Hayrettin Gümüşdağ ‘Her şeye rağmen dimdik ayaktayız’

Hayrettin Gümüşdağ ‘Her şeye rağmen dimdik ayaktayız’

UTAŞ Uşakspor Antrenörü Dr. Hayrettin Gümüşdağ, yarım kalan olaylı Ödemişspor maçının Didimspor maçında oyuncularını olumsuz etkilediğini açıkladı.

Didimspor maçının garip bir maç olduğunu belirten Gümüşdağ, “Şu ana kadar BAL 8. Grupta en iyi oynayan takım biziz. Çok gerilerden gelmenin sancılarını yaşıyoruz. Futbol sadece sahada oynanan futbol olmaktan çıktı. Ödemişspor maçının da lehimize tescil edileceğine inanıyoruz. Yöneticisi, antrenörü, futbolcusu ve muhteşem taraftarı ile dimdik ayaktayız ve 3. Lig için kenetlenmiş durumdayız” dedi.

‘ÖDEMİŞSPOR MAÇI OLUMSUZ ETKİLEDİ’

UTAŞ Uşakspor Antrenörü Dr. Hayrettin Gümüşdağ, Ege’de Yenigün Gazetesi’ne yaptığı özel açıklamalarla yine gündem yarattı. İşte Gümüşdağ’ın açıklamaları:

“Futbolcularımı her ne kadar “Ödemisspor maçı geride kaldı” şeklinde motive etmeye çalıştımsa da akılları o maçta kaldı. İki kalecimiz Gökhan ve Uğur ile Mustafa tedbirli olarak ceza kuruluna sevk edildi. Maç saatine kadar kimin oynayacağı belli bile değildi. Yöneticilerimizle uzun uğraşlar sonucu Mustafa’nın cezasını kaldırttık. Maça üçüncü kalecimiz Doğukan ile çıktık. Son ana kadar kimin oynayacağı bile belli değildi.

‘GARİP BİR MAÇ OLDU’

Oyuncularımın aklı Ödemişspor maçında kaldığı için maça konsantre olamadılar. 3. Kalecimizi Doğukan, muhteşem bir maç çıkardı ve maçın adamı oldu.  Erken attığımız 2 gol de bizim avantajımıza oldu.  Mirlan son dakikalarda 3. golü kaçırdı.

Diidmspor, bize karşı oynadığı oyunu diğer maçlarda sergileseydi, açık ara şampiyon olurdu. UTAŞ Uşakspor karşısındaki takımlar, sürekli kapanır, bizde açmak için uğraş verirdik.  Didimspor kapanmak yerine orta sahadan hücuma kalktı. 2 hafta önce Sökespor’u geçen hafta da Karpuzlu Belediyespor’u yenmeleri oyuncularına müthiş bir özgüven kazandırmış.

Yukarıda belirttiğim gibi bizim oyuncuların aklı Ödemişspor maçında kalmıştı. Kalemiz Doğukan, inanılmaz kurtarışlarla mağlubiyeti önleyen oyuncumuz oldu.

Her şeye rağmen sergilenen oyundan memnun değilim. Yaşanan olumsuzluklalar güzel futbolun önüne geçmemeli. Şampiyonluğa giden yolda mazeret kabul etmiyorum. Tek tesellim, kötü futbola rağmen sahadan üç puanla ayrılmamız oldu.

‘FUTBOL SADECE FUTBOL DEĞİL’

UTAŞ Uşakspor, 3 lig yolunda sadece rakipleri ile sahada mücadele etmiyor. Maalesef, “Bükemediği bileği öpeceksin” felsefesi şu saatten sonra geçerli değil. Korkunç teşviklerin döndüğüne inanıyorum. Bu da futbolun çirkin yüzü olarak karşımıza çıkıyor.

Bu hafta Sökespor Aliağaspor’a 1-0, Çiğli Belediyespor da Demirten Yeşilköyspor’a da 4-0 gibi farklı skorla yenildi. Grupta 3. Ligi hak eden tek takım biziz. Kötü oynasak da 3 puan alıyoruz.

Her şeye rağmen Ödemişspor maçının da lehimize tescil edilip üç puan da oradan alacağımıza ve bu hafta da seyircimizin desteği ile Çine Madranspor maçından da üç puan alarak rakiplerimizle farkı açacağımıza inanıyorum.

Yöneticisi, antrenörü, futbolcusu ve muhteşem taraftarı ile UTAŞ Uşakspor, dimdik ayaktadır. Disiplinli bir şekilde mücadeleye devam ederek, aleyhimize oynanan saha dışı olaylara rağmen şampiyon olup 3. Lige çıkacağımıza inancım tamdır.”

ÖZEL HABER / SALİH KILINÇ

17212208_808533999297921_7774058859372216640_o (1)

694 toplam okunma, 2 günlük okunma

Yorum Yap