Başbakan Yıldırım;” Çevre Yolu Bitecek, Hızlı Tren geçecek, Uşak Tarhanası Dünya Markası olacak”

Başbakan Binali Yıldırım Uşak’ta vatandaşlara hitap etti. Başbakan sürekli istikrar ve güçlü bir Türkiye için evet denilmesi gerektiğini vurgularken Uşaklılara da önemli sözler verdi. Başbakan 2018 yılanda çevre yolunu bitireceklerini ve 2019’da Uşaklıların hızlı tren ile Ankara ve İzmir’e yolculuk edebileceklerini söyledi, Başbakan Yıldırım Uşak tarhanasını da bir dünya markası yapacaklarını sözlerine ekledi.

Başbakan gelmeden önce vatandaşlara seslenen Ak Parti Uşak İl Başkanı Servet Kuş; “Bugün Uşak için tarihi bir gün, sayın Binalı Yıldırım’ı ağırlamanın gururunu yaşıyoruz, Ak Partinin döneminde Türkiye kalkındı, dünyanın  16. ekonomisi olduk. Bunları ayağımızdaki prangalara rağmen başardık. Korkularla dedi kodularla toplumu aldatmaya çalışanları tek laf aynası iştir kişinin lafa bakılmaz.Söz de kararda milletindir. Uşak evet mührünü basarak geleceğindeki tüm engelleri kaldıracaktır. Biz yapılamaz denilenleri yaptık. Asırlık rüyalara olmaz dediler, yaptık. Şimdi dünyanın en büyük hava limanın hayırcılara rağmen seneye açacağız. Onların işi hayır demek bizim işimiz ise mümkün demek . Dedelerimiz nasıl istiklal savaşına dimdik durduysa sizde 15 Temmuz’da dimdik durdunuz. Bayrağa sahip çıktınız. Her neferin vatan uğruna canını vermeye hazır olduğunu gösterdiniz. Bu gün şer güçler Türkiye’nin büyümesini durdurmaya çalışıyorlar. Biliyorlar ki bu sistem geldiği zaman rahat rahat cirit atamayacaklar. 16 Nisan’da öyle güçlü bir evet diyeceğiz ki sesimizi Roterdam’dan duyulacak. Durmayacağız, yorulmayacağız, yıkılmayacağız.” dedi.

“BÜYÜK GÜÇLÜ TÜRKİYE’Yİ HEP BERABER İNŞA EDECEĞİZ.”

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan da ; ” İlkler şehri Uşak’ta büyük dava adamı Sayın Başbakanımız Uşak’a hoş geldiniz. Uşak aşıklar şehridir, Uşak efeler şehridir, Uşak 15 Temmuz’da hainlerle çarpışan şehit Mehmet Çetin’lerin şehridir. Öncelikli 16 Nisan’da çıkan evetlerle büyük güçlü Türkiye’yi hep beraber inşa edeceğiz. Uşak olarak 16 Nisan’da en yüksek evet oyuyla sandıkları patlatacağız. Yeni Uşak’ın yeni merkezini inşa ediyoruz, kentsel dönüşümünü bitirdik. 6 ay gibi kısa bir sürede iki tane battı çıktılı kavşak yaptık. Tüm mahallelerdeki sosyal tesislerimizle marka şehrimizi oluşturuyoruz. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. Sizlerle kader arkadaşlığı yaptık, sizlerle bu meydanda 15 Temmuz’da da bütün dünyaya meydan okuduk, okumaya devam edeceğiz.

Biz gelmedik kavga için,

Bizim işimiz sevgi için,

Dostun evi gönüllerdir,

Gönüller yapmaya geldik.” şeklinde konuştu.

Ekonomi Bakanı  Nihat Zeybekçi ; ” Her fırsatta Uşak’a geliyoruz, 16 Nisan’da milletimizin geleceği için evet diyoruz. Eğer 16 Nisan’da Türkiye ortalaması üzerinde evet derseniz geleceğiz bu meydanda diz kıra kıra zeybek oynayacağız.”  ifadelerini kullandı.

