Ak Parti Uşak İl Başkanı Mehmet Çakın; “Cahan hakkında çıkan haberler asılsız”

Ak Parti Uşak İl Başkanı  Mehmet Çakın düzenlediği basın toplantısında Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan hakkına çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını  ve başkanın görevinin başında olduğunu söyledi.

Çakın konuyla ilgili olarak  şu ifadeleri kullandı; ” Ulusal ve yerel medyada bazı belediye başkanlarımızın Genel Başkanımız tarafından istifalarının istendiğine dair çıkan haberlerle ilgili kamuoyunu doğru bilgilendirmek  amacıyla bir basın açılması yapma gereği doğmuştur.

Uşak Belediyemizin de adının geçtiği bu haberler gerçeği yansıtmamakta olup belediye başkanımızın istifası söz konusu değildir. Belediye başkanımız görevinin başındadır ve Uşak’a hizmet etmeye devam etmektedir. Resmi açıklamaların dışındaki açıklamalara itibar edilmesi gerekmektedir.”
Bu toplantı vesilesiyle devam eden kongre süreci hakkında bilgiler vermek istediğini belirten Çakın; “Genel Merkezimizle yapılan istişareler sonucu Eşme ve Ulubey ilçelerimizin 14 Ekim Cumartesi Sivaslı ilçemizin ise 15 Ekim’de kongrelerin yapılmasın karar verilmiştir. Diğer ilçelerimizin ve il kongremizin tarihleri hakkında bilgilendirme daha sonra sizlerle paylaşılacaktır. Halkımızı kongrelerimize bekliyoruz.” şeklinde konuştu.

HABER / BAYRAM KELEŞ

423 toplam okunma, 1 günlük okunma

Yorum Yap