Adını Yöneticiler Bile Söylemekte Zorluk Çekiyor

Adını Yöneticiler Bile Söylemekte Zorluk Çekiyor

Uşak Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nin Uşak Devlet Hastanesi’nde faaliyet gösterecek olması üzerine hastanenin adı değişti.

Uşak Devlet Hastanesi’nin yeni adı; “TC Sağlık Bakanlığı Uşak Kamu Hastaneleri Birliği Uşak Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi” oldu.  Uşak Kamu Hastaneleri Birliği (KHB) Genel Sekreteri Uzman Dr. Yalçın Atlı, hastanenin yeni adını söylemekte yönetici olarak kendilerinin bile zorluk çektiğini vatandaşın alışmasının zaman alacağını kaydetti.

YENİ ADI 13 KELİMEDEN OLUŞUYOR

Öz Merkez İl Genel Meclisi Toplantı Salonu’nda yapılan 2016 yılı değerlendirme toplantısında Uşak KHB 20016 yılı değerlendirmelerinde bulunan Atlı, Uşak Devlet Hastanesi’nin adının değiştiğini bildirdi.

Vali Ahmet Okur’un başkanlık ettiği toplantıda söz alan Atlı, “Uşak Üniversitesi Tıp Fakültesi ile Uşak Devlet Hastanesi’nin ortaklaşa kullanılması için yeni protokol imzalandı. Bu protokol çerçevesinde hastanemizin adı da değişti. Hastanemizin yeni adı; “TC Sağlık Bakanlığı Uşak Kamu Hastaneleri Birliği Uşak Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi” oldu.  Bu adı söylemekte yöneticiler olarak biz bile zorlanıyoruz. Uşaklılar da zamanla alışacaktır. Şu anda resmi yazışmalarda bu ismi kullanıyoruz” dedi.

 3 YILDA 3 İSİM

Dört Yol Mevkiinde bulunan 200 yataklı eski Uşak Devlet Hastanesi binalarının ihtiyaca cevap vermemesi üzerine yapımına 2009 yılında başlanan Ankara Yolu üzerindeki Uşak Devlet Hastanesi 400 yataklı olarak 2013 yılı Şubat ayında hizmete açıldı. Hastanenin adı daha sonra, “KHB Uşak Devlet Hastanesi” oldu.

KHB Genel Sekreteri Uzm. Dr. Yalçın Atlı’nın açıklamasına göre hastanenin adı şimdi de; “TC Sağlık Bakanlığı Uşak Kamu Hastaneleri Birliği Uşak Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi” olarak değişti.

DEĞİŞİMLER 6 AY SONRA

Uşak Üniversitesi ile Uşak KHB arasında imzalanan protokole göre, Uşak Üniversitesi 6 ay içerisinde hazırlıklarını tamamlayıp hastanenin devlet hastanesi ve Tıp Fakültesi hastanesi olarak vatandaşın kullanımına açılacağı öğrenildi.

Uşak’a 2012 yılı Kasım ayında KHB Genel Sekreteri olarak atanan Uzm. Dr. Yalçın Atlı, yeni devlet hastanesi yapıldığı sıralarda değişik zamanlarda basına verdiği demeçlerde, Uşak’ın ihtiyacına cevap veren hastane ve tesislerin kurulduktan sonra asıl yapılması gerekenin Uşak’ta bir araştırma hastanesi kurulması yönünde vurgu yapmıştı.

UŞAK KAMU HASTANELERİ GENEL SEKRETERİ UZM.DR.YALÇIN ATLI (BAYRAM KELEŞ/UŞAK-İHA)

856 toplam okunma, 1 günlük okunma

Yorum Yap