Esnafla Kavga Eden Koruma Polisi ve Şoför Açığa Alındı

Belediye Başkanının koruması ve şoförünün karıştığı olayla ilgili olarak Uşak Beldiyesi ve Uşak Valiliğinden açıklama yapıldı. Açıklamaya göre koruma polisi ve şoför soruşturmanın selameti için açığı alındı.

 

Uşak Belediyesi,  27.07.2017 tarihinde yaşanan ve bazı basın organlarında “darp” olarak geçen olaya ilişkin bir basın açıklaması yaptı.

 

Uşak Belediyesi tarafından yapılan açıklama şu şekilde; ” “Belediye Başkanımız Sayın Nurullah Cahan27.07.2017 tarihinde bir düğün törenine katılmıştır. Başkanımız düğünden çıktıktan sonra saat 22.00 sularında makam şoförü ile koruma polisine “ siz araçla geçin, ben yaya olarak İsmetpaşa Caddesi’ndeki Tiritoğlu Parkı’na geçeceğim “ diyerek yaya olarak Annaç Sokak’tan İsmetpaşa Caddesi’ne geçmiştir. Bu sırada Başkanımıza araçta bulunan belediye görevlisi bir personelimiz eşlik etmiştir.

Bu sırada makam aracında bulunan koruma polisi ve şoförün duyacağı şekilde bir tekel bayinin sahibi olan Mehmet Otur isimli şahıs, Başkan Nurullah Cahan’ın arkasından ağza alınmayacak küfürler savurmuştur. Emniyet Koruma Müdürlüğü tarafından görevlendirilen ve Belediye Başkanı Nurullah Cahan’ın korumalığını üstlenen görevli polis memuru hakaretler yağdıran Mehmet Otur isimli şahsın yanına giderek sözlü bir şekilde uyarmıştır. Ancak şahıs, hem belediye başkanımıza hem de polis memuruna küfürler etmeye devam ettiği gibi eline aldığı demir sopa ile polis memuruna saldırmıştır.

Bu saldırı sonucunda görevli memur sağ bacak, omuz ve sağ kolundan yaralanmıştır. Şahsın fiziksel müdahalelerini engellemek için görevli memur, şahsı yere yatırmak zorunda kalmıştır. Bu sırada şahsa yönelik herhangi bir şiddet uygulamamış ve çağırılan polis aracı gelene kadar kaçması engellenerek görevli polislere şahıs teslim edilmiştir.

 

Çağırılan polis aracının gelmesi üzerine şahıs, emniyet güçlerince kelepçelenerek emniyete götürülmüştür. Bu esnada şahıs, tehditlere ve küfürlere devam etmiştir. Terör örgütü lehine sloganlar attığı da etraftaki kişilerce duyulmuştur. Terör propagandası yapan şahsın, DHKP-C mensubu olabileceği üzerinde duruluyor. Şuan da polis tarafından sorgusu devam ediyor.Yaşanan olay belediye personelleri tarafından fotoğraf ve videolarla kayıt altına alınmıştır.

 

Bazı basın organlarında bu olayın çarpıtılarak esnaf ziyareti sırasında olduğu ve şahsın darp edildiği yönündeki algı oluşturmaya yönelik haberlere itibar edilmemesi önemle rica olunur.”

 

Uşak Valiliği de yaptığı açıklama da olayda ismi geçen polis memurunun ve  Utaş’ın görevlisi şoförün soruşturmanın selameti açısından açığa alındığı bildirildi. Konuyla ilgili olarak yapılan açıklama şöyle; 27/07/2017 günü saat 22.00 sıralarında İlimiz İslice Mahallesi Adaş Sokak no 9/a’da faaliyet gösteren işyerinde işyeri sahibi Mehmet Otur ile Uşak Emniyet Müdürlüğü Koruma Şube Müdürlüğünde görevli polis memuru Habip Uray ve Utaş’ın görevlisi şoför Salih Sönmez arasında bir tartışma meydana geldiği; neticesinde şahısların birbirlerini darp ettikleri ve karşılıklı hakarette bulundukları anlaşılmıştır.

Şahıslar birlerinden karşılıklı şikâyetçi olmaları üzerine haklarında savcı talimatıyla adli soruşturma ve Valilik Makamınca idari soruşturma başlatılmış olup, soruşturmanın selameti açısından polis memuru ve şoför açığa alınmıştır. Konu ile ilgili adli ve idari soruşturma halen devam etmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

 

Olay;

İslice Mahallesi Adaş Sokak’ta meydana geldi. İstanbul Düğün Salonu’nda nikah kıyan Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan’ın çıkışta önünden geçtiği tekel bayisinin işletmecisi 60 yaşındaki Mehmet Otur, iddiaya göre küfretti. Küfrü duyan koruma memuru ve şoför  daha sonra  Mehmet Otur’un işyerine geldi. Taraflar arasındaki tartışma kavgaya dönüştü. Her iki taraf da birbirinden şikayetçi oldu.

HABER  / BAYRAM KELEŞ

375 toplam okunma, 2 günlük okunma

Yorum Yap