Karaoba; ” İçimizde FETÖCÜ varsa mutlaka cezalandırılması gerekir”

CHP Uşak İl Teşkilatı bir internet sitesinde çıkan haberin ardından basın toplantısı düzenledi. Burada konuşan CHP Uşak İl Başkanı Ali Karaoba  haberde ismi geçen arkadaşlarının her zaman yanında olacaklarının söyledi. Karaoba; ” FETÖ’cü insanların yönetimimizde barınamayacağını eğer varsa yanlışlıkla sızdıysa da tüm ülkede olduğu gibi terör örgütüne üye olan kim varsa mutlaka cezalandırılması gerektiğine inananlardanız” dedi.

Geçen yıl 15 Temmuz’da yapılan darbe ve akabinde ilan edilen olağanüstü halden sonra  ülkenin kanun hükmündeki kararnamelerle yönetildiğini iddia eden Karaoba;  Genel başkanımız başta olmak üzere partimizin tüm üyelerine FETÖ’cü suçlamalarıyla toplumun her kesiminde ithamlarda bulunup bununla ilgili gündem yaratılmaya çalışılmakta. Biz Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasından bu yana sadece elinde adalet yazan bir pankartla dünyanın en uzun yürüyüşünü yapan genel başkanımızın sonuna kadar arkasındayız. Anadolu’da bir söz vardır yavuz hırsız ev sahibini bastırır diye şu an ülke genelinde yapılmakta olan şey de  Ak Partinin kendi içindeki FETÖ’ cüleri bırakıp FETÖ’cü avına çıkarak suçlayarak insanları FETÖ’cü yapma hareketlerinden geçmektedir. Bu cümleleri niye söyledik? Basında çıkan bazı haberlerde CHP Uşak il yönetimde yer alan bazılar FETÖ’cü olarak itham edildi. Bu nedenle biz yönetimimizin tamamen arkasındayız. FETÖ’cü insanların yönetimimizde barınamayacağını eğer varsa yanlışlıkla sızdıysa da tüm ülkede olduğu gibi terör örgütüne üye olan kim varsa mutlaka cezalandırılması gerektiğine inananlardanız. Biz adil eşit herkesin içende şüphe kalmayacak şekilde adaletten yararlanmasından yanayız. Bir yanlış varsa da düzeltilmesi gerektiğine inanıyoruz. Bu nedenle bu yazılar doğru mudur? Yanlış mıdır? Ne kadarı doğrudur bilemeyiz ama herkesin söz hakkı vardır ismi geçen arkadaşlar burada ben kendilerine sonuna kadar arkalarında olduğumuzu belirtmek istiyorum.” dedi.

“NİYE BUNLARI TARTIŞIYORUZ BEN ONU ANLAMIYORUM”

CHP  Uşak Merkez İlçe Başkanı Sevinç Yazgan iki yıl önce il ilçe olarak iyi bir ekip oluşturarak göreve geldiklerini belirtti. Yazgan; ” İki yıl boyunca da elimizden geldiğince eksiğimizle fazlamızla bir şeyler yapmaya çalıştık. Adalet ve Kalkınma Partisinin uyguladığı taktiği partililer olarak biz birbirimize uygulamayalım demek istiyorum. Hepimizin eksiği fazlası olabilir, yanlışları olabilir ama lütfen CHP üyelerinin özellikle şurada şunu bile konuşmamamız gerekiyordu. Ben gerçekten çok üzgünüm. Biz bütün yönetici arkadaşlarımızın arkasındayız. FETÖ’cü, FETÖ’cü çetesi bunları kınıyorum ben. Bunlarla ilgili suçlanan kim varsa zaten karşımızdaki iktidar haklı haksız insanları yeterince suçluyor. Suçlu olan zaten cezasını çeksin. Biz hiçbir zaman FETÖ’nün arkasında olmak gibi bir durumumuz olmadı ki. Niye bunları tartışıyoruz ben onu anlamıyorum.” şeklinde konuştu.

“BU TÜR ÇAMURLARIN BİZDE DURMASI MÜMKÜN DEĞİLDİR”

CHP Uşak İl Sekreteri Tevfik  Şahan  yapılan haberi parti içindeki bir takım demokratik bir yarıştan kaynaklı yanlı olarak niteledi. Haberde birkaç arkadaşının FETÖ çetesi olarak adlandırıldığını vurgulayan Şahan konuyla ilgili olarak şu ifadeleri kullandı; “Bunun hiçbir gerçekliği yoktur. Ben kendi adıma 50 yıldır demokrasi mücadelesi veren bir insanım. Bunun için bedeller ödemiş bir insanım. Bu tür çamurların bizde durması mümkün değildir. Ancak nedense partilimiz olduğunu iddia eden bir medya mensubu arkadaş böyle bir yazı kaleme almış. Bir de ek olarak şunu söylemek istiyorum biz CHP’liler kendi aramızda mücadele etmeyi seviyoruz ama bu mücadelenin tarih boyunca bir seviyesi olmuştur. Biz yönetimdeki arkadaşlarımızla beraber bu güne kadar güzel bir çalışma yürüttük. Aramızda görüş anlayış farklılıkları oluşmuş olabilir, şeklen karşı karşıya görünüyor olabiliriz ama bu bizim ne dostluğumuzu ne partililiğimiz etkileyecektir. Bu haberi yapan arkadaş hakkında bu gün sabah suç duyurusunda bulundum, hatta haberi paylaşanlar hakkında da suç duyurusunda bulundum.”

“CHP İÇİNDE BÖYLE İNSANLARA YER YOK ”

CHP Uşak İl Yönetim Kurulu Üyesi Emre Karslı yapılan habere tepki göstererek;”Bana Ayşe diyebilir misiniz? Bana Fadime diyebilir misiniz? Bana kimse kalkıp FETÖ’cü diyemez. Bu partide 16 yaşından beri siyaset yapan bir insanım 31 yaşındayım, hayatımın yarısını bu partiye vermiş bir insanım. Benim FETÖ’cü  olup olmadığımı merak ediyorsa eğer basının, emniyetin arşivlerine bakabilir biz sokaklarda Fetullahçı çete dağıtılacak diye bağırırken o arkadaşlar sıcacık ofislerinde neskafelerini yudumluyorlardı  kimse kusura bakmasın. Bu işler bu kadar basit ve ucuz değil. Hiç kimse başka siyasi partilerden gelip basın adı altında buralara üye olup CHP’yi karıştıramaz, biz buna izin vermeyiz. Bizim hedefimizi 2019. Bizim hedefimiz bu partiyi iktidar yapmak. Birilerini gelip burayı karıştırmasına da izin vermeyeceğiz. 2019 yılında CHP hem Uşak’ta hem de Türkiye’de iktidar olacaktır. Bunu yapanları hesabı hukuk önünde soracağız. Disiplin sürecini de başlatacağız. CHP içinde böyle insanlara yer yok.” şeklinde konuştu.

HABER / BAYRAM KELEŞ

 

2,341 toplam okunma, 2 günlük okunma

Yorum Yap