GÖK KIRMIZI YER SİYAH

GÖK KIRMIZI YER SİYAH

UTAŞ Uşakspor’un yatağan deplasmanından şampiyon dönmesi Uşak’ı ayağa kaldırdı. Yaklaşık 5 bin taraftar gecenin geç saatlerine kadar, kutlama yaptı.

2016-2017 Futbol sezonunu BAL 8. Grup şampiyonu olarak tamamlayan UTAŞ Uşakspor Futbol takımı, yatağan dönüşü yaklaşık 5 bin taraftar tarafından şampiyona yaraşır bir şekilde karşılandı. !5 Temmuz Şehitleri meydanı’nda havai, fişekli mehteranlı ve dev ekranlı kutlamalar, gecenin geç vakitlerine kadar sürdü.

‘SÖZ VERDİK ŞAMPİYON YAPTIK’

Zorlu bir sezonun ardından Yatağanspor’u 2-1 yenerek BAL 8 Grupta şampiyon olarak Uşak’a gelen UTAŞ Uşakspor, şampiyonlara yakışır törenlerle karşılandı.

Aşigolar, saat 21.00 den itibaren 15 Temmuz Şehitleri Meydanı’nın doldurdu. Meydanda Uşak Belediyesi tarafından kurulmuş, dev ekran, platform ve elektronik bilboradlarda şampiyon UTAŞ Uşakspor ile ilgili kutlama grafikleri yer aldı.

Takım otobüsünün meydan girmesi üzerine, meydanı dolduran yaklaşık 5 bin taraftar otobüse koştu. Sevgi seli içerisinde kalan otobüs meydana girmeyince, Başkan Cahan, teknik ekip ve oyuncular yürüyerek meydana girdi.

Takımın meydan girmesi ile ortalık bir anda patlayan havai fişekler ve alev meşaleleri ile rengarenk oldu. Uşak Belediyesi Mehter Takımının verdiği coşku ile aşigolar ellerinde bayrak ve flamalarla meydanı kırımız siyah renklere boyadı.

Oyuncular, Teknik Direktör Dr. Hayrettin Gümüşdağ ve teknik ekip, UTAŞ Uşakspor Başkanı Ali Rıza Çimen ve Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, sahneye davet edildi. Buradan taraftarı selamladılar. Kutlamalara AK parti Uşak Milletveili Dr. Alim Tunç,  İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Nacar ve AK Parti Uşak İl Başkanı Servet Kuş’da katıldı.

Gece 01. 00 sıralarında sona eren kutlamaların ardından açıklama yapan Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, “Gerek adaylığımız, gerek başkan olduktan sonra söz verdik. Uşakspor’u şampiyon yapacağımız söyledik. Çok şükür, Allah bizi mahçup etmedi. Uşaklı, bu sevinci çoktan hak etmişti. Sizlerde gördünüz, her yaştan her kesimden her görüşten insanımız, bu mutluluğu paylaştı ve bir araya geldi. İnşallah play-off maçında da galip geleceğiz. Uşak’ı profesyonel ligde takımı olmayan şehir ayıbından kurtaracağız. UTAŞ Uşakspor’un şampiyonluğu tüm Uşak’a hayırlı uğurlu olsun” şeklinde duygularını dile getirdi.

HABER / SALİH KILINÇ

solen (4) solen (5) solen (9) solen (10) solen (11) solen (1) solen (2)

 

593 toplam okunma, 3 günlük okunma

Yorum Yap