AĞLA BENİM GÜZEL UŞAK’IM AĞLA BENİM GÜZEL EGEM AĞLA BENİM YALNIZ VE GÜZEL ÜLKEM MURAT DAĞI ELDEN GİDİYOR

Murat Dağı,  Uşak ve Kütahya illeri sınırları içinde yer alan bir dağ silsilesi.

Yüksekliği 2 bin 312 metre. Ege Bölgesinin En büyük dağlarından birisidir.

Yani Erenler!

Bir başka deyişle Murat Dağı, Ege Bölgesi’nin çatısıdır.

Bu sıcakta buz gibidir. Hatta yüksek sırtlarda Temmuz sıcağında kar görebilirsiniz.  Dağ yüzeyinin büyük bölümü; çam (kızıl, kara ve sarı), gürgen, meşe, huş, kestane, delice fındık, ceviz, söğüt, ardıç, alıç gibi ağaçlarla birlikte çok zengin bitki örtüsüyle kaplıdır.

Murat Dağı’nın pınarlarından buz gibi sular kaynar. Pırıl pırıl parlayan kaynak sularını tas, bardak kullanmadan avucunuzla ya da yere yatarak kana kana içebilirsiniz. Hafızanızı yoklayın bakalım, en son ne zaman bir pınara eğilerek buz gibi suyundan içmiştiniz?

Bu gizemli ve güzeller güzeli Murat Dağı’nda Kurt, çakal, tilki, yaban domuzu ve tavşan en çok rastlanan yabani hayvanlardır. Murat Dağı kuşlar açısından da zengindir. Bıldırcın, keklik, ve bazı su kuşları oldukça boldur. Geyik üretme sahasında geyikler piknik alanlarına gelir. Şansınız varsa sürü ile o geyikleri görebilirsiniz. Yıllar evvel bana nasip olmuştu. Bir de dağcılık kulübü canları ile tırmandığımız zirvede kış mevsiminde gördüğüm Uğur böceklerini hiç unutamam. Milyonlarca uğur böceği zirvede bize göz kırpıyordu.

Bitmedi. Murat Dağı dediğin bu güzel ve heybetli dağı Ana Tanrıça Kyblee boşuna mesken tutmamıştır. Kyblee Ana aynı zamanında bereket ve bolluk Tanrıçasıdır. Murat Dağı da bu unvanına yaraşır şekilde,  Gediz, Büyük Menderes, Küçük Menderes, Sakarya, Porsuk, Susurluk, Nilüfer çayları ya da ırmakları Murat Dağı’nın bereketli suları ile beslenir. Cömerttir Murat Dağı, onun suyunun bereketi ile 2 Milyonu aşkın insan, Kütahya, Uşak, Afyon, Denizli, Aydın, Manisa ve İzmir ovalarında eker, biçer. Hem ailelerinin karnını doyurur. Hem bizlerin.

DOĞANIN 15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMCİLERİ İŞ BAŞINDA

Âdemoğluna hiçbir şey istemeden bolluk ve bereket sunan Murat Dağı, bugünler de aç gözlü, doymak bilmeyen doğanın 15 Temmuz darbecilerinin saldırısı altında.

AK Parti Uşak Milletvekili Dr. Âlim Tunç’un 2007 yılında (İlk dönemi) yaptığı açıklamaya göre, dağda 775 Ton altın rezervi var. Ancak işin kötü yanı bu altın rezervi bir bölgede değil, ayrı ayrı yerlerde. Bu durum, Doğanın 15 Temmuz darbe girişimcileri için, “Dağlar seni delik delik delerim, kalbur olup toprağını elerim” deyip Murat Dağı’nı birçok yerden delip yerle bir edecekler anlamına geliyor.

ÇED MED ALMAYA BİLE GEREK DUYMAMIŞLAR

Yaptığım araştırmaya göre; Asıl altının çıkacağı yer, Kütahya ilinin Gediz İlçesine bağlı küçük bir köy olan Karaağaç Köyü olarak saptanmış. İlk etapta, Karaağaç Köyü doğusunda 70 hektarlık, batısında 104 hektara alanda arama yapılacak. Karaağaç Köyü O kadar küçük bir köymüş ki; Kütahya Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, köylüye danışmaya bile gerek görmeden “ÇED raporuna gerek yoktur” şeklinde fetva verince Murat Dağı’na 15 Temmuz darbe girişimi başlamış.

İşin enteresan yanı Murat Dağı Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından Milli Park ilan edilmiş bir alan. Burada altın aramak akıl alır gibi değil. Tipik bir, “deli ile devletli bildiğini işler” vakası.

ALTIN KÜTAHYA’DA POSASI UŞAK İÇME SUYU HAVZASINDA KALACAK

Altın’ın Kütahya sınırları içerisinde kalan Karaağaç Köyü’nde çıkarılacağını yukarıda belirttim. Ancak anlaşmaya göre, sanırım katı atık posası Banaz ilçesine bağlı Baltalı Köyünde tespit edilen bir araziye atılacak.

Burada da karşımıza bir başka garabet çıkıyor. Altın’ın çıkarılacağı karaağaç Köyü ile katı atıkların atılacağı Baltalı köyü arasında ne var biliyor musunuz? Sıkı durun söylüyorum. Uşak’ın neredeyse tamamına yakın içme suyunun tutulduğu Küçükler Su Havzası ve Uşak Belediyesi’ne ait içme suyu arıtma tesisleri var. Uşak içme suyu havzasını ortada bırakan 390 hektarlık Uşak-Baltalı Köyü topraklarına pislik bırakılacak.

