Gökmen Şevk cinayeti aydınlandı

Önceki gün pompalı tüfekle vurularak yaşamını yitiren Gökmen Şevk cinayetini polis kısa sürede aydınlattı.

Uşak’ta yaşanan ve PVC işi yapan Gökmen Şevk’in öldürülmesi ile ilgili soruşturmada bir kişi tutuklandı. Gökmen Şevk Ortaköy’de gözyaşları arasında toprağa verilirken olayın ayrıntıları da ortaya çıktı. Olayın katil zanlısı Aydın Ü. tutuklanarak cezaevine gönderildi. İddialara göre, Gökmen Şevk’in, bir arkadaşı ile alacak verecek yüzünden kavga eden zanlı Aydın E ile kavga çıkmasını önlemek için olay yerine giderken vurulduğu öğrenildi.

ARKADAŞININ TELEFONU ÜZERİNE GİTTİ VE VURULDU

Geçtiğimiz Cumartesi günü 39 yaşındaki Gökmen Şevk, otomobilden pompalı tüfekle açılan ateşle yaşamını yitirdi.

Uşak’ta plastik doğrama işi ile uğraşan Gökmen Şevk’e, gece saat 01.00 sıralarında Durak Mahallesi Gün Sazak Caddesi’nde yürürken bir otomobilden pompalı tüfekle ateş edildi. Gökmen Şevk, vücuduna isabet eden çok sayıda saçma ile kanlar içinde yere yığılırken, saldırgan otomobille hızla olay yerinden uzaklaştı.

Silah sesini duyanlar durumu polise ve 112’ye bildirdi. Sağlık ekiplerinin olay yerinde ilk müdahaleyi yaptığı Gökmen Şevk, Uşak Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırıldı. Durumu ağır olan Şevk, doktorların müdahalesine rağmen yaşamını yitirdi.

Uşak Emniyet Müdürlüğü ekipleri bir günlük soruşturma sonunda katil zanlısı Aydın E.’yi tespit ederek gözaltına aldı.

İddialara göre, Gökmen Şevk’in  arkadaşı Yunus E. Aydın Ü. ile alacak verecek yüzünden kavga eder. Yunus E. Gökmen Şevk’ten telefon ile yardım ister. Gökmen Şevk, Yunus E. nin işyeri yakınlarına aracı park ettiğinde ara sokakta bulunan aracı görür ve ona doğru koşar. Ancak araç içinden av tüfeği ile kalbine ateş edilir ve 4-5 metre gelip köşede yere yığılır. Olaya karışanlar kaçar Gökmen Şevk hastaneye kaldırılır ama kurtarılamaz.

Adli otopsiden sonra Pazar günü Gökmen Şevk, kendi köyü olan Ortaköy’da kalabalık bir toplulukla sevenlerin gözyaşı arasında toprağa verilir.

SALİH KILINÇ / HABER

 

1,598 toplam okunma, 4 günlük okunma

Yorum Yap