Gümüşdağ ‘Seyircisiz futbol maçı tam bir cinayettir’

Gümüşdağ ‘Seyircisiz futbol maçı tam bir cinayettir’

UTAŞ Uşakspor Antrenörü Dr. Hayrettin Gümüşdağ, seyircisiz maç oynatmanın bir futbol cinayeti olduğunu söyledi. Gümüşdağ, kulüp olarak Tahkim Kurulu’na yaptıkları itirazın lehlerine geleceğine olan inancının da tam olduğunu dile getirdi.

UTAŞ Uşakspor- DemirtenYeşilköyspor maçının seyircisiz oynanması kararının hiçbir günahı olmayan Uşak seyircisine ceza vermek olduğunu kaydeden Gümüşdağ, şampiyonluk mücadelesinin son hafta çözüleceğini açıkladı. Gümüşdağ, yarım kalan Ödemişspor maçının da Tahkimden tekrar oynanması kararı çıkmasını beklediklerini de sözlerine ekledi.

‘SEYİRCİYE CEZA VERİLİYOR’

utas-2

İşte Gümüdağ’ın maç değerlendirmesi ve futbol gündemine dair ilginç açıklamaları: “Öncelikle şunu belirteyim ki, seyircisiz maçın tadı tuzu yok. Rakip takımın düşmesi kalkması gibi bir derdi yok, prestij için oynadı. İyi de bir takım, iyi de oynadılar. Bizim kazanmaktan başka şansımız yoktu.  Golleri de çok erken bulduk. Maça iyi motive olmaktan mıdır nedir? Bilemiyorum, pek çok pozisyon bulduk, pek çok golü de kaçırdık.Yeşiköyspor’un da kaçırdığı yüzde yüz gollük pozisyonları oldu. Ben artık iyi futbol falan istemiyorum. Bu saatten sonra her maçtan üç puan almak için mücadele ediyoruz.

Yeşilköy de futbolu bilen iyi bir ekip, ama seyircisiz oynanan hiçbir maçın anlamı olmuyor. Antrenman maçı gibi ben bile konsantrasyon olmadı. Sanki antrenman maçına çıkmış gibiydik. Seyircisiz maç oynamak tam bir futbol cinayeti ve kabul edilemez bir durumdur. Yendiğimize de sevinemiyoruz. Burada 10 bin taraftarla oynasaydık böyle coşkulu bir maç izlenirdi. Seyircisiz maçta hiçbir heyecan duymuyorsun.Sağ olsunlar dışarıdan seyircimiz destekledi. Ama olmuyor işte.

Buradan Futbol Federasyonuma sesleniyorum: Hükmen mağlup ilan ettin? Oyuncularıma yöneticilerime ceza verdin. Seyircisiz maç oynatmak neyin cezası oluyor? Sen, seyirciyicezlandırmış oluyorsun. Ne yaptı Uşak seyircisi? Sahaya mı girdi? Bir tane yabancı madde mi attı? Bu neyin cezası? Anlamıyorum.

‘KİLİT SON HAFTA DA AÇILIR’

Artık her şey son haftaya kaldı. Gelecek hafta Yatağanspor ile oynayacağız. Bu hafta hem Yatağanspor, hem Ortacaspor kazandığı için her iki takımında düşme riski haftaya taşındı.Yatağanspor maçı bizim için çok zor bir maç haline geldi.

Haftaya Çiğli Belediyespor ve Sökespor oynayacak. Çiğlispor bu maçı kazanıp şampiyon olabilmek için bizim puan kazanmamızı bekleyecek. Artık grupta kolay maç yok. Bizim son Yatağanspor maçını mutlaka kazanmamız gerekiyor. Başka alternatifimiz yok. Sökespor da şampiyon olmak için yenmek zorunda. Son hafta kıran kıran’a geçecek. Ben, şampiyonluk mücadelesinin son haftaya taşınacağını sezon başında öngörmüştüm.

‘ÖDEMİŞ MAÇI TEKRAR OYNANABİLİR’

utas-ödemis13

Bildiğiniz gibi UTAŞ Uşakspor Kulübü olarak Ödemişspor maçında 3-0 hükmen yenik sayılmamız kararına Tahkim Kurulu’na giderek itiraz etmiştik. Ben Tahkim Kurulu’ndan lehimize karar gelmesi yönünde çok umutluyum. Çünkü hakkımız yenmişti. Orada da çok güzel ve temiz bir maç oynanmıştı. Ödemişspor maçı için aleyhimize verilen 3-0 lık hükmen yenilgi kararının Perşembe günü tahkim kurulu tarafından bozularak  bu maçın kaldığı yerden yeniden oynanacağına inanıyorum. Biz bu maçla ilgili davamızda baştan sona haklıyız. Hakkımız yendi.  Sanırım Yatağanspor maçından sonra bu maçı tekrar oynarız.

‘PLAY-OFF İÇİN HAZIRLIKLARA BAŞLADIK’

Ben play-off’a kalacağımıza yürekten inanıyorum. Rakiplerimizi de inceliyoruz. Play-off’ta olası rakiplerimiz / grubun lideri ve ikincisi Ispartaspor ve Burdur-Bucak Oğuzhanspor ikisi de berabere kaldı. O grupta da biz 8. Grupta olduğu gibi şampiyonluk mücadelesi son haftaya kaldı. Allah’ın izniyle şampiyon olacağız. Benim inancım tam.”

HABER / SALİH KILINÇ

393 toplam okunma, 1 günlük okunma

Yorum Yap