Cahan; “Siyasetçiler ve Gazeteciler Yapışık ikizler Gibidir”

Cahan; “Siyasetçiler ve Gazeteciler Yapışık ikizler Gibidir”

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan  10 Ocak çalışan gazeteciler günü dolayısıyla gazetecilerle öğle yemeğinde bir araya geldi. Burada konuşan Cahan siyasetçi ve gazetecileri yapışık ikizlere benzetti.

Uşak Gazeteciler Derneği Başkanı Salih Kılınç toplantının ilk konuşmasını yaptı.  Kılınç konuşmasında; “Bir yıl evvel yine burada toplandığımızda Belediyecilik aç ısından farklı şeyleri konuşuyorduk, daha çok eleştiriyorduk.  Fakat bu yıl baktığım zaman Uşak’ta olumlu bir değişime dönüşüme şahit oluyoruz.

Başkanım 30 Mart 2014’te geldiği ekibiyle dernek başkanı olarak ne istediysek yaptı. Uşak’ta Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu toplantısı yapacağız dedik, 81 ilden geldiler. Sağ olsunlar Başkanım ve yardımcıları bu organizasyonu düzenlerken bizi hiç kırmadılar. En eleştirel haberlerde görüşlerini aldık. Bu güne kadar en ufak bir sitem de görmedim. Gazeteci olarak çok memnunum.  En son Eylül ayında mecliste bir görüşme vardı orada hatırlattık yeni yapılacak TOKİ evlerinden bir kısmını da gazetecilere ayırma söze verdi, daha ne diyeyim?” dedi.

“O KOLTUKTA OTURAN KİŞİLER  ELEŞTİRİYE AÇIK OLMAK DURUMUNDADIRLAR”

Kılınç’tan sonra söz alan Uşak Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Abdurrahman Yavuz  yapılan organizasyon için Belediye Başkanı Cahan’a teşekkür etti. Yavuz konuşmasında; ” Biz gazeteciyiz Uşak’ı yönetenlerle ilgili olarak olumlu pencereden de bakabiliriz, olumsuz pencereden de bakabiliriz. Dolayısıyla o koltukta oturan kişiler  eleştiriye açık olmak durumundadırlar. Biz medya olarak Sayın Başkanı ne kadar eleştirdiysek, Sayın Başkan da yaptığı icraatlarla çalışmalarını katbekat artırarak bu eleştirilere en güzel yanıtı veriyor. Dolayısıyla biz vatandaşın sesi olarak, gözü kulağı olarak bize aktarılan sorunları biz  gazetelerimize televizyonlarımıza  ilgililere iletiyoruz ve bu sorunların çözümünü bekliyoruz. Her şey yaşanabilir bir Uşak için.” ifadelerin kullandı.

“GAZETECİLER OLARAK DA  BİRLİKTELİĞE İHTİYACIMIZ VAR”

Faal Gazeteciler Derneği Başkanı Erkin Sarıoğlu da yaptığı konuşmada birlik ve beraberlik mesajları verdi.  Sarıoğlu; ” 10 Ocak çalışan gazeteciler gününde öncelikle geçmiş yıllarda kaybettiğimiz tüm gazeteci arkadaşlarımı saygıyla hürmetle anıyorum, ruhları şad olsun.  Görüyorsunuz burada 3 tane derneğiz başka cemiyetler de var. Sayın Başkanımızdan özellikle ve ısrarla  bize bir lokal vermesini siz gazeteciler adına talep ediyorum. Bizim ülke olarak ne kadar birlikteliğe ihtiyacımız varsa gazeteciler olarak da  birlikteliğe ihtiyacımız var. Çok başlılıktan sıkıldık. Ülkemizin tıpkı başkanlık sistemine gittiği gibi bizde cemiyetler olarak başkanlık sistemine gitmeliyiz. Başkanımıza böyle bir organizasyonu düzenlediği için teşekkür ediyorum.

“MEYDANA GELEN OLAYLARI 24  SAAT SİZLER SOKAKLARDA OLAYLARIN OLDUĞU YERDE HALKIMIZA ULAŞTIRMAK İÇİN ÇALIŞIYORSUNUZ”

Belediye Başkanı Cahan konuşmasının başında 10 Ocak çalışan gazeteciler gününü tebrik etti. Daha nice günlerde birlikte olmayı dileyen Cahan konuşmasına şu şekilde devam etti; ” Birlik beraberliğimiz daim olsun. Her zaman ifade ettim şimdi de ifade ediyorum. Siyasetçiler ve gazeteciler yapışık ikizler gibidir. Çalışma saatlerinde mesai mefhumu yok. Meydana gelen olayları 24  saat sizler sokaklarda olayların olduğu yerde halkımıza ulaştırmak için çalışıyorsunuz. Gece değil gündüz değil, nerede bir haber var sizler oradasınız, biz Belediye Başkanı olarak da öyleyiz. Hayat devam ediyor. Doğuştan ölüme kadar ve her aşamasında belediye olarak bizler varız. Sizlerle birlikteyiz ve bu yapılan hizmetlerin özellikle basın aracılığıyla halkımıza duyurmada göstermiş olduğunuz hassasiyetten dolayı  ben hepinize şükranlarımı arz ediyorum.” dedi.

Toplantıda Uşak Belediyesinin 2016 yılında yaptıkları ve bundan sonraki yıllarda yapacakları hakkında bilgiler verildi.   10 Ocak çalışan gazeteciler günü aynı zamanda Başkan Cahan’ın doğum günü ve gazeteciler bunu unutmadı ve sürpriz bir pastayla Cahan’ın doğum gününü kutladı.

HABER / BAYRAM KELEŞ

Sayfa 6 man Cahan; Siyasetçiler ve gazeteciler yapışık ikizler gibidir  a.yavuz (3) Sayfa 6 man Cahan; Siyasetçiler ve gazeteciler yapışık ikizler gibidir  a.yavuz (4) Sayfa 6 man Cahan; Siyasetçiler ve gazeteciler yapışık ikizler gibidir  a.yavuz (6)

681 toplam okunma, 1 günlük okunma

Yorum Yap