Darbeyi önleyen kahramanı unutmadılar

Uşak Ülkü Ocakları İl BaşkanlığıYönetim kurulu Üyesi Muhiddin Selçuk Bozkurt, FETÖ’nün 15 Temmuz’daki darbe girişimi sırasında Şehit olan Astsubay Ömer Halisdemir adına düzenledikleri şiir yarışması, için son katılım tarihinin 17 Ekim pazartesi olduğunu hatırlattı.

Ülkü Ocakları Uşak İl Başkanlığı olarak, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz’daki darbe girişimi sırasında, Ankara’da Özel Kuvvetler Komutanlığında darbeci generali vurduktan sonra şehit edilen Piyade Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir’in adına düzenledikleri şiir yarışması hakkında bilgi veren Bozkurt, “15 Temmuz kahramanlarımızdan Şehit Ömer Halisdemir, vatan millet sevdalısı her Türk gibi hainlere geçit vermemiş, şehadete ulaşacağını bile bile o hainleri karargah içerisine sokmamış ve asker görünümlü rütbeli teröristi alnının ortasından vurmuştur. Böyle bir kahramanı yaşatmak için yarışma başlattık” dedi.

Yarışmaya büyük ilgi olduğunu belirten Bozkurt, “Şiir yarışmamıza son katılma tarihi, 17 Ekim pazartesi günüdür. Katılmak isteyenler, “wwwusakulkuocakları.com” adresinden başvuru yapabilir ve bilgi alabilir. Şehit Piyade Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir’in adına düzenlediğimiz şiir yarışmasında birini gelen yarışmacımıza, 2 bin 500, ikinci gelen yarışmacımıza bin 500, üçüncü gelen yarışmacımıza da bin lira para ödülü vardır. Ayrıca, Ülkü Ocakları özel Juri ve mansiyon ödülleri de 23 Ekim tarihinde Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen gecede sahiplerine dağıtılacaktır” şeklinde konuştu.

ÖMER HALİSDEMİR KİMDİR?

Ömer Halisdemir, (4 Mart 1974, Çukurkuyu, Bor, Niğde – 16 Temmuz 2016 Ankara), Türk asker. 2016 Türkiye askerî darbe girişimi sırasında Özel Kuvvetler Komutanlığı’nda görevliyken, komutanlığı ele geçirmeye kalkışan darbe yanlısı Tuğgeneral Semih Terzi’yi alnından vurarak öldüren koruma astsubayıdır. Kendisine “vur” emrini Özel Kuvvetler Komutanı Zekai Aksakallı vermiştir.

Yedi çocuklu bir aileden gelen Ömer Halisdemir çocukluğunu Niğde’nin Çukurkuyu beldesinde geçirmiştir.[1] Çukurkuyu’da okul sonralarında çobanlık yapmıştır. Hatice Halisdemir ile olan evliliğinden Elifnur ve Doğan Ertuğrul adlarında iki çocuk sahibi olmuştur. Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde yurt içinde ve yurt dışında görev yapmıştır. Babası Hasan Hüseyin Halisdemir’in aktardığı bilgiye göre, vurduğu komutan Semih Terzi ile Afganistan’da birlikte görev yapmıştır.

CANI PAHASINA DARBENİN SEYRİNİ DEĞİŞTİRDİ

15 Temmuz 2016 Türkiye askerî darbe girişimi sırasında Özel Kuvvetler Komutanlığı’na girmeye çalışan Özel Kuvvetler komutan yardımcısı Tuğgeneral Semih Terzi’yi, Özel Kuvvetler komutanı Korgeneral Zekai Aksakallı’dan aldığı emir üzerine alnından vurarak öldürmüştür. Semih Terzi’nin korumaları da Ömer Halisdemir’i 30 kurşunla öldürmüşlerdir. Daha sonra ise askeri darbe yanlısı iki subay öldürülmüş 36’sı ise teslim alınarak Gölbaşı Sulh Ceza Hakimliği’nce tutuklanmıştır. Çeşitli basın kaynaklarında çıkan haberlerde Halisdemir’in “darbe girişimin seyrini değiştiren isimlerden” biri olduğu ifade edilmiştir. Fransız haber ajansı AFP, 24 Ağustos 2016 günü başlayan Fırat Kalkanı Operasyonu’nun Ömer Halisdemir tarafından öldürülen Semih Terzi ve bazı komutanlarca 2 yıldır engellenmeye çalışıldığını iddia etmiştir. Bu operasyona katılan Özel Kuvvetler Komutanlığı’na bağlı askerler ise üniformalarına “Şehit Ömer Halisdemir” yazan apoletler takmıştır.

370 toplam okunma, 2 günlük okunma

Yorum Yap