Başkan Cahan; “Yaşananlardan rahatsızım, tasvip etmiyorum”

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan bir esnafın ve koruma polisi ile makam şoförünün dahil olduğu olaya ilişkin açıklamalarda bulundu. Olaydan duyduğu rahatsızlığı dile getiren Başkan Cahan hakaretleri ve  kavgayı tasvip etmediğini söyledi.

Makamında yaptığı açıklamada Uşak’ın gelişimi, değişimi ve güzelleşmesiyle gündeme gelmesini arzu ettiklerini dile getiren Başkan Cahan, tasvip etmedikleri olaylarla anılmaktan rahatsızlık duyduklarını belirtti.

Açıklamayı konuyla ilgili olarak bilgi kirliliğini gidermek amacıyla yaptığını vurgulayan Cahan olayın yaşadığı gece nikah merasimi için İstanbul Düğün Salonundaki davete icabet ettiklerini belirtti. Başkan Cahan, “Merasim çıkışı makam aracını bırakarak İsmetpaşa Caddesi üzerinde bulunan belediyemiz işletmesine gitmek üzere yaya olarak ayrıldım. Bazı haberlerde belirtildiği gibi esnaf ziyareti gibi bir program söz konusu değil. Ayrılmama müteakip olarak, oradaki bir esnaf gıyabımızda ağır hakaretlerde bulunmuş. Koruma polisi ve şoför arkadaşımız da bu hakaretlere şahitlik etmiş. Bizim oradan ayrılmamızdan sonra bu arkadaşlar makam aracını belediyenin önüne bıraktıktan sonra yaya olarak geri gelerek esnaf vatandaşa uyarıda bulunma ihtiyacı duymuşlar. Sonrasında ise hiçbir şekilde tasvip etmeyeceğimiz ve benim bilgim dışında olan münferit bu üzücü olay yaşanmıştır.” dedi.

Bu tür olayların yaşanmasını istemediklerini dile getiren Başkan Nurullah Cahan konuşmasına şu ifadelerle son verdi; “Tekrar altını çizerek belirtmek istiyorum ağır hakareti de, şiddeti de asla tasvip etmiyorum. Fakat olayın çarpıtılarak bilgim olmayan münferit bir konunun içine çekilmemi de hiçbir şekilde kabul etmiyorum. Güzel gelişmelerin yaşandığı kentimizde Uşak Belediyesi olarak böyle bir konudan dolayı gündeme geldiğimiz için tüm vatandaşlarımızdan belediye adına özür diliyorum. Konu yargıya intikal etmiş durumdadır. Olaya karışan koruma polisi ve şoför de açığa alınmıştır. Yüce adaletimizde gerekli kararı verecektir.”

HABER / BAYRAM KELEŞ

368 toplam okunma, 1 günlük okunma

Yorum Yap