CHP Uşak İl Teşkilatı Çalışmalarına Devam Ediyor

CHP Hayır (2)Uşak CHP Uşak il Binasında yapılan basın toplantısına CHP parti meclisi üyesi Sevda Erdan Kılıç ve CHP İzmir milletvekili Özcan Purçu katıldı. İkili toplantıdan sonra saha çalışması yapmak için binadan ayrıldı.

Toplantının başında söz alan CHP Uşak İl Başkanı Ali Karaoba 16 Nisan referandum süreci nedeniyle partisindeki insanların  çok aktif bir şekilde çalıştıklarını  söyleyen. Karaoba; ” Neden? Çünkü biz bunu ikinci bir kurtuluş savaşı olarak görüyoruz.  Bugün aramızda parti meclisi üyemiz Sevda Erdan Kılıç  ve İzmir Milletvekilimiz Sayın Özcan Purçu ve Uşak Milletvekilimiz Özkan Yalım Bey aramızda kendilerine hoş geldiniz demek istiyorum. Ben bu süreçte emek veren karış karış ülkeyi gezen 16 Nisan referandum süreci ile halkımızı aydınlatan tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bize şeref verdiler güç verdiler enerji verdiler. ” dedi.

Yapılacak anayasa değişikliği oylamasına milletin hayır diyeceğini iddia eden CHP parti meclisi üyesi Sevda Erdan Kılıç ise şu şekilde konuştu; “Uşak’ta olmak çok güzel. Artık tabiri caizse son düzlüğe geldik. Çok il gezdim gittiğimiz her yerde de dedik ki, nasıl İzmir’in dağlarında çiçekler açıyorsa gittiğimiz illerin de dağlarında çiçek açtıracağız 17 Nisan sabahı dedik. Uşak şanslı bir şehir çok çalışkan bir il başkanı, çok çalışkan bir vekili çok çalışkan bir örgütü var. Uşak’ı sosyal medyadan da takip ediyoruz. Uşak her dönem olduğu gibi kurtuluş savaşında olduğu gibi Cumhuriyet değerlerine sahip çıkacaktır. Biz her yerde neden hayır dediğimizi samimiyetle anlatıyoruz. Ama onlar kafalarında bir 19. madde uydurmuşlar o da Kılıçdaroğlu maddesi. Sadece 19. maddeyi anlatıyorlar. Dinlemişsinizdir Sayın Genel Başkanımız da dile getiriyor ‘Ne istiyorsunuz benden? Bırakın benimle uğraşmayı’ diyor. Ben inanıyorum ki ne Uşak ne Samsun ne Erzincan ne Amasya hiçbir yöre evet demeyecek.”

CHP İzmir milletvekili Özcan Purçu

17 Nisan sabahının başarıyla mutlulukla uyanılan bir sabah olacağını ileri süren CHP İzmir milletvekili Özcan Purçu konuşmasını şu şekilde sürdürdü; ” Hiç mantıklı görmediğim bir süreç yaşıyoruz. Bunu hükümetin niçin önümüze getirdiğini anlayamadım. Kamu yönetimi mezunuyum iyi kötü yasalardan, kanunlardan anlayan bilen bir insanız. Şu an iktidarın kullanamadığı hiçbir yetki yok. Bu iktidar neyi yapamadı da anayasa değişikliğini getirdiler. TC. vatandaşı olarak öncelikle bunu düşünmeliler. Körü körüne evet demesinler hayır da demesinler. 18 maddeyi şöyle bir tartsınlar bakalım bu maddelerin içinde bir maddede kendilerini görsünler ben de evet vereceğim. Burada sadece bir kişi var. Bütün yetkeleri bir kişiye vermek var. Hep bir kişi yapacak. Bir kişi konuşacak diğerleri susacak. Böyle bir sistem yok. Bu referandumun geri dönüşü yok. Bu bir seçim değil. Bu yetkileri alan hanedanlık kuracak.”

HABER  / BAYRAM KELEŞ

441 toplam okunma, 1 günlük okunma

Yorum Yap