Alperen Ocakları Türk-İslam Dünyasına Yapılan Zulümleri Sergiledi

 Alperen Ocakları Türk-İslam Dünyasına Yapılan Zulümleri Sergiledi

Uşak Alperen Ocakları İl Başkanlığınca, Türk ve İslam coğrafyasında yaşanan zulümlere karşı bilinç oluşturmak amacıyla fotoğraf sergisi düzenledi.

Sergide; Halep, Myanmar, Doğu Türkistan, Türkmendağı, Arakan ve Suriye’de yaşanan katliam ve zulümleri gösteren fotoğraflar yer aldı. Tiritoğlu Parkı’nda bir günlük açılan sergi hakkında bilgi veren Alperen Ocakları İl Başkanı Mehmet Sezer, serginin amacının vatandaşlara Türk İslam coğrafyasında yaşanan zulümlere karşı duyarlılık ve bilinci arttırmak olduğunu dile getirdi.

“MÜSLÜMAN BEBEKLER NİÇİN ÖLDÜRÜLÜYOR?”      

Alperen Ocakları Uşak İl Başkanlığı tarafından düzenlenen Türk-İslam coğrafyası üzerinde esaret altında kalan ülkeleri toplumumuzda bilinçlendirmek adına fotoğraf sergisi ile ilgili basın açıklaması yapan Alperen Ocakları Uşak İl Başkanı Mehmet Sezer,“Acılar üst üste geldi son günlerde Birinin yasını tutamadan diğerinin şokuyla sarsıldık. Bugün yine Kayseri’de kahraman askerlerimize yönelik saldırıda ilk gelen bilgilere göre 13 şehidimiz olduğunu öğrendik. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum” dedi.

Bugün buraya sorular sormaya geldiklerini kaydeden Sezer, “Önümüzde ki yıllarda yürüteceğimiz mücadelenin rotasını çizecek sorulardı bunlar. Şehit liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu’da sorularla başlamıştı mücadelesine. Daha Şarkışla Lisesinde okurken “Almanya ve Japonya ikinci dünya savaşından yenik çıkmış ve yerle bir olmasına rağmen nasıl olmuş da kendilerini toparlamış ve bizim en gürbüz çocuklarımız oralara rızkını aramaya gitmişlerdir” 40 yıllık mücadelesinin rotasını işte bu soru şekillendirmiştir.

Bizde bugün şu soruları soruyoruz;

1- ABD ve Rusya’nın Suriye’de ne işi vardır?

2-İran hangi amaç için o topraklardadır?

3- Avrupa ülkeleri teröre hamilik etme cesaretini nereden almaktadırlar?

4- Büyük Ortadoğu Projesinin nihai hedefi nedir?

5- Arap Baharı adı altında başlayan süreç neden Arap cehennemine dönüşmüştür?

6- Medine’yi ve Mekke’yi hiç kan dökmeden fetheden barış peygamberinin ümmeti nasıl bu hale düşürülmüştür?

7-Başkalarının çocukları sıcak beşiklerinde ninnilerle uyutulurken Müslümanların çocukları neden ölmektedir?

“Soruları çoğaltabiliriz. Biz bu soruları çoğaltacağız ve mücadelemizin metodunu, yönünü bu sorular ışığında belirleyeceğimiz. Maksadımız hep ElestBezminde Rabbimizin sorduğu, “Ben sizin Rabbiniz miyim” sorusuna doğru cevabı verenlerin safından yer almak olacak. Yaşanan acıların milletimizin ve islam ümmetinin dirilişine vesile olmasını diliyorum.”

Tiritoğlu Parkında düzenlenen fotoğraf sergisine, Büyük Birlik Partisi Uşak İl Başkanı Bekir Alperen, Uşak Alperen Ocakları İl Başkanı Mehmet Sezer, Uşak Alperen Ocakları Başkan Yardımcısı Mustafa Madanoğlu ve Alperen Ocakları Uşak üyeleri katıldı.

alperen (1)

alperen (3)

alperen (4)

631 toplam okunma, 1 günlük okunma

Yorum Yap