Dolap kalktı kavga bitti

Dışarıya konan buzdolabı yüzünden meydan kavgasına tutuşan esnaf ve belediye zabıtaları polis zoru ile anlaşmaya vardı.
Kurtuluş Mahallesi 1. Dere Sokak’ta bulunan işyerine çok sayıda polis nezaretinde gelen zabıtalar, önceki gün kavgaya ve bir zabıtanın yaralanmasına neden olan buzdolabı ve su şişelerini yeniden kaldırmasını istedi.
Fatih. C. Adlı esnaf ise marketinin önüne yığılan polis ve zabıtayı görünce su şişelerini ve buzdolabını kaldırmak zorunda kaldı.
Önceki gün, kaldırımların işgal edilmesini önlemek amacıyla denetim yapan zabıta ekipleri ile esnaf arasında arbede yaşanmıştı. Çıkan kavgada, tekme ve yumrukların konuştuğu arbedede bir zabıta memuru da yaralanmıştı. Kavga bazı esnaf ve polis ekiplerinin müdahalesiyle güçlükle son bulurken; taraflar, karakola götürülmüştü.
Bu olayın ardından belediye zabıtaları kalabalık bir polis grubu ile Fatih.C. nin işyerine geldi. Fatih.C. den dışarıda bulunan buzdolabı ve su şişelerini kaldırmalarını istedi. Polislerin de araya girmesi ile Fatih C. Kaldırımı boşaltarak tartışmalara son verdi.
ÖNCEKİ GÜN NE OLMUŞTU?
Uşak Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, bugün yaya kaldırımlarını işgal eden esnaflara yönelik denetim yaparken, İslice Mahallesi 1. Dere Sokak’ta bulunan F.C. isimli kişiye ait bir markete gelen zabıta ekibi, kaldırımda bulunan stantların kaldırılması için esnafı uyardı. İddiaya göre stantları koyacak yeri olmadığı için daha sonra kaldıracağını söyleyen F.C. ceza kesilmesini istedi. Zabıta memurlarının stantların kaldırılması konusunda ısrarlı tavırları üzerine esnafla zabıta arasında sözlü tartışma başladı. F.C. isimli esnaf ve yanında bulunan arkadaşları ile zabıta memurları arasında yaşanan tartışmanın büyümesi üzerine bölgeye çok sayıda zabıta ekibi geldi. Alevlenen tartışma sonucu tekme ve yumrukların havada uçuştuğu kavgada, bir zabıta memuru yaralandı. Haber verilmesi üzerine olay yerine gelen polislerin ve civardaki esnafların araya girmesiyle kavga sona ererken, birbirlerinden şikâyetçi olan esnaf ve zabıtalar ifadeleri alınmak üzere polis merkezine götürüldü. Polis, olayla ilgili soruşturma başlattı.
HABER/ SALİH KILINÇ

647 toplam okunma, 1 günlük okunma

Yorum Yap