Kaşbelen’e kardeş okul ziyareti

Kaşbelene kardeş okul ziyareti (5) Kaşbelene kardeş okul ziyareti (6) Kaşbelene kardeş okul ziyareti (1)Kaşbelene kardeş okul ziyareti (2)Sultan Halil Yiğit Mesleki  ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri  Uşak Valisi Ahmet Okur’un himayesinde devam eden Uşak’ta Başarıyı Artırma Projesi (UBAP) kapsamında kardeş okul oldukları Kaşbelen Köyü İlkokulunu ziyaret etti.

Konuk 8 öğretmen ve 15 öğrenci 2 hafta önce başlattıkları kitap toplama kampanyasında topladıkları kitapları  teslim etti. Beraberlerinde getirdikleri 25 fidan 2 okulun öğrencileri tarafından okul bahçesine dikildi. Sultan Halil Yiğit Mesleki Teknik Anadolu Lisesi’nin görme engelli öğretmeni Serkan Çiğdem tarafından tüm Kaşbelen İlk ve Orta Okulu öğrencilerine ‘’ Engellilerin de hayatta yerinin olduğu, başarılı olabilecekleri’’ konulu seminer verildi. Ayrıca, Genç Başarı Eğitim Vakfı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol kapsamında Sultan Halil Yiğit Mesleki Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerince kurulan 4 şirket Kaşbelen İlkokulunda stant açtı ve ürünlerini satışa sundu.

Sultan Halil Yiğit Mesleki  ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Ulaş Akıncı konuyla ilgili olarak şunları söyledi; “Ziyaret sayın Valimiz Ahmet Okur beyefendinin “Uşak’ta Başarıyı Artırma Projesi” kapsamında yapılan bir faaliyet. Bu faaliyet kapsamında kardeş okulumuz Kaşbelen İlkokulunda  bahar gelmesi münasebetiyle ağaç dikildi, bizim okulumuzda öğrenciler tarafından resmi olarak açılan 4 şirketin burada stant açtı, okulumuzda görev yapmakta olan görme engelli öğretmenimiz Serkan Çiğdem  engelliler hakkında farkındalığı artırma konulu bir seminer verdi. İnşallah faydalı olduğuna inanıyoruz.”

UBAP  ( Uşak’ta Başarıyı Artırma Projesi) Sayın Valimiz Ahmet OKUR’un himayelerinde  Uşak il ve ilçelerinde bulunan ortaokul ve  liselerde ortak bir eğitim kültürü oluşturarak;

Eğitim ve Öğretim ortamlarının iyileştirilmesini,

Eğitim ve Öğretimin niteliğinin arttırılmasını,

Akademik başarı seviyesinin yükseltilmesini amacıyla  5 basamaktan oluşan bir proje.

Bu proje kapsamında okullar beş farklı basamakta kurdukları proje yürütme ekibi ile birlikte  örnek çalışmalar planlayarak sınıf ortamlarını iyileştirecek tedbirler alacak , öğrencilerin her birinin katılacağı sosyal faaliyetler gerçekleştirecek, öğrencilerin kendi yetenekleri ve ilgileri doğrultusunda mesleklere yönlendirilmeleri sağlanacak ve öğrenci velilerini eğitim sürecine dahil edecek çalışmalar gerçekleştirecek. Böylelikle Uşak ilinde okullar arasında bir eylem birliği ve tatlı bir rekabet ortamı oluşturarak başarının artırılması amaçlanıyor.

UBAP (Uşak’ta Başarıyı Artırma Projesi) ile ilgili yapılan tüm çalışmalar ve aktivitelerin görselleri ile birlikte raporlandırarak İl Milli Eğitim Müdürlüğü Strateji Geliştirme Hizmetleri Bölümü AR-GE Birimine birinci dönem için 25 Ocak 2016, yıl sonu için 15 Haziran 2016 tarihine kadar dosya halinde sunularak sonuçlandırılacak.

HABER / BAYRAM KELEŞ

980 toplam okunma, 1 günlük okunma

Yorum Yap