Başkan Yılmaz Başarısının Sırrını Açıkladı

Uşak Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ahmet Yılmaz geçtiğimiz haftalarda yapılan seçimli genel kuruldan yine başkan olarak çıkmış ve güven tazelemişti. Birliğin kurucu üyesi olan ve 17 yıl Başkanlığını yapan Yılmaz başarısının sırrını açıkladı.

1995’te kurulan birlikte 17 başkanlık yapan ve son genel kurulda yine üyelerin takdirini kazanan Yılmaz konuyla ilgili olarak şunları söyledi; ” Her şeyden önce ben Ziraat Mühendisiyim Zootekni bölümü mezunuyum. Zootekni  branşının da gayesi üreticinin karlılığını artırmak, en  masrafla en yüksek karı elde etmek demektir. Bu meslekten birisi olarak bunu hep hedefledim, bir ikincisi de biz üyelerimize hiçbir zaman küsüp darılmayız. Seçimler olur gelir geçer sen benim hakkımda bunu dedin sen bana çamur attın demeyiz. Hiçbir zaman intikam duygusu içinde olmadık, hep kucaklayıcı olduk, o insanlara hiçbir zaman cephe almadık.”

“PERSONEL ALIRKEN ADAM KAYIRMADIK”

Personel alırken adam kayırmadıklarını  işe göre eleman aldıklarını söyleyen Yılmaz;” Bugüne kadar 7 denetleme kurulu 5 denetleme üyesi  12 kişinin birinci derece akrabasını işe almadık, buna özellikle dikkat ettik. Buranın profesyonelce yönetilmesi açısından böyle yapmamız gerekiyordu. Her yönetim kurulu oğlunu, kızını, damadını buraya işe alırsa buranın kurumsallığı kaybolur, müdür müdürlüğünü yapamaz, personel personelliğini yapamaz. Dolayısıyla işe alırken kariyerine mesleğine göre aldık, verimli değilse çıkardık.” dedi

“ÜRETİCİMİZİ HER ZAMAN BAŞIMIZIN TACI ETTİK”

Başkan Yılmaz çalışanlarını da nasıl motive ettiğini şu şekilde anlattı; “Personelimize hep şunu söyledik. Bu üretici varsa siz varsınız bu üretici yoksa siz  yoksunuz, bunların siz hizmetkarısınız. Eğer üretici buraya gelirse aidat öderse siz burada çalışıyorsunuz, eğer üretici buraya küserse giderse yok. Dolayısıyla çalışanımızda bu bilincin oluşmasına çalıştık. Üreticimizi her zaman başımızın tacı ettik. Bize destek vermiş vermemiş, oy vermiş vermemiş, buraya aidat ödeyen buranın üyesi herkes bizim için birinci sınıf üyedir. Siyasete bulaştırmadık, hiçbir zaman hiçbir partinin lehte ve aleyhte propagandasını yapmadık, tamamen tarafsız kaldık. Bugün buradakilerin bir kısmı A partisindendir bir kısmı B partisindendir, bir kısmı C partilidir. Başarımızın altında yatan sebepler bunlar diye düşünüyorum. 2007 yılından bu yana 10 yıldır da merkez birliğinde yönetim kurulu üyesiyim. Uşak 81 ilin içerisinde ilk 10’da olan bir birliktir. Hayvan sayısı açısından 41. sıradayız yani Uşak küçük bir il, bir Konya’nın bir İzmir’in veya Afyon  gibi illerin yanında Uşak küçük bir ilçe. Buna rağmen Uşak olarak Türkiye’de adımızı duyurduğumuza inanıyorum. Merkez Birliğinde Ege Bölgesinden 10 yıldır görev alan tek kişiyim. Bu da Uşak’ın gururudur. Elimizden geldiğince orada da güzel hizmetlerde bulunduk.”

HABER / BAYRAM KELEŞ

387 toplam okunma, 1 günlük okunma

Yorum Yap