Evde eğitim gören öğrencinin karnesini Milli Eğitim Müdürü Şahin verdi

SAYFA 8 MAN (4) SAYFA 8 MAN (6) SAYFA 8 MAN (7) SAYFA 8 MAN (2) SAYFA 8 MAN (3)Uşak İl Milli Eğitim Müdürü Bülent Şahin, çeşitli sağlık sorunları nedeniyle evde eğitim gören Mert Efe Duymaz’ın 2016-2017 eğitim ve öğretim yılı  karnelerini verdi.

Ayağından defalarca ameliyat olduğu için bu yıl okula gidemeyen Gazi Mustafa Kemal İlk Okulu 3- D öğrencisi Mert Efe Duymaz (10) karnesini sınıfında almak isteyince İl Milli Eğitim Müdürü Bülent Şahin, okula gelerek Mert Efe’nin karnesini verdi. Şahin, Mert Efe ve 3-D öğrencilerine bir koli, kitap, satranç takımı ve oyuncaklar dağıttı.

Şahin, Uşak’ta ilk ve orta öğretimde 30 öğrencinin evde eğitim aldığını belirterek, sağlık sorunları nedeniyle okula gelemeyen öğrencilerin, okuldaki gibi güzel bir eğitim alarak arkadaşlarından geri kalmadığını açıkladı

MERT EFE DOKTOR OLMAK İSTİYOR

Milli Eğitim Müdürü Bülent Şahin, ayağından ameliyat olduğu için yıl boyunca okula gelemeyen Mert Efe Duymaz’ın karnesini sınıfında verdi. Şahin, takdirname ile yılı tamamlayan Mert Efe’ye ve sınıf arkadaşlarına, çeşitli hediyeler verdi.

Öğretmeni Gönül Gök ve sınıf arkadaşlarını okula gelemediği için çok özlediğini belirten ve karnesini evi yerine okulunda kendi sınıfında almak isteyen Mert Efe Duymaz için öğretmeni ve arkadaşları sınıfı süsleyerek ve panoya “Hoş geldin Mert Efe” yazarak güzel bir sürpriz hazırladılar. Mert Efe de öğretmeni ve arkadaşları için güzel bir şiir okuyarak onların jestine karşılık verdi. İl Milli Eğitim Müdürü Bülent Şahin, Mert Efe’nin çok iyi notlarla dolu karnesini takdim etti ve çeşitli hediyeler verdi.

Bacağındaki rahatsızlığının 2 yaşında başladığını belirten Mert Efe Duymaz, rahatsızlığının tedavi olması için defalarca ameliyat olduğunu, bu yıl doktorunun dışarı çıkmaması ve okula gitmemesini istediği için sene başından beri okula gidemediğini arkadaşlarını ve öğretmenlerini çok özlediğini söyledi.

Son günde onları görmek istediğini belirten Mert Efe, “Gelecek yıl iyi olup ben de diğer arkadaşlarımla okula başlamak, onlar gibi koşmak ve oynamak istiyorum. Büyüyünce doktor olup çocukları tedavi edeceğim. Onlar da okula gidebilsin diye gece gündüz çalışacağım” dedi.

‘EVDE EĞİTİM ÇOCUKLARIMIZI SOSYAL HAYATIN İÇERİSİNDE TUTUYOR’

Milli Eğitim Bakanlığının uygulamaya koyduğu evde eğitim sisteminin çocukların gelişmesine ve sosyal hayatın içerisinde olmasına büyük katkı sağladığını aktaran Uşak İl Milli Eğitim Müdürü Bülent Şahin,  sağlık sorunları ve fiziki engelleri yüzünden okullarına gidemeyen çocukların güzel bir eğitim aldığını kaydetti.

“Çocuklarımız, bizim en değerli parçamız” diyen Şahin, “Çocuklarımızın geleceğini hep birlikte düşünmek zorundayız. Bu açıdan çocuklarımızın iyi bir eğitim almaları bizim için önemli. Devletimiz, “Evde Eğitim” projesi ile güzel çalışma başlatarak her ne koşulda olursa olsun çocuklarımıza güzel bir hizmet sunmaktadır. Ailelerimizin başvurusu sonucu öğrencilerin ihtiyacı süresince öğretmenlerimiz eğitim veriyor. Böylelikle, bu güzel yavrularımız eğitimlerinden ayrı kalmıyor. Uşak’ta şu anda 30 öğrencimizi Mert Efe gibi görevlendirdiğimiz öğretmenler vasıtası ile okuldaki gibi eğitim almaktadır”  bilgisini verdi.

HABER / SALİH KILINÇ

594 toplam okunma, 2 günlük okunma

Yorum Yap