Dr. Hayrettin Gümüşdağ ile yollar ayrıldı

Sayfa 8  man HYRTTN (1)UTAŞ Uşakspor, 8 yıl sonra Uşak’ın profesyonel ligde yer almasında baş rol oynayan Antrenör. Doç. Dr. Hayrettin Gümüşdağ ile yollarını ayırdı.

UTAŞ Uşakspor Kulüp Başkanı Ali Rıza Çümen, başarılı hocaya verdiği hizmetlerden dolayı teşekkür ederek, “Hocamızla gönül bağımız sürecek” dedi. Doç. Dr. Hayrettin Gümüdağ ise çok başarılı bir sezon geçirdiklerini söyleyerek, tüm Uşak’tan hakkını helal etmelerini istedi.

UŞAK’IN 8 YILLIK ÖZLEMİNE SON VERMİŞTİ

En son 2008-2009 Futbol Sezonunda profesyonel ligden çekilen ve o tarihten bu yana amatörde mücadele eden Uşakspor, bu yıl büyük bir hamle yaparak profesyonel lige çıkmak için kolları sıvadı.

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan’ın büyük özverisi, Kulüp Başkanı Ali Rıza Çümen’in gayreti ile sezona başlayan UTAŞ Uşakspor, sezon öncesi Antrenör Levent Kartop ile anlaştı.

İlk 5 maçta 1 galibiyet, 1 mağlubiyet ve 3 beraberlik alınca genç hoca ile anlaşma karşılıklı feshedildi.

Sarayköyspor maçında resmi anlaşma imzalanmadan tribünden maç seyreden Doc. Dr. Hayrettin Gümüşdağ’ın etkisi bu maçta hissedildi. Her türlü güçlükte takımına olan inancını dile getiren Gümüşdağ,  olaylı Ödemişspor maçında takımı hükmen mağlup olmasına rağmen takımı ve kenti şampiyonluğa inandırdı ve başarılı oldu.

Başarılı hoca ile yollarının ayrılma nedenin açıklayan Kulüp başkanı Ali Rıza Çümen, Teknik Direktör Hayrettin Gümüşdağ ve ekibiyle yapılan karşılıklı görüşmede ortak noktaya varılamadığı için yolları ayırma kararı alındı. Sayın Gümüşdağ, biizm için her zaman kıymetlidir. Sezonun ilk gününden son gününe kadar her maçımızda şehrimizi ve bizlerden sevindirici haber bekleyen vatandaşlarımızı düşündük. Hedefimiz şampiyon olarak şehrimizin umut bağladığı takımımızı profesyonel lige çıkartmaktı. Bu anlamda bizimle birlikte gecesini gündüzüne katan, özveri ve fedakarlıkla çalışan Teknik Direktörümüz Hayrettin Gümüşdağ ile çok ciddi çalışmalara, sonuçlara imza attık. Şampiyonlukla tamamlanan sezonun ardındaki önemli isimlerden birisi Sayın n Gümüşdağ olmuştur” dedi.

Çümen, “Çok başarılı bir sezonu geride bıraktık. Engellemelere ve haksızlıklara rağmen inanarak şampiyonluğa yürümeye devam ettik. Bu yolda bizimle birlikte inanarak yürüyen Sayın Hayrettin Gümüşdağ’a bu güne kadar verdiği emeklerden, harcadığı çabadan dolayı teşekkür ederiz. Kendisinin yeri her zaman bizde başkadır, baş tacıdır. Önümüzdeki sezon için yaptığımız görüşmede ortak bir noktada buluşamayarak yollarımızı ayırdık. Ancak kendisiyle olan gönül bağımız her zaman sürecek.” İfadesini kullandı.

Başarılı Antrenör Doç. Dr. Hayrettin Gümüşdağ ise kimse bir kırgınlığı ve küskünlüğü olmadığını özellikle vurguladı.

Gümüşdağ, “Uşak’ta çok güzel günler yaşadık, Yöneticisi, teknik adamı, futbolcusu, taraftarı ve basını ile bir bütün olduk ve zorlu bir süreçten sonra başarıyı yakaladık. Uşak’ta çok güzel günler yaşadım. Bu günleri unutmam mümkün değil. Emeği geçen her kese teşekkür ederim. Tüm Uşak’a hakkım helal olsun. Uşaklıların da bana hakkını helal etmelerini istiyorum” şeklinde konuştu.

Gümüşdağ, “UTAŞ Uşakspor’un değerli yöneticileri ile maddi konulrada anlaşamadık. Ancak, Uşak kamuoyu şunu bilsin ki; bahis konusu olan benim maddi çıkarım değildi. Bunu özellikle vurgulamak isterim. Benim için ücretim en sonda gelir. Ben, UTAŞ Uşakspor’un 3. Ligde de başarılı olması için başta antrenman sahası olmak üzere bir takım yatırımları yapılması gerektiği konusunda görüş bildirdim. Kendileri,  bu yıl maddi olarak küçülmeye gideceklerini söyleyince yollarımız ayrıldı. UTAŞ Uşakspor’un ve Uşak’ın bende yeri her zaman kalbimin baş köşesinde olacak. Kim bilir, bir gün yine yolum yine Uşak’a düşebilir” dedi.

HABER / SALİH KILINÇ

 

571 toplam okunma, 1 günlük okunma

Yorum Yap