ADD Uşak Şubesi 500 çam fidanı dikti

ADD Uşak Şubesi 500 çam fidanı dikti

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Uşak Şubesi geleneksel hale getirdiği fidan dikiminin bu yıl dördüncüsünü gerçekleştirdi.

ADD Uşak Şubesi bu yıl merkeze bağlı Yenişehir Köyü Çataltepe mevkiinde vatandaşların ve öğrencilerin de katılımıyla 500 çam fidanı dikimi gerçekleştirdi. ADD Uşak Şube Başkanı dr. Arif Güvenir, dikilen her fidanın ADD Üyelerinin vatan ve doğa sevgisinin göstergesi olduğunu, dikilen her fidanla ‘Atatürk Sevgisi’ ni aşılmaya çalıştıklarını açıkladı.

‘VATAN MİLLET DOĞA VE ATATÜRK SEVGİSİNİ AŞILIYORUZ’

ADD Uşak Şubesi, geleneksel hale getirdiği fidan dikme etkinliğinin 4.nü Çataltepe mevkiinde 500 çam fidanını toprakla buluşturdu.

ADD Uşak Şubesi yönetimi ve gençlerinin geçen yıl da merkeze bağlı Kılcan Köyünde yaklaşık 200 çam fidanı diktiklerini belirten Şube Başkanı Dr. Arif Güvenir, “ADD üyelerinin diktiği her ağaç fidanı vatanını, doğasını sevdiğinin en somut göstergesidir. Her diktiğimiz fidanla gelecek nesillere Ulu Önder Atatürk’ün Adını ve sevgisini aktarıyoruz” dedi.

Güvenir, “Vatan ve millet sevgimizi, doğa sevgisiyle birleştirerek, çocuklarımıza yaşanılır bir çevre bırakmak istiyoruz. Bireysel çıkar ve çeşitli grupların rantı uğruna ormanlarımızı talan ettiği bir dönemde, çevreye olan duyarlılığı artırmak, gençlerimize ve halkımıza doğa sevgisini aşılamak için, bu tür etkinlikler önemlidir”  ifadesini kullandı.

‘HALKIMIZI DOĞAYA SAHİP ÇIKMAYA ÇAĞIRIYORUZ’

Eğer insan neslinin devamını istiyorsak, doğal yaşam alanlarına sahip çıkmak, yok edilen ağaçların yerine daha fazlasını dikmek zorundayız. Biliyoruz ki Dünyanın bize ihtiyacı yok. Ancak insanlığın, yaşamak için havaya, suya, toprağa ve diğer canlılara ihtiyacı vardır” şeklide sözlerien devam eden Güvenir, “Günlük kazançlar uğruna, ekolojik dengeyi bozmak, çocuklarımızı ve torunlarımızın hayatını riske etmek demektir. Hemen yanı başımızda Eşme Kışla madenini bizim için çarpıcı bir örnektir.   Halkımızı ağaçlara, bitkilere, canlı cansız bütün doğal değerlere sahip çıkmaya davet ediyoruz.  Yarın öleceğinizi bilseniz de, bu gün ağaç dikmekten geri kalmayınız dedi.

HABER / SALİH KILINÇ

add (2) add (3) add (4)

1,099 toplam okunma, 1 günlük okunma

Yorum Yap