Gümüşdağ; ‘Önemli olan üç puandı akıllı oynadık kazandık’

Gümüşdağ; ‘Önemli olan üç puandı akıllı oynadık kazandık’

UTAŞ Uşakspor, 45. dakikada Mirlan’ın attığı golle zorlu Çine Madranspor maçından üç puan almasını bildi. Maçın değerlendirmesini yapan UTAŞ Uşakspor Antrenörü Dr. Hayrettin Gümüşdağ, akıllı ve güzel bir oyunla üç puanı hak ettiklerini söyledi.

Maçta iki oyuncusunu sakatlanmasının sıkıntı yarattığını kaydeden Gümüşdağ, yarım kalan olaylı Ödemişspor maçında futbolu biraz biliyorsa üç puanı alan tarafın UTAŞ Uşakspor olacağını da iddia etti.

‘ZOR MAÇTA TEMPOLU VE DİSİPLİNLİ OYNADIK’

UTAŞ Uşakspor’un 1-0 kazandığı Çine Madranspor maçını Gazeteniz Ege’de Yenigün’e değerlendiren Dr. Hayrattin Gümüşdağ, çarpıcı açıklamalarda bulundu. İşte Gümüşdağ’ın maç değerlendirmeleri:

“Zor maçtı. Bundan sonra her maç zordur. Maç atmosferinde bağırmaktan sesim kısıldı. Burada üç maçımız kaldı. Ben, bu ligde şampiyonluk mücadelesinin son haftaya kadar süreceğinin öngörmüştüm. Bu öngörümde yanılmadım.Çine Madran tempolu disiplinli oynayan bir takım, Sökespor ile Söke’nin evinde berabere kalmayı başardı. Bizde bu maçta takım olarak çok iyi oynadık. İlk yarıda Burhan  Nwogbo ile pozisyonlar bulduk. Şansızlığımız, Burhan’ın kasığından sakatlanarak oyundan çıkmak zorunda kalması oldu. Üzerine Nwogbo’nun gözüne top çarpınca onu da çıkarmak zorunda kaldım. Ona rağmen diğer arkadaşlarda, disiplinli bir şekilde oynadık. 1-0’ı korumaya çalıştık. Arada ikinciyi atabilirdik, olmadı. Önemli olan üç puandı.

FUTBOLCULAR GERİ PAS OYNAMAYI SEVİYOR                                       

Böyle maçlarda akıllı oynamamız gerekir. Öndeyseniz maçı soğutmanız gerekir. Çocuklar verdiğim takdiri başarı ile yerine getirdi. Sadece geri pas hataları ve topun sekmesindenkaynaklananproblemler yaşadık. Futbolcularıma geri pas vermeyin dedim. Ama nedense futbolcular geri pas yapmayı çok seviyor. Ondan bazı bireysel hatalar oldu. Onun dışında çok iyi oynadık.

Maçın hakemleri de çok iyiydi. Ligimizde böyle tecrübeli hakemlere ihtiyacımız var. Ödemisspor maçını gördükten sonra gerçekten böyle kaliteli hakemlerin gelmesi bizi memnun ediyor. Skora bakmadan söylüyorum.

Haftaya daha ciddi bir maç bizi bekliyor.Ödemişspor’un bu hafta yenilmesi kötü oldu bir yerde. Alağa yenilmiş. O da düşmemeye oynuyor. Ödemişspor ve Aliağa birbirine yaklaşmış oldu.Ödemişspor’un bir maçı fazla, bir de bizimle verilemeyen bir maçı eksik.

FUTBOLDAN BİRAZ ANLIYORSAM ÖDEMİŞ MAÇINDA 3 PUAN BİZİM

Ödemişspor maçı futbol biliyorsam bizim hakkımız. Bugün Çine Madranspor Antrenörü Erdoğan Hocam da maçın bizim hakkımız olduğunu onayladı. Futbolun dili birdir.Eğer, ben futbolu biliyorsam Allah’ın izni ile o maçtan bize üç puan yazılır.Bugünde gördünüz. Biz karşı oynayan takımlar oyunu kazanmak için değil, soğutup puan almak için sahaya çıkıyor.Kapalı oynayınca bizi zorluyorlar. Çine Madranspor çıkışta olan ve iyi top oynayan bir takım. Oyuncularını ve Erdoğan Hocamızı kutluyorum.

TAHRİKLERE KAPILMAYAN TARAFTARIMIZ BİNLERCE TEŞEKKÜR

Güzel oyunundan dolayı kendi futbolcularımı da kutluyorum. Bu şehir oyuncusu, antrenörü, yöneticisi, muhteşem taraftarı ve medyası ile şampiyonluğu hak ediyor. Bir amatör takımı medyanın takip etmesi ve maçlarını canlı vermesi başka yerde var mı? Bilmiyorum.

Ödemişspor maçında çok büyük bir tahrik oldu. Bu taraftar sahaya inseydi ne olurdu? Sağduyulu davrandı ve tahriklere kapılmadı. Bugün de gayet centilmence ve coşkulu bir şekilde takımımızı destekledi. Bu taraftarı gönülden kutluyorum. Taraftar bizim en önemli silahımızdır. Bizim en büyük silahımız taraftardır.  Onlar bizi coşturuyor. Biz de onları coşturuyoruz. Futbol bir ekip işidir. Sadece oyuncu, antrenör, yönetici ve medya ile olmaz. Taraftarın rolü çok önemlidir.Taraftarımıza güvenerek şampiyon olacağımızı söylüyorum.

Ben Şekerspor, Petrol Ofisi gibi birçok takımda çalıştım ama taraftarı yoktu. Taraftarolmayınca futbolun zevki olmuyor. Nasıl futbolda gol olmayınca zevk alınmıyorsa taraftarsız bir maçın da hiçbir zevki olmuyor. Burada bizim de federasyonun görevi de maçları taraftarlı oynatmaya teşvik etmektir.

HABER / SALİH KILINÇ

 

461 toplam okunma, 2 günlük okunma

Yorum Yap