Hayrettin Gümüşdağ’dan şok açıklamalar ; “Gerekirse maçlara çıkmayalım”

utasusakspor (1) utas-ödemis1Yarım kalan UTAŞ Uşakspor- Ödemişspor maçının Türkiye Futbol federasyonu (TFF) tarafından her iki takımında 3-0 hükmen mağlup sayılmasına isyan eden UTAŞ Uşakspor Antrenörü Dr. Hayrettin Gümüşdağ, kalan maçlara çıkmamayı teklif etti.

Koca bir sezon döktükleri alın teri ve emeğin alınan bu kararla boşa gittiğini söyleyen Gümüşdağ, “madem bu iş sahada harcanan emekle olmuyor. O zaman kalan maçlara çıkmanın bir anlamı yok. UTAŞ Uşakspor olarak sahaya çıkmayalım” önerisinde bulundu. Öte yandan taraftarlar da başta açlık grevi olmak üzere bir dizi eylem hazırlığında olduğu öğrenildi.

‘İKİ TAKIMINDA ÜÇ PUANIN SİLİNDİĞİ NEREDE GÖRÜLMÜŞ?’

TFF tarafından 60. Dakikada çıkan olaylar nedeniyle maçın hakemi tarafından tatil edilen UTAŞ Uşakspor- Ödemişspor maçının, ‘her iki takımında 3-0 hükmen mağlup edilmesi’ şeklinde karara bağlanmasına en radikal tepki UTAŞ Uşakspor Antrenörü Dr. Hayrettin Gümüşdağ’dan geldi. Gümüşdağ, Uşaksporun şampiyonluğu çalınacaksa kalan maçlara çıkmanın bir anlamı kalmadığını söyledi.

Gümüşdağ’ın “Ege’de Yenigün Gazetesi”ne yaptığı özel açıklamalardan başlıklar:

“TFF’nin bu kararı futbol tarihinde görülmemiş bir karardır. Her iki takımında üç puanın silindiği nerede görülmüş? Bu kararı tam bir skandal olarak değerlendiriyorum.

TFF’nin bu kararı, Türk futbolunda karanlık bir dönemin başlangıcı olabilir. Bundan sonra mağlup olan bir takım, sahada olay çıkararak maçı provoke edebilir. Zaten yenik durumda, karşı tarafa zarar vermek için bilinçli olarak olay çıkartabilir ve maçın tatil edilmesini sağlar.

Olaylı dediğiniz maçta, bizim açımızdan tatil edilmesini gerektirecek hiçbir neden yoktu. Zaten galiptik. Golü yiyince rakip takım oyuncusu bizim oyuncumuza kafa attı. Bizim taraf, buna karşı oluşan tepkileri yatıştırmak için çaba gösterirken rakip takımın antrenörü sahaya girip hakeme bir şeyler söyledi. Hakem de maçı tatil etti. Kalecimiz Gökhan, hiçbir olaya karışmadığı halde 3 maç tedbirli olarak ceza aldı. Zaten üç hafta kaldı. Bu oyuncudan yararlanma şansım yok edildi.

‘AVERAJA KALIRSA SÖKESPOR ŞAMPİYON OLUR’

Bu skandal kararla koca bir kentin umutları çalındı. Bu güzel şehre ve güzel insanlarına yazık edildi. Kalan maçlarda biz averajla ilk sırada olsak bile hükmen mağlubiyetimiz olduğu için averajla Sökespor şampiyon olur.

Madem bizim bir yıllık emeğimiz ve alın terimiz yok sayılarak çalınıyor. O zaman kalan maçlara çıkmayalım. Uşakspor’u şampiyon yapmak istemiyorlarsa boşu boşuna sahaya çıkmayalım, takımı çekelim.

Yalnız, buradan şunu da ifade etmek isterim. Takımımın maçlara çıkmaması benim önerimdir. Bunu Aliağa maçından sonra kulüp başkanımız ve yöneticilerimle paylaşacağım. Ortak akıl neyi gerektiriyorsa onu yapacağız şeklinde düşünüyorum. TFF’nin de futbolu katleden bu kararını tanımıyorum.”

UŞAK AYAĞA KALKIYOR

Uşakspor’u 3-0 hükmen mağlup ilan edilen kararın alınması aşigoları da ayağa kaldırdı.

Görüşlerini aldığımız tribün liderleri de bu kararı protesto eylemleri için bir dizi eylem yapma hazırlığında olduklarını açıkladı. Edinilen bilgile göre, bu karaların başında yürüyüşler düzenlemek, açlık grevi ve çeşitli protesto toplantıları düzenlemek olarak açıklandı.

ÖZELHABER / SALİH KILINÇ

650 toplam okunma, 1 günlük okunma

Yorum Yap