ADD Uşak Şubesi Tabelasına Saldırı

ADD  Uşak Şubesi Tabelasına Saldırı

Atatürkçü Düşünce Derneği Uşak Şubesi’nin tabelası kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce sprey boyayla boyamak suretiyle saldırıya uğradı.
Dün gece meydana geldiği tahmin edilen olay sabah saatlerinde derneğe gelen kişilerce fark edildi. Atatürkçü Düşünce Derneği Uşak Şubesi Başkanı Arif Güvenir konuyla ilgili olarak güvenlik görevlilerine bilgi verdiklerini ve şikayetçi oldukları söyledi. Güvenir yaptığı basın toplantısında Atatürkçü Düşünce Derneği Uşak Şubesi olarak “halkın içinde, halkla beraber’’ sloganı ile çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti. Güvenir ;” Bu sabah derneğe geldiğimizde giriş kapısındaki tabelamızın üzerinin siyah boyayla karalandığını gördük. Vicdanları gibi siyah boyayla tabelamızı karartanlar; vatanımızın ve milletimizin geleceğini karartmaya çalışanlarla aynı kişilerdir, bunu biliyoruz. Bu konu hakkında suç duyurunda bulunduğumuzu da bildirmek isteriz.
Tabelamızdaki Atatürk’ ü silmekle Türk milletinin gönlünde taht kurmuş olan; Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ ü ve devrimlerine olan inancımızı yok edeceğini sananlar büyük bir yanılgı içindedirler.
Biz Atatürk Devrimcileri Kuva-yi Milliye ruhuyla diyoruz ki:Tarihimizde aynen olduğu gibi; yedi düvelle mücadele edip, iç ve dış düşmanları nasıl denize döktüysek bunu yapanlarla da aynı mücadeleyi vereceğiz. Yapılan bu saldırı sadece derneğimizin tabelasına yapılan basit bir eylem değildir. Atatürk ilke ve devrimlerine yapılmış hain bir saldırıdır. Demokratik, laik ve tam bağımsız sosyal hukuk devleti mücadelemize kararlılıkla devam edeceğiz. Bu karanlık güçlere karşı, hattı müdafaa yoktur sattı müdafaa vardır şiarıyla, gerekirse milli mücadeleyi yeniden başlatırız.” şeklinde konuştu.

Sayfa 3 man add tabelasına saldırı (5)

Sayfa 3 man add tabelasına saldırı (3)

1,367 toplam okunma, 1 günlük okunma

Yorum Yap