Cahan; “Çalışmalarımız Asıl Yapacaklarımızın Fragmanı”

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan belediye olarak kentte yaptıkları yol ve trafik çalışmalarından bahsetti. Çalışmaların ileride yapılacaklara bir ön izleme olduğunu söyleyen Cahan; ” İlimizin artık her yönüyle değişmesi ve kabuğunu kırması için var gücümüzle çalışmaktayız. Bu noktada bütün imkanlarımızı seferber ediyoruz” dedi.

Uşak Belediyesi şehirde yenileme ve değişim çalışmalarını sürdürüyor.  Şehrin birbirine daha kolay bağlanması ve trafiği azaltmayı hedefleyen şehir içi güney kuzey yolarlı da beğeni kazanıyor. Uşaklıların kullanmaya başladığı ve stat battı çıktı projesi nedeniyle nispeten şehirler arası trafik akışının da verildiği kuzey ve güney çevre yolu kentin yükünü paylaşıyor. Belediye  yaklaşık 13 kilometre yeni yol yapımını tamamladı. Kent içi çevre yolları aydınlatmalarıyla da dikkat çekiyor.”

“Bir buçuk  yılda imkansız denileni başardık”

Uşak’ı güzel günlerin beklediğini iddia eden Cahan; “İlimizin artık her yönüyle değişmesi ve kabuğunu kırması için var gücümüzle çalışmaktayız. Bu noktada bütün imkanlarımızı seferber etmekteyiz. Göreve geldiğimizin ilk yılında mali düzenlemelerimizi yaptıktan sonra, ikinci yılında ise hemen projelerimize başladık. Yenilediğimiz ekipman ve iş makinelerimizle 24 saat esasını hedef alarak yaptığımız çalışmalarla 1.5 yılda imkansız denileni başardık. Süreci ise titizlikle takip ettik. Öncelikle büyük projelerimize ve kentimizin sıkıntılarına çözüm bulacak dokunuşlarla başladık. En büyük sorunların başında ise trafik ve yollar geliyordu. Bu konuda radikal kararlar aldık. konsept caddeler ve modern yollar hedefiyle neredeye kenti sil baştan değiştirdik. Ayrıca kent içi çevre yollarının bitirilip hayata geçmesi için de mücadele ettik. Ekip ruhu, ortak akıl ve fedakar çalışma prensibiyle başarılı olduk” şeklinde konuştuk.

Hükümetimizin izinde gittik

Kent içi çevre yolları hakkında değerlendirmelerde bulunan Cahan konuyla ilgili olarak şu değerlendirmelerde bulundu;  “Hükümetimiz ülkemizin dört bir yanını yollar konusunda örnek bir hale getirdi. Aşılamayan dağlar aşıldı. Sevenler bu yol çalışmalarıyla daha çabuk sürede birbirine kavuştu. Çalışmalar saat aralıklarını kısaltırken, güvenli yolları da sağladı. İşte biz böyle bir hükümetin belediyesi olarak yollara önem verdik. Kent içi çevre yollarında ise bu şiarla çalıştık. Kısa sürede 13 kilometre gibi geliş gidiş duble yolu ilimizde sona erdirdik. Ayrıca yollarımızı modern ışıklandırmaları, güzel kaldırımlarıyla konsept hale getirdik. Hemşerilerimiz artık şehir trafiğine takılmadan istedikleri yere kolayca ulaşabiliyor. Şu an yapımı devam eden stat battı çıktı projesiyle şehirler arası trafiğin kısmen çevre yollarımıza verdik. gördük ki yollarımız şehirler arası trafiği de kaldıracak nitelikte bir yapı almış. İşte bu tür çalışmalar gelecekte de neler yapabileceğimizi bir kez daha gösterdi. Bizlere desteklerini esirgemeyen hemşerilerimize teşekkür ederiz”

HABER / Bayram KELEŞ

YAPTIĞIMI Z ÇALIŞMALAR BAŞARIMIZIN SİMGESİ (15) YAPTIĞIMI Z ÇALIŞMALAR BAŞARIMIZIN SİMGESİ (12) YAPTIĞIMI Z ÇALIŞMALAR BAŞARIMIZIN SİMGESİ (9)

1,166 toplam okunma, 1 günlük okunma

Yorum Yap