İLKLER DAİMA BİR FIRSATTIR

İlimiz 2017 yılı futbol branşında başarılarla dolu bir sezonu geride bıraktı.  UTAŞ Uşak Sporumuzun profesyonel lige yükselmesi ile Amatör Lig’de şampiyon olan Çelik sporun önümüzdeki yıl ilimizi BAL Liginde temsil edecek olması, bunun yanında Akademi Liginin de kurulacak olması  Uşaklı gençlerimiz ve kulüplerimiz açısından olağan üstü bir fırsat yakalanmış,  bizleri gururlandırdığı kadar aynı zamanda duygulandırmıştır.

Şahsım olarak daha önce ısrarla üstüne basa basa Uşak’ta BAL Ligi’nde mücadele ederek başarılı olabilecek bir kadronun olduğunu, yeter ki Uşaklı gençlere bu fırsatın oluşturulması gerekliliğini her platformda söylemişimdir. İddiam ve inancım hiç değişmeden aynen devam etmektedir.

Uşaklı takımlarımız ve de futbolcu kardeşlerimiz bu fırsatı iyi değerlendirmek zorundadır.

Çelik Spor Kulübü’nün aynı düşüncelerle hareket edecek olması,  bu fikirlerini Uşak futbol camiasına aktarmak için yemekli toplantı yaparak önümüzdeki yıldaki planlarını tüm yöneticilerle paylaşması ise bu meseleye ne kadar ciddi baktığının bir kanıtıdır. Bundan dolayı Çelik Spor’un değerli Başkanı Çoşkun Çelik Beyefendiyi  ve yöneticilerini yürekten kutluyorum.

Ayrıca bu toplantıya katılan amatör futbola gönül veren yönetici ve teknik adamlarımıza da ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Edindiğim bilgiye göre Çelik spor önümüzdeki sezon Bal Ligi’nde kadrosunun en az üçte ikisinin Uşaklı gençlerden oluşturacak. Buda demektir ki Uşak’tan gelecek yıllarda   profesyonel futbolcuların çıkacak olmasıdır. Burada sadece Çelik Sporumuzun gayreti yeterli değildir. Diğer amatör takımlarımız olsun ,Belediye Başkanımız olsun, Valimiz olsun, İl Spor Müdürlüğümüz olsun, İl Özel İdaremiz olsun asıl olan spora gönül verenlerin desteğidir, bu destek olmadan başarının gelmesi hayaldir.

O halde Önce Çelik Spor’a destek verelim ki Uşak’taki değerlerin ortaya çıkmasında bir katkımız olsun. Unutmayalım Uşak’ta bir ilki yakaladık, bunu iyi değerlendirelim, İLKLER DAİMA BİR FIRSATTIR.

778 toplam okunma, 1 günlük okunma

Yorum Yap