CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel “Bir kasa bir masa bir Kemal Paşa yöntemi ile kandırıyorlar”

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel

“Bir kasa bir masa bir Kemal Paşa yöntemi ile kandırıyorlar”

CHP Grup Başkanvekili Manisa Milletvekili Özgür Özel, 16 Nisan referandum çalışmaları kapsamında Eşme, Ulubey ve Uşak merkez İlçede açık hava toplantıları ve esnaf ziyaretleri yaparak, vatandaşlara “hayır’ı anlattı.

Uşak CHP binası önünde miting gibi bir toplantıya katılan Özel, “AKP’nin taktiğidir. Kim başarılı olsa ona, bir kasa bir masa, bir Kemal Paşa resmi ve de bakanlık verip hemen içlerine alırlar. Bu yöntem; Numan Kurtuluş da, Süleyman Soylu’da, Tuğrul Türkeş’de tuttu. Onlara, “Hoş geldin, partilerine bay bay” dediler. Bahçeli’ye de tuttu. Ama yurdunu seven MHP’liler tutmadı” şeklinde konuştu.

’BURADA 7 DÜVELE HAYIR DİYENLERİN TORUNLARI VAR’

CHP Uşak İl biansı önünde Uşaklılara seslenen CHP grup başkanvekili ve Manisa milletvekili Özgür Özel, “Az evvel Eşme’de çok coşkulu bir miting yaptık. Ulubey’de,  burada görüyorum ki karar verilmiş, Uşak, Eşme, Ulubey, vatanına, toprağına, insanına ve Mustafa Kemal Atatürk’e sahip çıkmaya karar vermiş. Hayır diyor” dedi.

Özel, “Burada bir siyasi partinin grup başkanvekili olarak huzurunuzdayım. Ama bu kez yakamda parti rozeti, arkamda genel başkan resmi ve elimizde parti bayrakları yok. Çünkü hepimiz bu meselenin bir parti meselesi değil memleket meselesidir. Bu yüzden burada siyaset meydanda kimler var? Farkındayız. Bundan 95 yıl önce ülkemizin 7 düvel tarafından işgaline hayır diyenlerin torunları var. Yine beraber hayır demek için geldik. Burada, AK Partililer, MHP’liler, Saadet Partili vatandaşlar var.Özgürlük ve barış için gelen herkes hoş geldi, sefa geldi. Bu milletin kökünde hayır demek vardır. Dolmabahçe sarayı “Evet” derken, rütbelerini söken Mustafa Kemal Atatürk kimseyi ayırmadan hep birlik olmuş ve işgale hayır demiştir” şeklinde konuştu.

‘ÜLKEYİ BU UTANÇTAN CHP KURTARMIŞTIR’

CHP’nin, 93 yıldır seçimlere girdiğini kaydeden özel, “CHP, yeniyor, yeniliyor. Ama Milli İrade ona ne zaman ihtiyaç duyarsa çelik gibi iradesini ortaya koyuyor. Parti ve menfaat düşünüyor. Sadece ülkenin ve halkın menfaatini düşünüyor. 1970’lwer de Karaoğlan muhtıralara, Kıbrıs’ın işgaline, 12 Eylül darbesine hayır dedik.Darbeye karşı dik durduk eğilmedik. Hayır dedik” dedi.

Özel, konuşmasında vatandaştan niçin hayır demesini istediklerini şöyle açıkladı: “Bugünün Cumhurbaşkanı,  1 Mart tezkeresi öncesi ABD’ye gitti, geldi ve dedi ki; “Mersin limanına 300 bin ABD askeri inecek. Güneydoğu’ya yerleşecek ve Irak’ı işgale gidecek. O gün Genel Başkanımız Sayın Deniz Baykal, bunun tehlikelerini anlattı ve 1 Mart tezkeresine hayır dedik.Coniler Mersin’e gelip Irak’ı işgal edemediler.

Dönemin İngiltere Başbakanı TonyBlair,”Utanç kararı” dedi. ABD Dışişleri Bakanı ColinPovel, “Aldatıldık. Irak’ta nükleer silah yokmuş” dedi. Irak’ta 1 milyon insan öldü. Müslüman kadınlara tecavüz edildi.  Bu ayıp CHP sayesinde Türkiye’ye bulaşmadı.

‘BİZE DARBECİ DERKEN SAYGILARINI SUNDUKLARI ZAT DARBE YAPMAYA KALKTI”

12 Eylül 2010 tarihinde yapılan anayasa değişiklikleri referandumuna da CHP olarak hayır dedik. MHP’de hayır diyor ama hiçbir çalışma yapmıyordu. Tek başımıza kaldık. HDP ikiye ayrılmıştı. Bir kısmı evet dedi. Bir kısmı sandığa gitmedi. Biz Anaysa mahkemesi ve HSYK’nın yapısını değiştirecek iki maddeye karşıydık.  Ardından Ergenekon, balyoz, casusluk davaları ile 15 Temmuz darbe girişiminin önü açıldı. Bugünkü Cumhurbaşkanı, o zaman başbakan olarak evet isteyip CHP’yi darbecilikle suçluyordu. Onun et ve tırnak olduğu ölülerden oy isteyen, ismini Hoca Efendi dediği biriler mezardan ölüleri kaldırıyordu.15 Temmuz’da 248 şehidi ezen tankların mazotunu birlikte koydular. Tarihin en karanlık gecesi yaşanırken, okyanus ötesinden saygı sundukları darbeye kalkışıyor, darbeci dedikleri bizler ise darbeye karşı duruyorduk.

