Gümüşdağ’dan Şok İddialar

Gümüşdağ’dan Şok İddialar

Lider gittiği Karpuzlu Belediyespor’a 2-1 yenilen UTAŞ Uşakspor Antrenör Dr. Hayrettin Gümüşdağ şok iddialarda bulundu.

Sahada rakibine değil, saha dışı olaylara yenildiklerini belirten Gümüşdağ, rakibin diğer takımlardan para aldığı için futbol dışında her türlü rezaleti yaptığını, Karpuzlu’yu terk eden oyuncunun Uşak maçı için geri döndüğünü, santrafor Burhan’a parmak attıklarını, tekme tokat girişerek, provake ettiklerini ve sonunda 10 kişi bıraktıklarını, sahaya hayvan sokmaya kalktıklarını iddia etti.

“RAKİBE DEĞİL SAHA DIŞI OLAYLARA YENİLDİK”

Haftaya lider olarak başlayan UTAŞ Uşakspor, grupta 9. sırada yer alan Aydın Karpuzlu Belediyespor karşısında ummadığı bir yenilgi alarak 32 puanla 2. sıraya indi. Denizli Sarayköy’ü 3-0 yenen Çiğli Belediyespor 34 puanla liderliği yeniden ele geçirdi.

Maç sonunda değerlendirmelerde bulunan UTAŞ Uşakspor Antrenörü Dr. Hayrattin Gümüşdağ, 11 maç sonra yenilmenin üzüntüsünü yaşadıkalrını belirterek, Karpuzlu maçı ile ilgili şok iddialarada bulundu.

İşte Gümüşdağ’ın Ege’de Yenigün Gazetesi’ne yaptığı çok özel şok açıklamalar:

“Şampiyonluk yolunda her maça üç puan için çıkıyoruz. Karpuzlu Belediyespor maçının zor olacağını biliyorduk. Öncelikle şunu belirtmekte yarar görüyorum. Biz, rakibe yenilmedik. Zaten sahada hiç bir şey gösteremedi. UTAŞ Uşakspor, Karpuzlu’ya değil saha dışında yaşanan futbol dışı olaylara yenildi.

Hafta içerisinde en iyi oyuncuları Osman’ın Karpuzlu’yu terk ettiğini ve “Karpuzlu formasını bir daha giymem” dediğini duyduk. Ben oyuncularıma dedim ki; “Göreceksizini bak, bu oyuncu Pazar günü mutlaka sahada karşımıza çıkacak.” Nitekim sahaya çıktı. Şampiyonluğa oynayan rakiplerimizden para aldığı için geri döndüğü yönünde duyumlar aldık.

“OYUNCUMA PARMAK ATTILAR”

Sahaya çıkarken, üç puan almak için Burhan ve Nwogbo(Buzo) ile çift santraforlu bir oyun sistemi ile çıktık. Buzo, rakibi yıpratırken, Burhan’ın bitirici vuruşlarıyla gol atarak maçı kazanmanın hesabını yaptık. Ancak rakip takım, Burhan’ın üzerine oynayarak onu tahrik etti. Parmak attı, küfür etti. Tekme tokat yıldırmaya çalıştı. Başarılı da oldu. 30. dakikada Burhan’ın kırmızı kartla atılarak 10 kişi kalmamıza neden oldular. Ne olursa olsun. Burhan gibi 35 yaşında deneyimli bir futbolcunun takımını 10 kişi bırakmaması gerekirdi. Burhan’ın atılmasıyla bütün planlarımız bozuldu.

Rakip takım oyuncuları en ufak bir müdahalede kendilerini yere atarak kalkmak bilmedi. Oyuncularım uyardığında; “Niye kalkayım? Bu maç için teşvik parası aldım diye açık açık söylediler.

Oyun esnasında saha ciavrındaki mandıralardan hayvan sokarak maçı iptal ettirmekle tehdit ettiler. Hakem de çok tecrübesiz, maçta insiyitif almaktan bir tutum sergiledi.

“BİZİ SAHADA YENMEYEN PARAYLA RAKİPLERİMİZ SATIN ALIYOR”

UTAŞ Uşakspor’un şampiyonluğunu engellemak isteyen rakiplerimiz, bizi sahada yenemeyince maç yapacağımız takımları parayla satın alma yolunu seçiyor.

Bizim shada güzel futbol oyanayarak bir şeyer apammız istenmiyorsa, bundan sonra bizde saha dışı olaylara yöneliriz. Ancak, futbol futbol olmaz. Oyuncularımın emeğine ve alın terine yazık.

Bundan sonra sahaya her maçımızı kazanmak için çıkacağız. Bir iki maçta berabere kalma opsiyonumuz vardı. Bu yenilgi ile o da oratdan kalktı. Biz de her maçımızı kazanırız. Bizim, maçlarımız rakiplerimize göre daha kolay gözüküyor. Onlar birbirleriyle oynayacak.

Seyircimizin desteği ile içeride tüm maçları kazanacağımıza inanıyorum. Deplasman maçlarında da oyuncularım bir birine kentlenerek sahadan üç puanla ayrılacaktır. Hereks şundan emin olsun. UTAŞ Uşakspor lig sonunda şampiyonluk ipini göğüsleyen takım olacaktır.”

ÖZEL HABER / SALİH KILINÇ

1,067 toplam okunma, 1 günlük okunma

Yorum Yap