“Gençler Mutlu Yarınlar Umutlu” -2 Tanıtım Toplantısı Yapıldı

“Gençler Mutlu Yarınlar Umutlu” -2 Tanıtım Toplantısı Yapıldı

Uşak Üniversitesi tarafından yürütülen ve Uşak Organize Sanayi Bölge Müdürlüğünün ortak olduğu “Gençler Mutlu Yarınlar Umutlu” projesi kapsamında Endüstri ve Teknik Meslek Lisesi öğrencilerine Uşak İŞKUR İl Müdürlüğü ve faaliyetleri tanıtımının ikincisi düzenlendi.

Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen, Sektörel Yatırım Alanlarında Genç İstihdamının Desteklenmesi hibe programı kapsamında yer alan, Uşak Üniversitesi tarafından yürütülen ve Uşak Organize Sanayi Bölge Müdürlüğünün ortak olduğu “Gençler Mutlu Yarınlar Umutlu” projesinin uygulama aşamasında Endüstri ve Teknik Lisesi öğrencilerine, İŞKUR Uşak İl Müdürlüğünün faaliyetleri ve destek programlarının ikincisinde 11. Sınıf öğrencilerine  tanıtım yapıldı.

“İŞSİZLİK DÜNYANIN SORUNU”

Uşak Endüstri ve Teknik Meslek Lisesi salonunda yapılan tanıtım toplantısına; Uşak Vali Yardımcısı Mesut Taner Genç,Üniversitesi Rektör Yardımcıları, Prof. Dr. Sayın Dalkıran ve Prof. Dr. Osman Nafiz Kaya, Uşak İŞKUR İl Müdürü Zafer Kahraman, Proje Yürütücüsü Öğr. Gör. Sibel Özafşarlıoğlu,ve öğrenciler katıldı.

Öğrencilerine Kurumunu anlatan İŞKUR İl Müdürü Zafer Kahraman, “İş ve İşçi Bulma Kurumu, 1946 yılından itibaren işgücü piyasasında iş ve işçi bulmaya aracılık hizmeti vermeye başlamış, özellikle gelişmekte olan sanayinin işgücü karşılama ve işgücünü sektörel ve coğrafi hareketliliğini sağlamada kendisine verilen görevi uzun sür başarıyla yerine getirmiştir. Kurumumuz 2000 yılında köklü bir yapılanmaya ve değişime uğrayarak İŞKUR adını almıştır. Yıllardır kullanılan logosunu da kurumsal kimliğinin ekseni olarak değiştirerek 25 ocak 2001 tarihi itibarıyla kullanmaya başlamıştır” dedi.

Türkiye’nin istihdam kurumu olarak İŞKUR’un işsizlikle mücadele kapsamında işgücünün niteliğinin geliştirilmesi ve istihdam edilebildiğinin artması çalışmalarında önemli bir misyona sahip olduğunu altını çizen Kahraman, tanıtımına şöyle devam etti:

İşsizlik sadece ülkemizde değil, tüm dünyada önemli bir sorundur. Bu önemli sorunu çözmek adına, kurumumuz olarak işsizimiz ve işverenimiz arasında köprü vazifesi görmek, meslek sahibi olmayan işsizlerimize meslek edindirmek ve işsizimize işgücü piyasasında rehberlik etmek amacıyla çeşitli politikalar uygulamaktayız. Mesleki eğitim kursları, işbaşı eğitim programları, iş ve meslek danışmanlığı faaliyetler işsiz ile işin buluşturulması için hayata geçirilmiştir.

Tanıtım toplantısı düzenlenen kokteylle sona erdi.

Sayfa 8 iskur (3) Sayfa 8 iskur (4) Sayfa 8 iskur (1)

456 toplam okunma, 1 günlük okunma

Yorum Yap