CHP Uşak İl ve Merkez İlçe Örgütü Emek Büroları Kuruyor

CHP Uşak İl ve Merkez İlçe Örgütü Emek Büroları Kuruyor

CHP Uşak İl ve Merkez İlçe Örgütü, emek büroları kurmak için harekete geçti. Bu amaçla, bazı sivil toplum örgütleri ile ilk toplantı gerçekleştirildi.

Uşak il ve ilçe örgütlerinde Emek Bürolarının kurulacağını kaydeden Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Uşak İl Başkanı Ali Karaoba “Emek Büroları toplumun bütün kesimlerini kucaklayacak. Emeği ve emekçiyi hiçbir ayrım yapmadan savunacak ve yüceltecektir” dedi.

 “CHP HER ZAMAN EMEĞİN YANINDADIR”

İşçi Sendikaları ve Sivil Toplum Kuruluşlarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba öncülüğünde kurulan ve geçtiğimiz Mayıs ayında yapılan CHP Parti Meclisi’nde yönetmeliği kabul edilen, “Emek Büroları” Uşak’ta da kuruluyor.

Verilen bilgilere göre; İşçilerinin sorunlarını Emek Büroları yerinde ve bizzat yaşayanlarla tespit edecek, politika üretecek. Emek Büroları politika üretme süreçlerini illere ilçelere yayacak ve CHP’yi fikren zenginleştirecek. Sadece politika üretmekle de kalmayacak, o ilde emek kesiminin sorunlarına bilfiil müdahil olacak, hak temelli yasal eylemlere katkı sunacak, CHP’yi emek alanına sokacak, sendikalarla yakınlaştıracak, eylemlere katkı sunulmasını sağlayacak. Böylece emekçiler ile CHP arasında insanların yaşadıkları sorunlar üzerinden iletişim kurulabilecek. “

Emek Bürolarını Uşak’ta da kurmak isteyen CHP İl ve Merkez İlçe Örgütü bu amaçla düzenlediği toplantıda bazı işçi, memur sendikaları ve sivil toplum örgütleri ile ilk toplantısını düzenledi.

CHP Uşak İl Başkanı Ali Karaoba ve Merkez İlçe Başkanı Sevinç Soyer Yazgan, katılımcılara emek büroları hakkında bilgi verdi ve görüş alış verişinde bulundu.

CHP Uşak İl Ali Karaoba, kurulduğu günden bugüne kadar partisinin emeğin ve emekçinin yanında olduğunu hatırlatarak, bu doğrultuda Genel Merkez düzeyinde yoğun çalışmaların yürütüldüğünü belirtti.

Geçtiğimiz Mayıs ayında CHP Parti Meclisi toplantısında kabul edilen “Emek Büroları Yönetmeliği’ni uygulamak için harekete geçtiklerini kaydeden Karaoba, “Bu kapsamda partimizin il ve ilçe örgütleri bünyesinde bürolar kurulacak. Yine Parti Meclisimizce kabul edilen Emek Büroları Yönetmeliğine göre bu büroların çalışan, işsiz ve emekli örgütleri ile ilişki kurmak, var olan ilişkileri geliştirmek, ilgili kuruluşlar arasında etkin dayanışma sağlamak, sendikalar ve sivil toplum kuruluşlarının etkinlerine katılmak, örgütlenmelerine katkıda bulunmak amacıyla kurulduğu açıklanmıştır” dedi.

 

Cumhuriyet Halk Partisinin her zaman emeğin yanında olduğunu belirten Karaoba, “CHP’nin amacı, emeği özgürleştirecek, işsize iş, yoksula aş üretecek bir düzeni kurmaktır. AKP’nin masallarını yandaş medyadan izliyor milyonlar. Ama gerçekler, tencerelerin boşaldığı, borçların alıp başını gittiği, işsizliğin arttığı ve toplumsal huzurun bozulduğu gerçeğidir. Gün artık insan yaşamına ve insan onuruna sahip çıkma günüdür. AKP’nin kurduğu bu yalan ve talan düzeni değişecektir. CHP bugün bunun için mücadele etmektedir” açıklamasını yaptı. Emek Bürolarıyla birlikte emekçilerin bir araya geleceğini savunan Karaoba açıklamasını şöyle sürdürdü: “Emekçilerin örgütlenmelerini engellemek için AKP iktidarının verdiği mücadele, Emek Bürolarıyla son bulacaktır. Emekçiler, Emek Bürolarıyla örgütlenecekler, emeğin onuruna yakışır haklarına bu sayede kavuşmak için mücadele edeceklerdir. CHP, bu talana, bu onursuzluğa karşı mücadele eden bir partidir. İşçinin, yoksulun, emeklinin, yetimin, kısacası Milletin hakkını sonuna kadar savunuyoruz, savunmaya da devam edeceğiz.”

HABER / Salih KILINÇ

Sayfa 2 chpemek (1)

Sayfa 2 chpemek (2)

478 toplam okunma, 1 günlük okunma

Yorum Yap