Erbakan Vakfı etli pilav dağıtarak Erbakan’ı andı

Erbakan Vakfı etli pilav dağıtarak Erbakan’ı andı

Erbakan Vakfı Uşak Şubesi, Milli Görüş lideri ve Saadet Partisi’nin kurucu Genel Başkanı Necmettin Erbakan’ı ölümünün 6.ölüm yıldönümünde etli pilav dağıtarak andı.

Öğle namazı sonrası, kazanlarla 2 bin kişiye etli pilav dağıtıldı. Erbakan Vakfı Uşak İl temsilcisi Halil Kılıç, Erbakan’ın 85 yıllık yaşam mücadelesinin eşi ve benzeri olmayan bir hayat yolculuğu olduğunu kaydetti. Kılıç, 4 Mart Cumartesi günü İstanbul Abdi İpekçi Arena Salonunda ‘Aldanmayan Ve Aldatmayan Erbakan’ sloganıyla düzenlenecek anma programına tüm Uşak halkını da davet etti.

“MİLLİ GÖRÜŞ’ÜN BABASIYDI”

Milli Görüş’ün fikir babası ve Saadet particisi eski Genel Başkanı Necmettin Erbakan, 27 Şubat 2011 tarihinde 85 yaşında vefat etti.

Türk Siyaset Tarihinin önde gelen liderlerinden Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın vefatının 6.yıldönümü dolayısıyla Erbakan Vakfı Uşak Şubesi tarafından 2 bin kişilik etli pilav dağıtıldı.

Program İl Müftüsü Eyüp Baldemir’in duasıyla başladı.  Kartal Şahin (Bendir), Fatih Mercan (Ney), Osman Güven (Ney) ve Metehan Tınas (Gitar) dan oluşan Uşak İlahi Grubu’nun tasavvuf müziği konseri  ile devam etti. Yemek dağıtımı ile sona erdi.

‘ALDANMAYAN VE ALDATMAYAN ERBAKAN’

Erbakan Vakfı Uşak İl Temsilcisi Halil Kılıç, Erbakan’ın 85 yıllık yaşam mücadelesinin eşi ve benzeri olmayan bir hayat yolculuğu olduğunu kaydetti. Kılıç, “Merhum Erbakan Hocamız değerli bir ilim adamıydı Yaşamı boyunca davası ve ilkeleri ile  hoca ve lider olarak gençlere örnek olmuştur. “Milli görüşün babasıydı. İslamcı düşünceyi siyasete taşıdı. Kurduğu dört partisi kapatıldı. İnandığı davada inatçıydı, yılmadı. Son nefesine kadar aktif siyasetin içinde kaldı. Öğrenmeyi ve öğretmeyi hayatının merkezine yerleştirmiş değerli bir ilim adamıydı” dedi.

Erbakan’ın yaptığı hizmetler ile milletin hatırasında daima rahmet ile yad edileceğini söyleyen Kılıç, “Bu amaçla 4 Mart Cumartesi günü Abdi İpekçi Arena Salonunda ‘Aldanmayan Ve Aldatmayan Erbakan’ sloganı ile Erbakan Vakfı Genel Başkanı Fatih Erbakan’ın katılımıyla düzenlenecek programa tüm Uşak halkını davet ediyoruz” şeklinde konuştu.

HABER /SALİH KILINÇ

BAY_1804

BAY_1795 BAY_1796 BAY_1799

BAY_1801

682 toplam okunma, 1 günlük okunma

Yorum Yap