‘Hayır’ konvoyu Uşak’a geldi

‘Hayır’ konvoyu Uşak’a geldi

Darbeci FETÖ’nün kumpasına uğrayan subay ve yazarlardan oluşan  ‘Hayırlı Konvoy’ Uşak’a geldi.

Anayasa değişikliğiyle ilgili 16 Nisan’daki halk oylamasında neden ‘Hayır’ denilmesi gerektiğini anlatmak için kumpas mağdurları tarafından oluşturulan, Anıtkabir’den yola çıktıktan sonra 8 ili ziyaret etmeyi planlayan  ‘Hayırlı Konvoy’ Uşak’ta CHP İl örgütü tarafından kalabalık bir grupla karşılandı. FETÖ mağduru emekli askerler, ülkenin hayrına, arakalarında hiçbir örgüt olmadan kendi olanakları ile yola çıktıklarını halka niçin ‘hayır’ demeleri gerektiğini anlatacaklarını söylediler.

‘MASRAFLARIMIZI KENDİMİZ KARŞILIYORUZ’

‘Hayır Konvoyu’ bünyesinde hareket eden Balyoz ve Ergenekon davalarının mağduru Emekli Tüm General Ahmet Yavuz, Emekli Koramiral Atilla Kezek, Emekli Tüm Amiral Fikret Güneş, Emekli Deniz Kurmay Albay Bora Serter, Emekli Tüm Amiral Semih Çetin, Emekli Teğmen Mehmet Ali Çelebi, Yazar Nasuh Bektaş ve Akut eski başkanı, Everest tepesine ilk çıkan Türk unvanlı dağcı ve yazar Nasuh Mahruki Uşak’a gelerek vatandaşlardan ‘hayır’ demelerini istedi.

Önce Eşme İlçesine giden hayır konvoyu burada vatandaşlarla görüşerek referandum da niçin hayır demleri gerektiğini anlattı. Daha sonra Uşak’a gelen grup,  Atatürk Anıtı önünde CHP Uşak İl ve ilçe örgütü tarafından karşılandı. Burada yapılan saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, CHP’liler konuklarına başarılar dileyerek alandan ayrıldı.

Hayır konvoyu esnafları ve pazar yerini dolaşarak vatandaşlardan 16 Nisan tarihinde yapılacak referandum da hayır demelerini istedi. Konvoyun Uşak’taki çalışmasına Uşak Mimarlar Odası Başkanı Turan Ünlü ve Uşak baro başkanı Avukat Gürcan Sağcan eşlik etti.

Hayir Konvoyu Sözcüsü Fikret Güneş açıklamasında ;” Fetö Teror örgütünün 2010 referandum sonucu asker üzerinde oynadığı Balyoz ve Ergenekon kumpas davaları sonucu mağdur edilmiş arkadaşlarımızla ülkemizin bölünmez bütünlüğünü korumak amaçlı halkımıza neden ‘hayır’ dememiz gerekliliğini anlatmaya çalışıyoruz” dedi.

Güneş, “Biz FETÖ mağduru subaylar olarak vatan millet aşkına yollara düştük. Vatanımızın birlik ve beraberliği için, bölünmez bütünlüğümüz için hayır denilmesini istiyoruz. Hayır konvoyu olarak bizim arkamızda hiçbir parti, finans gücü veya örgüt yok. Hayır konvoyunu kendi olanaklarımızla oluşturduk ve tüm harcamaları kendi cebimizden yapıyoruz. Vatandaşlarımız lütfen bunu bilsin” şeklinde konuştu.

HABER / SALİH KILINÇ

IMG_9360 IMG_9366 IMG_9373 IMG_9352 IMG_9356

1,898 toplam okunma, 2 günlük okunma

Yorum Yap