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Şaban Dişli; ” Ak Parti teşkilatları ve değerli Uşaklılar ne kadar güzel görünüyorsunuz, Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız ile İnanın her yere gidiyoruz ve her yerde bu evet var.”dedi.

“EFELER ŞEHRİ UŞAK YİNE HARİKASIN”

Başbakan ve Ak Parti Genel Başkanı  Binali Yıldırım konuşmasına ; ” Muhteşemsin Uşak. Efeler şehri Uşak yine harikasın, Ulubey’e, Sivaslı’ya,Banaz’a, Karahallı’ya Eşme’ye selamlarımı söylüyorum. Başta Uşaklı şehitlerimiz olmak üzere bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Türkiye’miz için geleceğimiz için önemli bir karar vereceğiz. Ya diyeceğiz ki bu sistem iyidir bu 82 model araba, ikide bir yolda bırakan bu anayasa bize yeter diyeceğiz ya da büyük Atatürk’ün muasır medeniyetler seviyesine bu anayasa ile gidilmez diyeceğiz.” şeklinde başladı.

“İŞİ ŞANSA BIRAKMAYALIM”

Şu anda Cumhurbaşkanının kendisinin ve Bakanların gece gündüz memleketi için canla başla çalıştığını söyleyen Başbakan ;”Şu an bir sorun var mı deniliyor, şu anda yok ama  ileride böyle olacak diye bir garanti yok. Bunu 17 Haziran’da gördük.  Bir parti çıktı ne dedi bizim arkamızda kandil var sizi bir kaşıkta boğarız dedi. İşi şansa bırakmayalım, bugün Ak Parti yarın başka bir parti, kim olursa olsun. Bu bölgede güçlü olmazsak işimiz zor. Bize yetki verdiniz her seçimde yetki verdiniz, biz de boş durmadık gençlerimiz geleceği için çalıştık bunları yaparken de bir yandan da şeytan taşladık. 367 icadını çıkardılar, gezi olaylarını başlattılar, vatandaşı birbirine düşürmeye çalıştılar başarılı olamadılar yetinmediler 17-25 Aralık ta FETÖ’cüler kumpasa girdi orada da başaramadılar, 15 Temmuz’da darbeye giriştiler, başaramadılar alayı gelse bu millet hepsinin hakkından gelir.   O şehitlerimizin gazilerimizin hesabını verecekler. Engelleri aşa aşa geldik. Diyoruz ki istikrar kalıcı hale gelsin. Bunu başaramazsak elde ettiğimiz kazanımlar birer birer yok olur. 17 Haziran’ı hatırlayın, HDP meydan okumaya başladı kendini bir şey sandı. O nedenle Türkiye’nin güçlü bir iktidara ihtiyacı var. ” dedi.

“ERDOĞAN İÇİN DEĞİL HER DOĞAN İÇİN BUNA İHTİYACIMIZ VAR”

16 Nisan’da sistemin değişmeyeceğini vurgulayan Başbakan konuyla ilgili olarak şunları söyledi; ” Artık seçimler 5 yılda bir yapılacak ve önünüze iki sandık gelecek. Cumhurbaşkanını olarak kimi seçerseniz seçimin bittiği akşam hükümet belli oluyor. Artık hükümet kurudu kurulmadı telaşı tarihe karışıyor. Denetçi olarak da TBMM’yi yine siz seçiyorsunuz.  Bir Cumhurbaşkanını iki defa seçilebiliyor üçüncü defa seçilemiyor. Yeni yöneticiler yetişmesi için böyle bir sisteme  gidiyoruz.

