Ertuğrul; “Yerel Gazetecileri Çok Önemsiyorum”

Ertuğrul; “Yerel Gazetecileri Çok Önemsiyorum”

Ak Parti Kadın Kolları Başkanı İlknur Ertuğrul ve beraberindeki heyet Çalışan Gazeteciler Günü  münasebetiyle Uşak Gazeteciler Derneği Başkanı Salih Kılınç’ı ziyaret etti.  Ziyarette konuşan Ertuğrul yerel gazetecileri çok önemsediğini söyledi. Ertuğrul; ” Bugün Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyoruz.  Aslında gazetecilik bir meslek değil bir yaşam biçimi.  15 Temmuz’da da gazetecilerin üstüne düşen görevi yaptıklarına inanıyorum. Bu gün biz  bir Mısır olabilirdik bir Suriye olabilirdik. Hep beraber vatanımıza sahip çıktık” dedi.

Hangi düşünceye mensup olursa olunsun herkesin  bu millete ve devlete sahip çıkması gerektiğini söyleyen Ertuğrul; ” 15 Temmuz’da da gazetecilerin üstüne düşen görevi yaptıklarına inanıyorum. Bu gün biz  bir Mısır olabilirdik bir Suriye olabilirdik. Bir çok arkadaşımızla görüştüğümüzde Ak Partili değiliz ama vatanımıza hep beraber sahip çıkıyoruz diyorlar. Bu mesele sadece Ak Parti’nin meselesi değil. Bugün İzmir’de yaşananlar Kayseri’de yaşananlar hakeza bu referanduma kadar bu hızlandırılarak gidecektir. Bu işin artık Ak Parti meselesi olmadığının , Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi bir kurtuluş mücadelesi olduğunun artık herkes farkında.  Keşke acılar olmasa keşke şehitler olmasa ama  bu topraklar dün nasıl Çanakkale’de kolay alınmadıysa bundan sonra da kolay olmayacak.

Nisan gibi belki referandum düşünülüyor belki, sisteminin değişmesinden onun boşluğundan faydalanamayacak olan cenahlar rahatsız oluyorlar. Bunun değişmesine engel olmak içinde ellerinden geleni yapacaklardır. Biz bu anlamda Ak Parti Kadın Kolları olarak bize düşen her görevi yapacağız. Memleket için birlik için, bir anne olarak bir kadın olarak çocuklarımıza iyi bir Türkiye iyi bir Uşak bırakmak adına çalışmalarımıza devam edeceğiz. İnşallah 2017 çok güzel olacak. Ben buna inanıyorum. Ya var olacağız ya var olacağız. Bizim üstümüzde oynanmak isteyen çok oyunlar var. Bu oyunlara karşı bizim artık bütün muhalefetiyle bütün görüşleriyle hepimiz birlik ve beraberlik içerisinde vatanımıza sahip çıkmamız lazım.” dedi.

“15 TEMMUZDA CUMHURBAŞKANIMIZ OTELDEYKEN YAPTIĞI AÇIKLAMAYI İLK DUYURAN YEREL BİR GAZETECİDİR”

Uşak Gazeteciler Derneği Başkanı Salih Kılınç da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. 15 Temmuz’da Ankara’da olduğunu ve yaşanan dehşete birebir şahit olduğunu vurgulayan Kılınç yerel gazetenin ve yerel gazetecilerinin önemine anlattığı şu olay ile dikkat çekti;” 16  Aralık’ta Marmaris’te Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu toplantısına gittim, orada öğrendim. Sayın Cumhurbaşkanımız oteldeyken yaptığı açıklamayı ilk duyuran Marmaris’in Sesi gazetesinin muhabiri Temel Irmak diye bir arkadaşımız. Cumhurbaşkanımız açıklama yaparken soruyor canlı yayın yapan var mı diye soruyor, Temel ben varım diyor. Biz öğrenmeden önce Temel’in yayınından  sosyal medya vasıtasıyla Alman ZDF ve RTL kanalları bunu yayınlıyor ama tabi Hande Fırat daha popüler olduğu için  biz onlardan öğreniyoruz o anda da bir karmaşa falan var. Şimdi son günlerde yaşadığımız terör olayları da  bizi birbirimize düşürmek, öfke ve kine boğmak, boğdurmak bu oyuna gelmeyeceğiz. Basın olarak değil Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşayan vatandaşlarımız olarak hiçbir kesim bu oyuna gelmeyecek. Bizi bu saldırılarla korkutup birbirimizden ayırmaya ç alışıyorlar, tam tersine birbirimize daha sıkı sarılacağız.”

“10 YIL ÖNCE BİZİM İTİBARIMIZ DAHA YÜKSEKTİ”

Kılınç konuşmasını şu ifadelerle sonlandırdı; ” 10 Ocak’ta olsa senedi bir defa da olsa hiç ihmal etmeden bizi ziyaret eden Ak Parti Kadınlar koluna şükranlarımız sunuyorum. Hiç bizi unutmuyor. Biz daha sık biraya gelmek isteriz. Burada iğneyi kendimize batıralım ilk önce basın bir araya gelmeli bir lokali olmalı, siz de bahsettiğiniz o memleket meselelerini görüş alış verişinde bulunulmalı. Uşak Gazeteciler Derneği üyeleri olarak değişik bir basın anlayışı öngörüyoruz. Basın hep muhalefet bilinir, evet muhalif olduğumuz konuları tabi ki dile getireceğiz ama bunu dile getirirken de çözüm ortağı olmak istiyoruz. Toplumun değişik kesimleriyle her an diyalog içinde olduğumuz için de bir köprü vazifemiz olduğunu da düşünüyorum.  Ne yazık ki Tüm Türkiye’de olduğu gibi Uşak’ta da basın etik kuralları tam anlamıyla uygulanmıyor. Bu da kendi meslektaşlarımız tarafından kendi mesleğimize zarar veriyor. Ben gazetecilikte 30. yılıma giriyorum bundan 10 yıl önce bizim itibarımız daha yüksekti. Ama şu anda benim de tasvip etmediğim bir gazetecilik anlayışıyla  her geçen gün büyük bir erozyona uğruyoruz.”

HABER / BAYRAM KELEŞ

Ertuğrul; Yerel Gazetecileri Çok Önemsiyorum (1)

1,504 toplam okunma, 1 günlük okunma

Yorum Yap