Eşme Şehit Adem Çiftçi Çok Programlı Anadolu Lisesi Avrupa kapılarında

Eşmeli öğrenciler, uzmanlar için Avrupa’da staj gördü.

Eşme Şehit Adem Çiftçi Çok Programlı Anadolu Lisesi Avrupa Birliği Ulusal Ajansı (AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı) Erasmus+ Projesi doğrultusunda Yaşlı Bakım ve Hasta Hizmetleri bölümü öğrencilerin,  “Evde Yaşlı Bakımında Uzmanlaşmak” için Hollanda, Portekiz ve Çek Cumhuriyeti ülkelerinde staj gördükleri öğrenildi.

Bu proje sonucunda evde bakım desteği ile aile bütünlüğünün korunması, engelli ve yaşlıda terk edilme psikolojisinin ortadan kaldırılması; evde bakımın güvenli, kolay, ekonomik olması gibi pek çok avantajı sağlayacağı amaçlandığı öğrenildi.

EŞMELİ ÖĞRENCİLER AVRUPA’NIN 4 BİR YANINDA STAJ GÖRDÜ

Okul idaresi tarafından internet sayfasında yapılan açıklamada,  “Ayrıca proje kapsamında öğrencilerimizin yurt dışında kaliteli kurumlarda staj yaparak dil gelişimi, kültürel gelişimi ve özgüven artışının sağlanması amaçlanmıştır. Proje kapsamında okulumuz Yaşlı Bakım ve Hasta Hizmetleri alanında toplamda 21 öğrenci, 3 öğretmenle birlikte 2-16 Ocak Hollanda Amsterdam, 21 Ocak-5 Şubat Portekiz Braga, 13-28 Mayıs tarihlerinde de Çek Cumhuriyeti Prag şehirlerinde 15 günlük sürelerle evde yaşlı bakımı konusunda staj faaliyetleri gerçekleştirmişlerdir. Öğrencilerimizin proje dahilinde Avrupa’nın üç ülkesinde gerçekleştirdikleri faaliyetler sonucunda kültürel gelişim ve İngilizce gelişimi de sağlayacakları düşünüldüğünde öğrencilerimizin sadece ülkemiz vatandaşlarına değil yabancı ülkelerden de emeklilikleri sonrası ülkemize yerleşmiş yaşlılara da hizmet verebilmesi ve bu sayede istihdam alanlarını genişletmeleri de hedeflenmiştir.” İfadelerine yer verildi.

HABER / SALİH KILINÇ

sayfa 3  esme (3) sayfa 3  esme (1)

98 toplam okunma, 3 günlük okunma

Yorum Yap