Huzurpark Kavşağı açıldı ama tehlike de arttı

Değirmen Dere (Karaağaç Köy Yolu) ve Ahmet Tahtakılıç Caddelerinin  İzmir Yolu ile birleştiği Huzurpark Kavşağı,Kemalöz Mahallesi sakinlerinin kabusu oldu.

Mahalle sakinlerinden İşkadını Yasemin Bayraktutan,  Valilik, Belediye ve Milletvekillerine ayrı ayrı dilekçeler yazarak, burada ölümcül bir kaza olmadan tedbir alınmasını ve mahalle sakinleri olarak burada aşırı hız yapan araçlardan çok korktuklarını belirtti.

Sayfa 4 man yasemin (2)

YASEMİN BAYRAKTUTAN

 

“ÖLÜMLÜ KAZA YAŞANMADAN ÖNLEM ALINSIN”

Daha önce burada 8 şerit olduğunu belirten Bayraktutan, “Şimdi Huzurpark kavşağı da hizmete açılınca 4 şerit daha eklendi ve burası 12 şerit Zaten çok tehlikeli bir yerdi. Şimdi çok daha tehlikeli oldu” şeklinde yakındı.

Huzur Park Kavşağının hizmete girmesinden dolayı teşekkür eden Bayraktutan Huzur Park kavşağının neden tehlikeli olduğunu da şöyle açıkladı: “Kemalöz Mahallesi Değirmen Caddesi kavşağı önceden de çok tehlikeliydi. Burada ne doğru düzgün levha, ne de trafik ışığı bulunmaktadır. Şehrin ana arterleri kapalı olduğu için o yolun daha çok kullanıldığını düşünürsek durum gerçekten vahim.Bizler mahalle sakinleri bildiğimiz için gayet dikkatli ve yavaş gidiyoruz. Ama bilmeyenler çok fazla hız yapıyorlar. Hele Huzur Park kavşağından rampa aşağıya iç tarafa gelen hiç kimse yavaş gelmiyor. Mahalleli olarak, yetkililerimizden bir kaza olmadan hatta ölümcül bir kaza olmadan bu konuyu çözmelerini talep ediyoruz” dedi.

Bayraktutan, ölüm kavşağında önlem alınması için, Uşak Valiliği, Belediye Başkanlığı ve milletvekillerine yazılı olarak başvurduğunu da sözlerine ekledi.

“KÖKLÜ BİR REVİZYON YAPACAĞIZ”

Bayraktutan’ın talebine cevap veren Uşak Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Ufuk Uğur, “Kimse merak etmesin. Şikayet konusu olan bölgede büyük bir revizyon gerçekleştirileceğiz. Konu, Uşak belediye Meclisi İmar Komisyonu gündeminde incelenmeye alınmış durumdadır.  Ne yazık ki burada geçmişte yaşanan mülkiyet sorunları çözülmeden ve planlama yapılmadan el yardamı ile yüzeysel bir yol ve kavşak imalatı yapılmış. Hemşerilerimizin mağdur olmamsı için biz de belediye olarak bir takım çalışmalar gerçekleştirdik. Hedefimiz, bölgede köklü değişiklikler yaparak sorunu temelden çözmektir” dedi.HABER/SALİH KILINÇ

1,362 toplam okunma, 3 günlük okunma

Yorum Yap