Kimse ne Kütahya, ne de Uşak halkını adam yerine koyup bir bilgi vermediği için bu bilgilerin ne kadar doğru olduğunu bilemiyorum. Ancak, son iki ayda yaptığım araştırmalar, bölgede yapılan arama çalışmalarının kesin olduğunu doğruluyor. Ayrancı (Comburt Köyü) civarında küçük bir şantiye bile kurulmuş.

İşin bir başka enteresan yönü de Murat Dağı’nı altın için yerle bir edecek olan şirket bir Türk şirketi. Yıldız Holding’e bağlı Yıldız Altın Gümüş Madencilik. Hani şu meşhur Ülker bisküvileri ve çikolataları var ya, işte o firma.

MURAT DAĞI’NI YOK ETMEK İNSANLIĞI VE DÜNYAYI YOK ETMEKTİR!

Neden?

  • Murat Dağı, sadece Kütahya, uşak, Ege Bölgesi ve Türkiye’nin değil, dünyanın bir değeridir. Endemik bitki örtüsü, ender bulunan yaban hayvanlarının yaşam alanı ile tertemiz havası ile dünyada çok aza bulunan özellikler sahiptir.
  • Türkiye’deki akarsuların yüzde 45’i, Ege Bölgesi’nin yüzde 75’i ya doğrudan Murat Dağı’ndan doğmakta, ya da Murat Dağı’nın suları ile beslenmektedir. Uşak Milletvekili Sayın Âlim Tunç’un açıkladığı gibi 775 ton altın rezervi varsa, altını ayrıştırmak için kullanılacak suyu hiçbir hesap makinesinin ya da bilgisayarın beyni hesaplayamaz demektir. Çünkü 1,4 gram altın elde etmek için bir ton toprağı siyanürlü sudan geçirmek lazım gelir.
  • Altın arama işlemleri sırasında Murat Dağı’nda belki de milyon sayıda kesilecek ağaç ve bozulan doğal doku su üretemeyecek, hesaplanamayacak oranda su altın işine çekileceği için Büyük ve Küçük Menderes, Gediz Nehirleri ve diğer nehirler kuruyacak, gelecekte bu nehirlerin geçtiği havzada yaşayan 2 milyonu aşkın insan su sıkıntısı yaşayacaktır.
  • Sadece içme suyu değil, yaklaşık 400 kilometre uzunluklarındaki, Gediz, B. Menderes ve K. Menderes nehirlerinin geçtiği, Afyon, Denizli, Uşak, Aydın, Manisa ve İzmir ovalarında tarımla uğraşan insanlar ve aileleri su bulamadıkları için tarım yapamayacaklar ve aileleri ile birlikte açlığa mahkûm edileceklerdir.
  • Uşak’ın içme suyu ve katı atıklar aynı bölgededir. Uşaklının sağlığı açısından bu durum ne derece doğrudur?
  • Uşak şehir merkezi, çanak şeklinde bir vadi üzerine kuruludur. Tek rüzgâr aldığı yön kuzey yönüdür. Murat Dağı yok olduğu zaman Uşak’ın oksijeni kesilecek ve bu güzel şehir de yok olacaktır.
  • Siyanür; 27 derece üzerindeki her sıcaklık sonucu buharlaşarak havaya karışabilen ölümcül sonuçları olan bir kimyasaldır. Toprağa düşecek ve üretimi yıllarca etkileyecek siyanür, sadece bir nesli değil birçok nesli doğuştan veya yaşamları boyunca doğrudan etkileyecektir.
  • Altın uğruna katledilmek istenen Murat Dağı’nı korumak ve kollamak her T.C. vatandaşının en kutsal görevidir. 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Necip Türk Milleti darbecilere nasıl göğsünü siper ettiyse, Murat Dağı’nı korumak için bu darbecilere karşı da göğsünü siper etmelidir.
  • Bugün Murat Dağı ve Ege Bölgesi katliamına göz yumduğumuz takdirde, yarın çocuklarımız ve torunlarımız, bizlere lanet okuyacak ve mezarlarımıza tükürecektir.

İNŞALLAH KYBLEE ANA GELİR DE BU İŞİ KÖKÜNDEN HALLEDER

Murat Dağı’nın antik ve mistik özelliklerini fazla bilmeyiz. Murat Dağı Frigler zamanında Ana Tanrıça KYBLEE’nin (Kibele) kutsal mekanı ve Dünyada  ilk sünnet törenlerinin yapıldığı yerdir. Belkıs harabeleri diye anılan antik dönem yapıları da Murat Dağında rastlanmaktadır. Bugün yönümüzü döndüğümüz Kıble kelimesinin kökeni de Ana Tanrıça Kyblee’nin adından gelmektedir.

Dilerim Allah’tan; Tanrıça Kyblee Ana Murat Dağı’na geri gelir de, bu dünya harikası dağda altın arayanları ve aratanları dibinden sünnet ederek doğanın 15 Temmuz darbecilerinin zürriyetini kurutur.muratdaği (3) muratdaği (4) muratdaği (9) kibele muratdaği (1)

2,511 toplam okunma, 2 günlük okunma

Yorum Yap