CHP Gençlik ve Gençlik Muhalefetinden laiklik çağrısı

CHP Uşak Gençlik Kolları ve Gençlik Muhalefeti, CHP Uşak İl Binasında gerçekleştirdikleri ortak basın toplantısında yapılan açıklamada ” Laik ve demokratik bir Türkiye için omuz omuza mücadele etmekten başka şansımız yok” denildi.

CHP Uşak Gençlik Kolları ile Gençlik Muhalefeti, CHP Uşak İl Binasında ortak basın toplantısı düzenledi. Basın toplantısında yapılan açıklamada “Ülkenin AKP ve cemaatler eliyle karanlığa doğru adım adım ilerlediği belirtilerek, “Bizler, bu ülkenin gençleri olarak eşit, özgür ve aydınlık bir gelecek için laikliği kazanmak zorundayız” ifadesine yer verildi.

‘GENÇLİK MÜCADELEYE ÇAĞIRIYOR, LAİKLİĞİ KAZANACAĞIZ!’

Toplantıda ilk söz alan Gençlik Muhalefeti Sözcüsü Sezer Gök, “Laikliği ve laik eğitim sistemini ortaklaşa savunmak için Gençlik muhalefeti ve CHP Uşak Gençlik Kolları olarak işbirliği yaptık. Öncelikle Uşak’ta, sonra bütün memlekette laikliği kazanmak için mücadele edeceğiz” dedi.

CHP Uşak Gençlik Kolları İl Başkanı Ali Rıza Tufan ise açıklamasında şöyle dedi:

“Ülkemiz AKP ve cemaatler eliyle karanlığa doğru adım adım ilerliyor. Toplumu tüm alanlarıyla kuşatmaya çalışan dinci-gerici faşizm OAL ve FETÖ ile mücadele adı altında toplumun bütün ilerici ve aydınlıkçı  unsurlarını baskı altına almaya çalışmaktadır. Cumhuriyetin ilerici kazanımlarını yok etmeye çalışan AKP, açıkladığı KHK’larla darbe girişimlerinden farksız bir süreç başlattı.

AKP OHAL ile azgınca saldırılarını barışın, demokrasinin, özgürlüğün ve laikliğin savunucusu akademisyenler ve öğrenciler üzerinde sürdürüyor.Akademisyenler açığa alınırken öğrenciler ise okuldan uzaklaştırılıp atılıyor. Akademi bilimsel, demokratik ve laik değerlerine yapılan bu saldırıyı akademisyeniyle öğrencisiyle göğüsleyecektir.. Örgütlü karanlığın karşında laiklik bayrağını yükseltmek gençliğin sırtlanmak zorunda olduğu bir görevdir. Amasız fakatsız Laiklik mücadelesi Aydınlık bir Türkiye için mücadeledir. Bu memleket için mücadeledir. Memleketin geleceği, aydınlık yarınların teminatı olan gençler; emekçi halkın ve akademinin üzerine karabasan gibi çöken bu örgütlü kötülüğü yenmek için mücadeleye çağırıyor. 2013 Haziranında memleketin dört bir yanında yükselen güneş, bu karanlığı yırtacak güçtedir. O günlerde olduğu gibi özgür. laik ve demokratik Türkiye için omuz omuza mücadele etmekten başka şansımız yok. Gençlik bu mücadelede en önde ve en ağır sorumluluğun altında olacaktır.

‘BAŞTA UŞAK OLMAK ÜZERE BARİKAT ÖRECEĞİZ’

Bizler, bu ülkenin gençleri olarak eşit. özgür ve aydınlık bir gelecek için laikliği kazanmak zorundayız!Bu mücadeleyi başat Uşak olmak üzere memleketimizin dört bir yanında örerek, dinci gerici faşizmin aşamayacağı bir barikat öreceğiz. Herkesi bu laiklik mücadelesini sırtlamaya ve mücadeleyi yükseltmeye davet ediyoruz.

Bilinmelidir ki; gericiliğin karşısında laikliği, savaşın karşısında barışı, anti-demokratikuygulamalar karşısında demokrasi ve özgürlüğü savunacağız.”

780 toplam okunma, 1 günlük okunma

Yorum Yap