Yargı tek yargı olacak suçun askerisi sivil olur mu? suç suçtur. FETÖ ne yaptı kendi milletinin üstüne mermi sıktı bunu gavur bile yapmaz. Bunların yatacağı yer yok.Demokrasi tarihine bakalım, zaten 1950’den gerisine gitmeye gerek yok ondan öncesi yok zaten baktığınız zaman CHP’yi görüyoruz. Ondan sonra Aydın’ın efesi Menderes geldi, hizmet etti sonra Özal ve onun sonrasında Ak Parti geldi. Vatandaşın hayalini gerçeğe dönüştürdük . Bu yeni sistemde engel yok, engelsiz koşacağız. Türkiye tek parti iktidarlarının döneminde kazanılanlar sonrasında hep kaybedilmiş. Biz diyoruz ki artık hiç kaybetmeyelim hep kazanalım.  Bu değişikliği yaparak hep güçlü olalım da etrafımızdakiler horozlanmasın.  Ak Parti döneminde bir Türkiye’yi 3 Türkiye yaptık. 2001 krizini iyi bilinsiniz. İşte Türkiye bu günleri bir daha yaşamasın diye bu Cumhurbaşkanlığı hükümetine geçmesi lazım. Erdoğan için değil her doğan için buna ihtiyacımız var. Terörle mücadele için de buna ihtiyacımız var. Dün Tunceli’deydim, Siirt’te idim oralar da aynı burası gibi teröre lanet ediyorlar. Geleceğimiz için vatanımız için tek devlet tek bayrak için kararımız evet. Uşak’a yakışan da budur. Yatarımlar artacak, büyük Türkiye için, Türkiye’ nin bahtını, geleceğini açacak değişime evet ”

” KADINLARIN SİYASETTE DAHA FAZLA YER ALMASI İÇİN ADIMLAR ATTIK”

Başbakan kadınlar için yaptıkları şu şekilde anlattı ; “14 yıl boyunca hanım kardeşlerimiz kızlarımız sizlere çok şey borçluyuz. Siz Ak Partini başarısının arkasındaki en büyük mimarlarsınız. Ekonomik krizlerde, terörde, eğitimdeki problemlerde, sağlık sistemindeki sorunlarda en çok kadınlarımız etkileniyor. Biz kadınlarımızın hakları ve şartlarını iyileştirmek için çok çalıştık. Bugün sağlıkta çalışanların yarısı kadın. İşte Türkiye’nin geldiği nokta bu. Ak Parti olarak kadınların siyasette daha fazla yer alması için adımlar attık. Engelli yavrularımızın analarına, dul kadınlarımızı unutmadık. Bunlar lütuf değil bizim görevimiz. Onların hayatın her alanında yer alması için çalışmalarımız devam edecek.”

“ANAYASA 82 MODEL BUNLAR 30 MODEL”

Ak Parti olarak gençlere verdiği önemden bahseden Başbakan Yıldırım konuşmasını şu şekilde sürdürdü; “14 Yılda gençlerimiz için çok çalıştık her ilde üniversite açtık 7 milyondan fazla üniversite öğrencimiz var. 2016 yılında Uşak’a Üniversite açtık, birçok spor salonu açtık, başvuran her gencimize burs verdik kredi verdik, önceden 45 lira para alan öğrenci şimdi 425 lira alıyor. Gençler! 16 Nisan’da değişiklik gelirse 18 -25 yaş arasındaki gençler seçilme hakkı da gelecek, seçen mutlaka seçilmeli ama buna CHP karşı çıkıyor bir yandan da çocuklara reklam filmi çektiriyor, bu en perhiz bu ne lahana turşusu. CHP 9,5 milyon genci yok sayıyor bunun cevabını geçlerimizden bekliyoruz. Erken emekli olacak diyorlar yalan, şimdi emekli olmak için ne olursan ol 25 sene beklemen gerekiyor, bu da yetmiyor yaş da var 65 yaşına kadar bekleyeceksin. Bütün bunları biliyor da milletin gözünün içine baka baka yalan söylüyor. Askere gitmeyecek diyor burada da yalan söylüyor ayrıca kız arkadaşları hiç saymıyorlar, bunlar çağ dışı, anayasa 82 model bunlar 30 model bu zihniyetle bir yere gidilmez. Gençler her yerde, vatan için savaşıyor her mücadeleyi veriyor seçilmeye gelince hayır diyor. Siz meseleyi anladınız , benim gençlerim gereken cevabı verir.”

