AK Parti İl Başkanı Servet Kuş aday değil

AK Parti Uşak İl Başkanı Servet Kuş, önümüzdeki günlerde kongrede İl başkanlığına aday olmayacağını açıkladı.

Kuş, İl başkanlığından genel merkezin oluru ile istifa ettiğini, kongre sürecine akdar genel merkez uygun görürse kongre sürecinde il başkanlığına devam etmek istediğini kaydetti. Kuş’un aday olmayacağını açıkladığı basın toplantısında hüzünlü anlar yaşandı.

“İSTİFAMI VERDİM ADAY DEĞİLİM”

AK Parti Uşak İl binasında düzenlenen basın toplantısında istifa ve aday olmama kararını açıklayan Servet Kuş,“AK Parti İl yöneticiliğine 2012 yılında Mehmet Gün’ün il başkanlığında il yönetim kurulu yedek listesinden 26. sırada başladığım günden bu yana partimin hangi kademesinde görev verildiyse dava bilinci içerisinde yerine getirdim. İl yöneticiliği, sandık görevi, müşahitlik, okul mahalle sorumluluğu, İl Mali İşler Başkanlığı, İl yerel yönetimler Başkanlığı görevleri yaptım. Bundan 2 yıl önce İl Başkanımız Sayın Basri Yıldırım’ın milletvekili aday adayı olmasıyla Ağustos 2015 tarihinde vekâleten il başkanlığı görevine atandım. 2015 yılı Ekim ayında da Genel merkezimizin takdiri ile asaleten il başkanı olarak atandım. 2 yıldır da bu görevi sürdürdüm.  İki yıllık il başkanlığı süremde, Sayın Ahmet Davutoğlu, Sayın Binali Yıldırım ve Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere üç genel başkanımızla çalışma fırsatı buldum. Göreve gelir gelmez 1 Kasım seçim çalışmalarına başladım.  Yaklaşık 60 gün süren seçim maratonu sonunda oylarımızı artırarak tekrar 2 milletvekilimizi Uşak’ta partimize kazandırdım. Yurt dışı oylarla birlikte 109 bin 500 oy alarak, Partimizi Uşak’ta birinci parti yaptık” dedi.

Kuş, “Başkanlığım dönemince haftalık il yönetim kurulu, aylık il danışma kurulu ve düzenli olarak belediye ve ile genel meclisi grup toplantılarını yaptık. Milletvekilleri ve belediye başkanımıza birlik ve beraberlik içerisinde istişare toplantıları düzenleyerek şehrimizin gelişmesi ve güzelleşmesi için gece gündüz çalıştık. Canla başla çalışmalarımız siz basın mensuplarımıza ilettik. Uşak için yapılan projelerin takipçisi olduk. Şehrin sorunlarının giderilmesi için yetkilerle sürekli görüşmelerde bulunduk. Tüm bunları yaparken milletvekillerimiz, belediye başkanlarımız, ilçe başkanlarımız kadın ve gençlik kollarımızla istişare halinde olduk ve tek yumruk gibi hareket ettik.

O Hain 15 Temmuz darbe girişiminde genel merkezimizin talimatıyla parti binamıza gelerek ışıklarımız açtık ve o günden itibaren 27 gün boyunca gece gündüz demokrasi nöbeti tuttuk. Meydanları doldurduk.

16 Nisan referandum sürecinde sıkılmadık el girilmedik kapı bırakmadık. 7 Haziran seçimlerinde aldığımız opy kadar oy aldık. 2 yıllık görev süremde partimin bir aile ortamı gibi olması için çalıştım. Kardeşlik hukuku içerisinde davranarak her türlü fitnenin ve dedikodunun bizim birliğimizi bozmaması için çaba gösterdim.partimiz 3 Temmuz itibarıyla yeni bir kongre sürecine girmiş bulunmaktadır. Bu süreçte partimizin 2013, 2053, 2073 hedeflerine ulaşacak kadroları belirleyeceğiz. Ben, iki yıllık başkanlığım süresince ailemden işimden feragat ettim. Omuzlarımdaki yükün ağırlığı ve sorumluluğu ile hareket ettim” şeklinde konuştu.

AK Parti Genel Merkezi ile yaptığı istişareler sonunda il başkanlığı görevini bırakma kararı aldığını belirten Kuş, “Kongrede tekrar aday olmayacağım. Ancak, genel merkezimiz uygun görürse ya da yerime atama yapmazsa il kopngresine kadar il başkanlığı görevini sürdürürüm. Bugüne kadar bana destek olan ve yol arkadaşlığı yapan herkese teşekkür ederim. Hepsi hakkını helal etsin, benden yana bütün haklarım helal olsun” dedi.

ALTAY VE ULADAĞ’DAN TEŞEKKÜR

AK Parti Uşak Milletvekili Mehmet Altay da, İl Başkanı Servet Kuş’un partideki en zor dönemlerden birinde görev aldığını ifade etti. Altay, “Zorlu bir süreçten geçildi ve il başkanımız sayın Servet Kuş, sorumluluğunu layıkıyla yerine getirdi. Kendisine bizden yana hakkımız helal olsun ve o da bize hakkını helal etsin. Yol arkadaşlığımız devam edecek, AK Parti ailesi olarak hep birlikte ilimize ve ülkemize hizmet etmesi sürdüreceğiz” dedi.

Uşak Belediye Başkan Vekili Hakan Uludağ da, İl Başkanı Servet Kuş’a görevlerinden ötürü teşekkür ederek, “Bu bir bayrak yarışıdır ve teşkilatımız birlik ve bütünlüğünü bozmadan çalışmaya devam edecektir” diye konuştu. Öte yandan partililer ve AK Parti Uşak İl Başkanı Servet Kuş, tek tek helalleştiler. AK Parti Uşak İl Başkanı Servet Kuş’un kongre dönemine kadar olası bir atama yapılmaması durumunda göreve devam edeceği ifade edildi.

Basın toplantısına, AK Parti Uşak Milletvekili Mehmet Altay, belediye Başkan Yardımcısı Hakan Uludağ, Merkez İlçe Başkanı Ali Kumaş, Kadın Kolları başkanı İlknur Ertuğrul ve İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Nacar ve AK parti üyeleri katıldı.

 HABER / SALİH KILINÇ

425 toplam okunma, 2 günlük okunma

Yorum Yap