Afrika Kıtası Uşak’a geliyor

Uşak Ticaret ve Sanayi Odası (UTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Selim Kandemir, 21 Afrika Büyükelçisinin Uşak’a geleceğini duyurdu.

Kandemir, UTSO üyelerinin dış ticaret pazarlarını geliştirmek için Afrika kıtasındaki 21 ülkenin büyükelçisini Uşak’a davet ettiklerini, bu toplantı sonrası üyelerinin 1.1 milyardan fazla nüfus yoğunluğu olan Afrika kıtasında, daha etkin ve güvenli bir biçimde ihracat yapabilmesinin yollarını açacağını kaydetti.

AFRİKA KITASINDAN 21 ÜLKE BÜYÜKELÇİSİ UŞAK’A GELİYOR

Dünyanın en büyük ve en fazla nüfus yoğunluğuna sahip ikinci kıtası olan Afrika’nın büyükelçileri Uşak’ta buluşuyor. UTSO’nun ev sahipliğinde gerçekleştirilecek toplantıda;  Ruanda Cumhuriyeti, Tanzanya Birleşik Cumhuriyeti, Burkina Faso, Uganda Cumhuriyeti, Sudan Cumhuriyeti, Nijerya Federal Cumhuriyeti, Kenya Cumhuriyeti, Nijer Cumhuriyeti, Benin Cumhuriyeti, Gana Cumhuriyeti, Fas Krallığı, Çad  Cumhuriyeti, Moritanya İslam Cumhuriyeti, Güney Sudan Cumhuriyeti, Gabon Cumhuriyeti,  Mali Cumhuriyeti, Güney Afrika Cumhuriyeti, Senegal Cumhuriyeti, Zambiya Cumhuriyeti, Cezayir Demokratik Halk Cumhuriyeti, Kongo Cumhuriyeti  büyükelçileri yer alacak. 27 Ekim Cuma günü (bugün) UTSO’da gerçekleşecek toplantı, Uşak’lı tüccar ve sanayicilerin, 1.1 milyardan fazla nüfus yoğunluğu olan Afrika kıtasında, daha etkin ve güvenli bir biçimde ihracat yapabilmesinin yollarını açacak.

“UŞAK İŞ DÜNYASINA ZENGİNLİK KATACAK”

Konu hakkında değerlendirmede bulunan Uşak Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı S. Selim Kandemir, tüccar ve sanayicilerimizin yeni pazarlara ulaşmaları için çeşitli faaliyetler düzenlediklerini ifade ederek, Afrika’nın da bu doğrultuda çok önemli bir hedef olduğunu söyledi. Dünyada pek çok büyük firmanın Afrika’da yatırım yapmaya başladıklarını ifade ederek, “Yüksek büyüme potansiyeline sahip Afrika pazarı fırsatlarla dolu. Üyelerimizle büyükelçileri bir araya getireceğimiz Cuma günkü programda ilimiz sanayisini, üretim kalemlerimizi tanıtacağız. Toplantıda ayrıca konuk büyükelçiler tarafından dünyanın en zengin coğrafyalarından biri olan Afrika’daki fırsatlar tanıtılacak. Gerçekleştirilecek toplantılar, ikili görüşmeler sayesinde Afrika ile karşılıklı ticareti geliştirmek isteyen iş dünyamıza zemin hazırlanacağını düşünüyorum” dedi.

SALİH KILINÇ / HABER

339 toplam okunma, 3 günlük okunma

Yorum Yap