Bu ülke kurtarıldığında Fransız gazeteci Atatürk’e mikrofonu uzatarak, “Savaşı kazandınız. Ülkeyi İngiliz tipi krallık, ya da ABD tipi Başkanlık la mı yoksa Dolmabahçe’den mi yöneteceksiniz?” diye sordu.

Atatürk, “Biz egemenliği bir saraydan bir zümreden alarak halka getirdik. İrade TBMM’dedir. O millet adına görev verecek bizde yerine getireceğiz          Bu irade daha sonra ilk meclisin duvarına, “Hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir” şeklinde yazıldı.

Bugün bir mahallede muhtar seçilirken muhtar adayı kendisinin ve azalarının fotoğraflarını mahallenin tanıması için bastırıp asmaktadır. Aynı muhtar kendi remini koyup azaları koymazsa kim olduğunu sorar. “Sen beni seç, azaları sonra belirleyelim” böyle şey olmaz. Partili Cumhurbaşkanı olacak. Anketlerde hayır yüzde 52 yüzde 53 hayır çıkıyor. Partili Cumhurbaşkanı istemeyenlerin yüzde 72 çıkıyor. Partili olarak meclis grubunu belirleyecek. İstediği kadar yardımcı, bakan atayacak. Sonra HSYK ve Anayasa Mahkemesi üyelerini belirleyecek.

Bu ülkeyi kuranlar, babadan oğula geçen monarşik sisteme son vererek, halkın hakimiyetini iktidar kıldılar. Şimdi geriye dönerek, tekrar tek adam rejimi kurmak istiyorlar. Eleştirince de yok diyorlar.

“AKP’NİN 33 KURUCUSU ŞİMDİ YOK”

Yanlarına MHP’nin yukarısındaki üç beş kişiyi alınca bu iş olur sandılar. AKP’nin alogritması var. Parti içerisinde güçleneni kedi gibi ensesinden tutup dışarı alıyorlar. Dışarıda güçleneni içeriye alıyorlar. Örnek isterseniz bu partiyi kuran 33 kişi şimdi yok.

Bir Has Parti vardı, Numan Kurtuluş, “Bunlar Harun gibi geldiler, Karun oldular” diyordu. Baktılar Has Parti güçleniyor. Numan Bey’e bir masa, bir kasa, bir Mustafa Kemal paşa ve bir makam aracı verip bakan yaptılar. Numan Bey’e, “Hoş geldin” Has Parti’ye “Bay bay” dediler.

Bir Süleyman Soylu vardı, Hükümete ağzına geleni söylüyordu. Ona da bir masa, bir kasa, bir Mustafa Kemal paşa ve bir makam aracı verip bakan yaptılar. Süleyman  Bey’e, “Hoş geldin” Demokarat Parti’ye “Bay bay” dediler.

Aynı oyun merhum Başbuğ’un oğlu Tuğrul Türkeş’de de tuttu. Babsının mezarını ziyaret edince Bahçeli Türkeş’in mezarını zem zem suyu ile yıkadı. Şimdi aynı Bahçeli hangi mecburiyetten bilinmez, 10 Ekim Günü Başkanlık sistemine evet dedi. Sandılar ki; Bahçeli’ye bir masa, bir kasa, bir Mustafa Kemal paşa ve bir makam aracı verip, Bahçeli’ye, “Hoş geldin” MHP’ye “Bay bay” diyecekler.

Burhan Kuzu TV’de bana “İki partili sisteme niye karşı çıkıyorsunuz? Size iktidar olanağı veriyor. Bu sistem tahterevallisistemi, siz çıkarsınız biz ineriz, biz çıkarız siz inersiniz” dedi. Biz CHP olarak, iktidar peşinde değil, ülkemizin menfaatinin peşindeyiz.

Kararsızlar çok. Şimdi sizler de Uşak’ta oy hayır çıkacak demeyeceksiniz. Asker arkadaşınızı, dünürünüzü arayıp hayır oyu vermesini isteyeceksiniz. kararsızları ikna etmeye çalışacaksınız. Uşak’taki sandığın bir önemi yok. Türkiye bu referandumda tek sandık. Bir kararsızın oyu bile sonuca etki edecek. Bir kişiyi etkilemeniz ülkenin kaderini değiştirecektir.

HABER / SALİH KILINÇ

özgürözel (3) özgürözel (1)

 

515 toplam okunma, 1 günlük okunma

Yorum Yap