Hayır Konvoyu ADD Uşak Şubesi Ödev evini ziyaret etti

Referandum için Hayır çalışması yapan FETÖ mağduru emekli subaylar ve yazarlar, Uşak çalışmaları sırasında Atatürkçü Düşünce derneği (ADD) Uşak Şubesi Ödev evini ziyaret etti.

Anayasa değişikliğiyle ilgili 16 Nisan’daki halk oylamasında neden ‘Hayır’ denilmesi gerektiğini anlatmak için kumpas mağdurları tarafından oluşturulan ve illeri dolaşan ‘Hayırlı Konvoyu’nun ödev evi ziyaretini değerlendiren ADD Uşak Şube Başkanı Dr. Arif Güvenir, konuklarının ödev evi projesini çok beğendiklerini ve ülke genelinde yayılması gerektiğini söylediklerini açıkladı.

‘HALKIN SORUNLARINI PAYLAŞMANIN ÜRÜNÜDÜR’

‘Hayır Konvoyu’ bünyesinde hareket eden Balyoz ve Ergenekon davalarının mağduru Emekli Tüm General Ahmet Yavuz, Emekli Koramiral Atilla Kezek, Emekli Tüm Amiral Fikret Güneş, Emekli Deniz Kurmay Albay Bora Serter, Emekli Tüm Amiral Semih Çetin, Emekli Teğmen Mehmet Ali Çelebi, Yazar Nasuh Bektaş ve Akut eski başkanı, Everest tepesine ilk çıkan Türk unvanlı dağcı ve yazar Nasuh Mahruki, ADD Uşak Ödev evini ziyaret ederek burada bulunan çocuklarla sohbet etti ve Başkan Güvenir’den bilgi aldı.

Konuklarının ödev evini ziyaretinden büyük bir memnuniyet duyduklarını dile getiren  Güvenir ziyareti şöyle değerlendirdi: “Bir dönem hükümetin eski ortakları olan FETÖ tarafından TÜRK ordusuna karşı düzenlenen  Ergenekon,Balyoz gibi uydurma davalarla yıllarca haksız yere hapis yatan, Türk ordusunun seçkin askerleri ordudan ihraç edilmişlerdi.Referandumda halkı bilgilendirmek amaçlı Hayırlı Konvoy adıyla yurt gezisine çıkan bu vatansever askerlerimiz, Uşak ADD Ödev Evini ziyaret ettiler.

,Ödev Evi Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdik. Sosyal ve ekonomik olarak yetersiz olduğunu düşündüğümüz Aybey Mahallesinde çocuklarımızın okul sonrası derslerine yardımcı olmak, sosyalleşmelerine katkı sunmak, ihtiyacı olan öğrencilerimizi belirleyip kitap kırtasiye ve önlük gibi giysi yardımlarında bulunmak istedik şeklinde kendilerine bilgi verdim.”

Konularının ödev evi projesini çok beğendiğini belirten Güvenir, “Hayırlı konvoy üyeleri, bu projenin  ‘’halkın içinde halkla beraber halkın sorunlarını paylaşma’’ anlayışının bir ürünü olduğunu söyledi. Misafirlerimiz, eğitimin bireyin geleceğini şekillendiren, aklı ve bilimi kullanma alışkanlığı veren,soran. Sorgulayan bir nesil yetiştirmenin ön koşulu olduğu vurguladı.

Bana da  Türk Ordusuna ve Türk Milletine karşı darbe girişiminde bulunan hainlerin, yıllardır eğitime yaptıkları yatırımla, devlet kadrolarına yerleştirdikleri elemanları aracılığı ile devleti ele geçirmeye çalıştıklarını belirttiler” dedi.

Güvenir, “Ödev evimizi ziyaret eden konuklarımız, yaptıkları değerlendirmede, Bir ulusun çağdaş demokratik bir ülke olması için eğitimin, hiçbir özel kuruluşa devredilmemesi, devlet gözetiminde bilimsel değerler ön planda tutularak planlama yapılması ve adil bir hukuk sistemiyle düşünce özgürlüğünün garanti eden bir yapılanmayla Türk ulusunun Atatürk’ün hedeflediği çağdaş uygarlık düzeyine kısa zamanda ulaşacağı konusunda görüşlerini bizlerle paylaştı.

Ayrıca Uşak ADD nin Ödev Evi Projesinin, bu bilgiler ışığında daha da önem kazandığını, ülke genelinde yaygınlaştırılması gerektiğini söyledi” ifadesini kullandı.

HABER / SALİH KILINÇ

875 toplam okunma, 1 günlük okunma

Yorum Yap