Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Uşak Şube Başkanı Dr. Arif Güvenir; “Atatürk’e Dil Uzatanların Atalarını Biz İyi Tanıyoruz”

ADD (1) ADD (2) ADD (4)Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Uşak Şube Başkanı Dr. Arif Güvenir, bir televizyon kanalında Atatürk ve manevi kızı Afet İnan aleyhinde konuşan kişilerin atalarını iyi tanıdıklarını söyledi.

TV Net’te yayınlanan “Derin Tarih” programında Atatürk ve manevi kızı Afet İnan aleyhinde söylenen sözlere tüm Türkiye’de olduğu gibi Uşak’tan da tepkiler var. ADD Uşak Şube Başkanı Dr. Arif Güvenir, Türkiye’deki bütün ADD Şubeleri ile aynı anda bir basın açıklaması yaparak, programa katılanlar hakkında suç duyurusunda bulunduklarını açıkladı.

’ATATÜRK’E DİL UZATANLAR EMPERYALİST BESLEMELERDİR’

TVNet’te 7 Mayıs 2017 tarihinde yayınlanan ‘Derin Tarih’ isimli programda, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e ve Türkiye Cumhuriyeti’nin önemli şahsiyetlerinden Prof. Dr. Afet İnan’a yönelik hakaret ve iftiralarda bulunulduğunu kaydeden Güvenir, “   Mustafa Kemal Atatürk’ün manevi hatırasına dil uzatan ve sadece onun değil Yüce Türk Ulusu’nun manevi kızı olan, Türk Tarihçisi. Prof.Dr.Afet İnan hakkında mesnetsiz ve alçakça söz ve iftiralarda bulunan kendini bilmez Süleyman Yeşilyurt ve diğerleri, alenen suç işlemişlerdir” dedi.

İngiliz Muhipler Cemiyeti kalıntılarının ve kripto FETÖ’cu bazı marangoz hatalarının  Ulu Önder Atatürk’e dil uzattığını söyeleyen Güvenir açıklmasında şu iafdelere yer verdi: “Aslında biz bunların atalarını 1920lerden çok iyi tanıyoruz. Bunlar;Yunan taarruzu için dua eden Damat Ferit’in Adliye Nazırı Ali Şükrü’dür. Bunlar;Anadolu direnişçilerine “haydut” diyen Hürriyet ve İtilaf kalıntılarıdır. Bunlar; Damat Feritler, Ali Kemaller, Refi Cevatlar, Sait Mollalardır.İşin aslı bunlar;hak edişlerini alan,Emperyalist beslemeleridir.”

‘AMAÇ HALKI KİN NEFRET DÜŞMANLIĞINA TAHRİK ETMEKTİR’

Güvenir, “Atatürk’ü seven ve onun ilkeleri, devrimleri, idealleri peşinde koşan insanları kasten yaralayan, üzen, rencide eden bu kişiler, bir taraftan da Atatürk’ü incitmeyi, küçük düşürmeyi, yıpratmayı ve bu suretle hakaret etmeyi bir yandan da Yüce Türk Milletinin değerlerini yok etmeyi amaçlamaktadırlar. Bunun tek adı vardır o da “Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama suretiyle bölmektir” dedi.

Bu kişilerin ve tv kanalının, Atatürk’ün hatırasına alenen hakaret ederek Türkiye Cumhuriyeti Anayasa’sını, 5816 Sayılı Atatürk Aleyhine İşlenen Suçlar Hakkında Kanun’u ve Türk Ceza Kanunu’nu, ihlal etiğini öne süren Güvenir, “ Suç işleyen, sadece iftiracı bu zat değildir, aynı zaman da bu zatın iftiralarını yayınlayan TV Net’in sorumlularıdır.

Atatürkçü Düşünce Derneği olarak, bu alçakça olayı gerçekleştiren kişilerin hak ettikleri cezalara çarptırılmalarını sağlamak amacıyla hem bu kişi hakkında hem de iftiralarını yayınlayan TV Net sorumluları hakkında Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunulmuştur” şeklinde konuştu.

ADD Uşak Şube binasında yapılan basın açıklamasına çok sayıda ADD Üyesi de katıldı.

HABER / SALİH KILINÇ

1,075 toplam okunma, 1 günlük okunma

Yorum Yap