Bu kadar koşmaya yüreği dayanamadı

Uşak Çevre Gönüllüleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı ve CHP Uşak İl Yönetim Kurulu Üyesi emekli öğretmen Hasan Yüksel ölümden döndü.

Önceki gün aniden rahatsızlanan Hasan Yüksel (63) aort damarı yırtılması teşhisi ile Uşak Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim Araştırma ve Devlet Hastanesi’nde yaklaşık 7 saat süren bir ameliyata alındı. Yüksel’in ameliyatının başarılı geçtiği ve şu anda yoğun bakım ünitesinde uyutulduğu ve şu an sağlık durumunun iyiye gittiği öğrenildi.

ÇEVRE İÇİN ÇALIŞIRKEN OLDU

Önceki gün Ahmet Yılancıoğlu İş Hanında bulunan Uşak Çevre Gönüllüleri Derneği binasında Uşak’ın çevre sorunları ile ilgili toplantılar yaparken anide fenalaşan Hasan Yüksel, çevrede bulunanların çağırması ile önce bir özel hastaneye kaldırıldı. Burada kendisine aort damarı yırtılması teşhisi kondu.

Ameliyat olabilmesi için Uşak Üniversitesi Eğitim Araştırma ve Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Hasan Yüksel, saat 19.00 da acil olarak ameliyata alındı. CHP Uşak İl Başkanı Dr. Ali Karaoba’nın da girdiği ameliyat yaklaşık 7 saat sürdü.

Saat 01.20 sıralarında başarı ile tamamlanan ameliyat sonrası Hasan Yüksel’in yoğun bakıma alınarak sürekli uyutulduğu öğrenildi.

Uşak’ın sevilen öğretmenlerinden olan ve Uşak’ta çevre bilincinin oluşturulmasında büyük emeği olan Hasan Öğretmenin yaşadığı sağlık problemi tüm Uşak’ı üzüntüye boğdu.

Hasan Hoca’nın sigara ve alkol kullanmadığı, yemesine içmesine çok dikkat etmesi ve spor yapmasına rağmen bu rahatsızlığı yaşaması da sevenleri arasında şok etkisi yarattı. Kendisini tanıyanlar rahatsızlığını son günlerde, CHP ve Çevre Gönüllüleri Derneği’nde gece gündüz demeden aşırı çalışmasına bağladı.

Hasan Yüksel, rahatsızlanmadan bir gün önce, CHP İl Örgütü, CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım ve basın mensupları ile birlikte Ulubey Dereleri ve Banaz Çayı’nda yaşanan kirliği gözle önüne sergilemek için sıcakta gün boyu dolaşmıştı. Gaziantep’te kızının yanında bulunan eşinin de Uşak’a hareket ettiği öğrenildi.

“HASAN BAŞKANIMIZI ALLAH BİZE BAĞIŞLADI”

Yüksel’in ölümden döndüğünü belirten Uşak Çevre Gönüllüleri Derneği Başkan Vekili Halime Karagöz, “Uşak Cevre Gönüllüleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanımız Hasan Yüksel dun gece 7 -8 suren zorlu bir ameliyat geçirdi. Şu anda yoğun bakımda Yönetim Kurulu olarak bir an önce sağlığına kavuşup aramıza dönmesini istiyoruz dualarımız onunla acil şifalar diliyoruz. Allah başkanımızı bize bağışlar inşallah” şeklinde üzüntüsünü dile getirdi.

Ege’de Yenigün Gazetesi olarak çevre ile ilgili çalışmalarını takdirle karşıladığımız Sayı Hasan Yüksel öğretmenimize “Geçmiş olsun” der acil şifalar dileriz.

SALİH KILINÇ / HABER

SAYFA 4 MAN hasanyuksel (1)

2,938 toplam okunma, 1 günlük okunma

Yorum Yap