Anadolu Gazete Sahiplerinin Bik Temsilcileri Belli Oldu

Anadolu Gazete Sahiplerinin Bik Temsilcileri Belli Oldu

Uşak Gazeteciler Derneği (UGD)’nin üyesi olduğu Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel başkanı Nuri Kolaylı ve yönetim kurulu üyeleri; Mustafa Arslan ve Şevket Erzen, Anadolu Gazetecilerini Basın İlan Kurumu (BİK) seçimlerinde temsil etmek üzere seçildi.

Oy kullanan 493 Anadolu gazetecileri sahibinden 461 delegenin oyunu alan alan TGK Genel Başkanı Nuri Kolaylı, Mustafa Arslan ve Şevket Erzen BİK Genel Kurulu üyeliği ve Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü basın kartları komisyonu üyeliğine seçildi. Diğer adaylar Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Yılmaz Karaca, 10 oy, İbrahim Arslan 20 oy, İsmail Temiz 8 oy ve Mehmet Ali Dim 2 oy alabildi.

TGK SEÇİMLERDE AĞIRLIĞINI GÖSTERDİ

Anadolu gazete sahiplerinin Basın İlan Kurumu Genel Kurulu’na katılacak 3 temsilcisi, Mehmet Nuri Kolaylı, Mustafa Arslan ve Şevket Erzen oldu.

Anadolu gazete sahiplerinin Basın İlan Kurumu Genel Kurulu’na katılacak 3 temsilcisinin seçimi, Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü’nün başarılı organizasyonuyla gerçekleşti. Ankara Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonu’nda yapılan seçime katılan 8 aday arasından Mehmet Nuri Kolaylı, Mustafa Arslan ve Şevket Erzen, katılımcıların tamamının tercihi ile yeniden göreve getirildi.

BYEGM ‘DEN BAŞARILI ORGANİZASYON

Salonun güvenlik önlemlerini de özenle yerine getiren BYEGM yetkilileri, sabahın erken saatlerinde Anadolu’nun dört bir yanından gelen delegeleri tek tek karşıladı ve seçimler hakkında bilgilendirdi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından divan oluşturuldu. Divan Başkanlığına Sefa Özdemir, Divan üyeliklerine İsmet Akıncı, Mehmet Ergün, Selami Bilgin ve Barina Utkan oy birliği ile seçildi.

KOLAYLI, ARSLAN VE ERZEN’E BÜYÜK DESTEK

Anadolu gazete sahiplerinin 3 temsilcisinin belirleneceği seçimlere toplam 8 aday başvuruda bulundu. Toplam 492 delegeden, oy kullanan 461 delegenin oyunu alan Mehmet Nuri Kolaylı, Mustafa Arslan ve Şevket Erzen yeniden seçimi kazanarak, BİK Genel Kurul üyeliği ve BYEGM Kartları Komisyonu üyeliğine seçildi.

Kolaylı, Arslan ve Erzen, kendilerine destek veren tüm delegelere teşekkür ederek,kendilerine olan güveni boşa çıkarmayacaklarını ve sorunların çözümünde gece gündüz çalışacaklarını söyledi.

“ANADOLU BASINI TGK’YI BAĞRINA BASTI”

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu’(TGK) nun 2013 yılında kuruluşunda Uşak Gazeteciler Derneği’nin (UGD)  büyük katkısı olduğunu belirten Dernek Başkanı Salih Kılınç, “Önce Ege gazeteciler Federasyonu’nu kurduk. Sonra TGK yapısında yer aldık. TGK kuruluncaya kadar sahipsiz kalan Anadolu basını bu yeni oluşumun kendilerine sahipleneceğine inanarak TGK’yı bağrına bastı. TGK 4. Başkanlar Kurulu, UGD’nin daveti üzerine ilimizde yapılmıştı. Bunu şunun için söylüyorum; TGK, geçmişteki basın kuruluşları gibi Anadolu basınını tepeden değil, ayağına giderek sorununu yerinde çözerek sahip çıktığını net bir şekilde ortaya koyuyor. Anadolu basını da kendine sahip çıkan bu kuruluşu sevdi ve çok kısa sürde bağrına bastı. Hayırlı olsun diyorum.” Yorumunu yaptı.

HABER / BAYRAM KELEŞ

bik bik-resim

366 toplam okunma, 1 günlük okunma

Yorum Yap