İleti “ÜTOPYA” da Öğrencileri Bekliyor

İleti “ÜTOPYA” da öğrencileri bekliyor

Uşak Üniversitesi İletişim Topluluğu’nun yayını olan ve 2015 Haziran ayından itibaren düzenli olarak üç ayda bir yayınlanan İleti Dergisi, bu yıl ilk kez bir yarışma düzenleyerek üniversite öğrencilerinin yazma becerilerini geliştirmeyi hedefliyor.

Thomas More’un ölümsüz yapıtı Ütopya’yı kaleme alışının 500. yılı vesilesiyle “ütopya” konusunun tema olarak belirlendiği yarışma aynı zamanda Türkiye’de bu konu hakkında düzenlenen ilk edebiyat yarışması olma özelliğini taşıyor. Uşak Üniversitesi’nde öğretim gören tüm öğrencilere açık olan yarışmanın son başvuru tarihi ise 29 Aralık 2016 olarak belirlendi.

İleti Dergisi ekibinin,More’un Ütopya adlı eserini kaleme alışının 500. yılında bu muhteşem eseri Uşak Üniversitesi öğrencilerine yeniden hatırlatmak ve öğrencilerin hayal güçlerini tetiklemek amacıyla düzenlediği yarışmanın jüri üyeleri ise İletişim ve Eğitim Fakültesi akademisyenlerinden Yrd. Doç. Dr. Didem Deniz, Yrd. Doç. Dr. Zülfiye Acar Şentürk, Arş. Gör. Gülbike Yıldırım, Arş. Gör. Semra Akıncı ve Aşr. Gör. Tuğba Nur Beyret’ten oluşuyor.

Katılımcıların https://www.facebook.com/events/1257566440974711/ adresinden başvuru koşullarını öğrenebilecekleri yarışmanın sonucu, 3 Ocak tarihinde Mustafa Kemal Paşa Amfisinde gerçekleşecek törende açıklanacak ve ödüller sahiplerini bulacak. Yarışmada dereceye giren katılımcılara verilecek olan ödüller ise şunlar;

Her bir kategoride ilk üçe kalarak finalist olan yapıtlar İleti Dergisi’nin 2016-2017 Kış tarihli 7. Sayısında yayınlanacak.

Her bir kategoride ilk üçe kalarak finalist olan yapıtların yazarlarının her birine kitap hediye edilecek.

En İyi Öykü ve En İyi Deneme olarak seçilen yapıtların yazarlarına ise 250 tl para ödülü verilecek.

Ayrıntılı bilgi için; https://issuu.com/iletidergisi/docs/iletidergisi6iletidergisi@outlook.com

Sayfa 6 man xyarışma (1)

483 toplam okunma, 1 günlük okunma

Yorum Yap