Cahan, geleneksel Ekim saldırılarına bu kez boru döşeyerek cevap verdi

boru (1) boru (2) boru (3) boru (4)Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan’a her Ekim ayında saldırmak, geleneksel spor dalları arasında yer almaya başladı.

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan’ın garip bir talihi var. Geçen yıl 4 Ekim 2016 tarihinde Uşak’a 2. Köprülü kavşak yapılırken, saldırılar başlamış, eşinin gözaltına alındığı, kendisinin Ankara’ya çağrılarak istifası istendiği yönünde haberler çıkmıştı. (Cahan Erzincan’da Belediyeler Birliği Toplantısına katılmış, Ankara’ya gitmemişti)

İlginçtir,  bu yılda 2 Ekim 2017 tarihinde “Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından istifası istendi” iftiralarına maruz kaldı. Anlaşılan o ki; Uşak’ta her Ekim ayında Belediye Başkanı Nurullah Cahan’a saldırmak geleneksel spor haline geldi.

“FETÖ’CULAR HER EKİM AYINDA SALDIRIYOR”

Geçen yıl (4 Ekim 2016) tarihinde “FETÖ’dan görevden alınacak” iddialarına, köprülü kavşak yapımı esnasında fore kazık çakarak cevap veren Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, bu yılki geleneksel Ekim saldırılarını da İzmir yolu üzerinde yağmur suyu alt yapı çalışmalarında boru döşeyerek karşıladı.

Kendisine, “AK Parti Genel Merkezi ve Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından istifanız istendi mi?” sorusuna cevap veren Cahan, “Artık bu iddialardan sıkıldım. “İstifası isteniyor” iddialarına gereken cevabı verdim. Boş ve iftira dolu iddialara cevap vermek değil, Uşak halkına hizmet etmek istiyorum. Bu amaçla şu anda bin 400 cm çapında yağmur suyu borusu döşüyorum. Uşak halkı bani sağa sola laf yetiştirsin diye değil, kendilerine hizmet etsin diye seçti. Ben de iddialara cevap vermek değil, yağmur yağdığında şehir merkezini su basmasın diye işte bu boruları döşeyerek,  hizmet vermek istiyorum. Bu hizmeti çekemeyip Uşak’a yapılan hizmetleri engellemek adına şahsıma her türlü iftira atanları da Allah’a havale ediyorum” dedi

Başkan Cahan hakkında çıkan,” İstifası istendi” haberleri sonrası yaptığı açıklamada, kendisinin FETÖ’ya karşı verdiği mücadeleyi kırmak ve 15 Temmuz darbe girişimi öncesi Türkiye’de ilk açılan ve FETÖ davasının omurgası olarak nitelediği Uşak davasını çökermek için “istifası istendi” yalanın FETÖ tarafından uydurulduğu, bürokraside kalan FETÖ kalıntılarının ve işbirlikçi yerel basının bu uydurmaları çıkardığını iddia etmişti.

“UŞAK’I SEL BASMAYACAK”

İstifasının istendiği konusunda açıklama yapmak istemeyen Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, İzmir Yolu-Kemalöz Mahallesi Köprüsü kavşağında yapılan çalışmalar hakkında şu bilgileri verdi:

“Kentin her noktasında yapılan faaliyetlerimizle, Uşak tarihinin en büyük alt yapı  çalışmalarını hayata geçiriyoruz.

Karakıran ve Şeref Caddesi’nden gelen yağmur sularının kent merkezine ulaşmadan ve sel felaketine neden olmadan tahliye edilmesi amacıyla yapılan ve 1400’lük boruların kullanıldığı yeni alt yapı çalışmamız ile Ilıcak Subaşı’na tahliyesini gerçekleştireceğiz.

Uşak’ın alt ve üst yapılarının sorunsuz hale gelmesi, daha yaşanılır ve modern bir yapıya kavuşması için çalışmalarımızı hassasiyetle yürütüyoruz.

Çalışmalarımız sırasında desteklerini ve gönül birlikteliğini hiçbir zaman eksik etmeyen halkımıza da bu vesileyle bir kez daha teşekkür ediyoruz.”

HABER / SALİH KILINÇ

874 toplam okunma, 2 günlük okunma

Yorum Yap