“UŞAK’A GEL UŞAK’A”

CHP bu değişikliğe hayır dediğini  ama niçin hayır dediklerini anlamadığını söyleyen Yıldırım; ” Ne değişiyor okuma fırsatı bulamamışlar, kavga etmeden okumaya fırsat bulamamışlar. CHP 60’dan bu yana iktidara gelemedi.  Bunların sırtında yumurta kesesi yok. Ha babam üflüyor kaval elin yel Allah’ın. SGK’yı nasıl batırdığını biliyorsunuz. Şimdi kalkmış salon salon geziyor, meydana gel meydana Uşak’a gel Uşak’a. Ana muhalefet başkanı biraz ağır olur. Bu kadar yeğni olma. Ne diyor SGK’ daki marifetlerini biliyoruz daha fazlasına gerek yok.” dedi

“MİLLİYETÇİ FETÖ’ NÜN  OYUNCAĞI OLMAZ”

Milliyetçi FETÖ’ nün  oyuncağı olmaz diyen Başbakan Yıldırım; ” Milletini ülkesini seven vatanı için bayrağı için ne yapacağını iyi bilir. MHP’li kardeşlerime, BBP’li kardeşlerime, Fazilet Partisine, CHP’ye gönül veren vatandaşlarıma sesleniyorum Türkiye’nin geleceği için daha güzel günler için 16 Nisan’da evet demeye çağırıyorum. Bu memleket meselesidir bunun için her Uşaklı kardeşimin bu işe bir omuz vermesini istiyorum. Uşak’ın plakası 64 bu oranı  sizden tutturmanızı istiyorum.” şeklinde konuştu.

“UŞAK’TAN UÇUŞLAR DEVAM EDECEK”

Uşaklılara “Biz sizi siz de bizi biliyorsunuz” diyen Başbakan Yıldırım Uşak’a yaptıkları ve yapacakları hakkında şunları söyledi; ” 2002’den bu tarafa hizmet için geldiğimizi biliyorsunuz. 14 yılda Uşak’a tam 4,5 milyar yatırım yaptık. Şu anda TOKİ’nin yaptığı kentsel dönüşüm ne güzel olmuş. Uşak’ta sadece bir yılda 47 milyon dolar ihracat yapılıyordu şimdi 257 milyon dolara çıktı. Devlet hastanesi yapılmış çok güzel olmuş, hayırlı olsun. Nükleer tıp merkezini yaptık. Uşak Üniversitesini kurduk. Bütün ilçelerimize Meslek Yüksekokulunu açtık Öğrenci sayısı 31 bin oldu.  Uşak tarhanasını dünya markasının yapacağız. Uşak’ı etrafındaki illere bölünmüş yol ile bağladık, Denizli’ye az bir yer kaldı onu da bitireceğiz. Uşak’tan uçuşlar devam edecek. Burada Uçak olmadığı zaman Zafer hava limanına gideceksiniz. Geçtiğimiz hafta 3 bin kapasiteli kız öğrenci  yurdunu hizmete açtık. Şimdi erkek yurdunu yapıyoruz. TOKİ 511 konut daha yapıyor.  Buradan söz veriyorum Uşak çevre yolunu 2018’te bitecek. Uşak’lı 2019 yılında Ankara’ya ve İzmir’e hızlı tren ile gidebilecek. Artık Uşak’ın ilçeleri de doğal gaza kavuşacak”

FOTOĞRAF / SALİH KILINÇ

HABER / BAYRAM KELEŞ

 

 

 

1,579 toplam okunma, 1 günlük okunma

Yorum Yap