CHP Uşak’ta ‘Hayır’ kampanyasına şehit ailelerinden başladı

CHP Uşak’ta ‘Hayır’ kampanyasına şehit ailelerinden başladı

CHP Uşak İl Örgütü, TBMM’de kabul edilen ve Cumhurbaşkanı tarafından onaylanarak 16 Nisan da da halkın onayına sunulacak olan anayasa değişikliğine karşı sahaya indi.

CHP Uşak İl örgütleri, 16 Nisan tarihinde anayasa değişiklikleri ile ilgili yapılacak referandumda “HAYIR” kampanyasına başladı. CHP Uşak İl örgütleri ve CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, niçin hayır dediklerini anlatamaya Uşak Şehit Aileleri Derneği’nden başladı.

“TEK ADAM YÖNETİMİNE HAYIR”

Uşak Şehit Aileleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Şakir Çakır, CHP Uşak İl Örgütü ve Milletvekili Özkan Yalım’ın ziyaretinden mutlu olduğunu söyledi. Çakır, “CHP Uşak İl Başkanı Sayın Ali Karaoba, 16 Nisan’da yapılacak referandum da yürütecekleri “Hayır” kampanyasına şehit ailelerini unutmadıklarını göstermek için derneğimizden başladıklarını belirtti. Buna çok memnun olduk. Kendilerine çalışmalarında başarılar diliyorum. Hoş geldiler” dedi.

CHP Uşak İl Başkanı Dr. Ali Karaoba, “Bizi kabul ettikleri için Başkan Sayın Şakir Çakır’a ve yönetimine çok teşekkür ediyorum. CHP Uşak İl Örgütü olarak 16 Nisan’da yapılacak referandumda düzenlediğimiz “Hayır” kampanyasına şehit alilerimizden başladık. Bundan 100 yıl Önce, cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk ve silah arkadaşları, yönetimi saraydan alarak halka verdiler. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın TBMM kararını onaylaması ile 16 Nisan da yapılacak referandumla yönetim halktan alınarak yeniden saltanat kurulmak isteniyor. Hayır kampanyalarında süreci doğru yönetme adına halka anlatmak için sahaya indik. Kanla sulanmış bu topraklarda ve dalgalanan bayrağımızda her şehidimizin kanı olduğunu hatırlayarak, kampanyamıza şehit ailelerimizden başladık” dedi.

Karaoba, CHP olarak reformundum da değiştirilmek istenen maddelerde şu sakıncaları tespit ettiklerini söyledi: “Tek adam rejimi kurulacak, tek adam hem meclis,hem hükümet, hem de mahkeme olacak. Rejim değişecek. Cumhuriyet fiilen ortadan kalkacak.

Başkan olan kişi aynı zamanda bir partinin genel başkanı olacak. Devlet parti devleti olacak. Başkan senin partinden değilse devlet kapısında yerin olmayacak.

Başkan kanun yerine geçen kararname çıkarabilecek. Meclisi fesih edebilecek. Meclisin ve milletvekillerinin etkisi ve yetkisi olmayacak. Her şeye bürokrasi hakim olacak. Seçtiğin milletvekilinden hizmet isteyemeyeceksin.

Başkan, başkan yardımcıları ve bakanlar suç işlemeleri halinde 400 milletvekili izin vermezse yargılanamayacak.

Hakimler ve savcılar başkanın sözünden çıkamayacak. Başkan hak hukuk tanımaz, zorba biriyse seni koruyacak hiç kimse kalmayacak. Can ve mal güvenliğin kalmayacak.

Ekonomi, piyasa, ücretler, maaşlar tek adamın keyfine kurban edilecek. Kriz, iflaslar, işsizlik ve yoksullukla birlikte çöküş gelecek.

Tek adamın aklı her şeyin üzerinde olacak. Devlet ve toplum hayatında danışma, ortak akıl, uzlaşma gibi yöntemler olmayacak.  Çatışma, kutuplaşma ve ter en uygun zemin oluşacak. Çatışma ve terör artacak.

Camiye, kışlaya, okula, adliyeye siyaset girecek. Buraların hepsi “Başkanın partisine” göre düzenlenecek.

Başkan devlet kurumlarını bölgeye ayıracak. Ülkenin bölünmesine neden olabilecek.

Başkan padişahlarda dahi olmayan, Atatürk’e bile verilmeyen yetkilere sahip olacak.”

“SURİYE’DE ŞEHİT VERMEK  İSTEMİYORUZ”

CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım da, şehitleri unutmadıklarını göstermek için Şehit Aileleri derneğinden kampanayabaşlattıklarını belirtti. Yalım, “CHP İl, ilçe, kadın , gençlik, belediye, il genel meclisi üyeleri ile hayır kampanyasınıbaşlattık.  Şimdi Suriye konusundaki gelişmelere bakarsak, geçen hafta ABD’nin yeni seçilen Başkan ile yapılan telefon görüşmesi sonrası, ordumuz Suriye’de askeri harekâta başladı. El Bab’a kadar ilerledi. Suriye hareketi başladığından bu yana 64 askerimiz şehit verdik. Bu çocukların hepsi bu vatanın çocuğu, bizim çocuğumuz. ABD Başkanı ile geçen hafta yapılan telefon görüşmesi ve CIA Başkanın ülkemize gelmesinin ardından ordumuz El baba2a girdi. Ama durmuyor. Şimdi hedef Rakka olarak açıklandı. Rakka neresi biliyor musunuz? IŞID’ın merkezi. IŞID’ın en kuvvetli olduğu ve konumlandığı bir yer. Buraya girersek daha çok şehit veririz. Sayın Cumhurbaşkanı ve Sayın Başbakan derhal birer talimat vererek, askerlerimizin Suriye içlerinden kendi sınırlarımıza çekilerek ülkemizin güvenliğini oradan sağlasın. Çünkü biz çocuklarımızın ölmesini istemiyoruz. Şehitlerimizi sınırlarımız korurken şehit oluyorsa hepimiz savaşalım, hepimiz şehit olalım. Türkiye de 3 milyon Suriyeli keyif içerisinde yaşarken, özellikle 18-35 yaşında 550 bin erkek ülkesi için savaşmıyor.Onalar Türkiye’de keyif yaparken, şehit evlatlarımız yüzünden anne babalarımızın gözyaşları kurumuyor.

Yalım, referandum da vatandaşların can ve mal güvenliği için referandum da “Hayır” demeleri gerektiğini de sözlerine ekledi.

CHP heyetinde; Uşak İl Başkanı Ali Karaoba, CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, Merkez İlçe Başkanı Sevinç Soyer Yazgan, Kadın Kolları Başkanı Seyhan Yazıcı, Gençlik Kolları başkanı Ali Rıza Tufan, İl Genel Meclisi Grup Başkanvekili Nadi Sancar, Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Mehmet Karakoç yer aldı. Heyetin ikinci durağı “Türkiye Harp Malulleri ve Gazileri Uşak Şubesi oldu.

HABER / SALİH KILINÇ

cghp (3)

cghp (1)

1,179 toplam okunma, 2 günlük okunma

Yorum Yap