Kış Çaylarını Hazır Almak Daha Mantıklı

Kış Çaylarını Hazır Almak Daha Mantıklı

Uşak’ta faaliyet gösteren Ölmez Bitki Evi’nin sorumlusu Rıza Ölmez kış mevsiminde hasta olmamanın doğal yöntemleri hakkında bilgiler verdi.  Ölmez genel olarak yapılan yanlışın hasta olduktan sonra tedaviyle uğraşıldığını ancak  önemli olanın hasta olmadan metabolizmayı güçlendirmek olduğunu söyledi.

İnsanların  özellikle kış aylarında soğuk algınlığı grip gibi enfeksiyon gibi yada bu mevsimde en çok ortaya çıkan kronik bronşit veya alerjik astım gibi problemlerle karşı karşıya kaldığına dikkat çeken Ölmez kullanılabilecek bitkiler hakkında bilgiler verdi; ” Öncelikle genel amaçlı olarak kış bitkisini, çayını, karışımını anlatmak istiyorum. Hazırladığımız karışımda içerisinde Kuşburnu, Zencefil, Etinezya, Tarçın, Zerdeçal ağırlıklı olmak üzere Gül Hatmi, Papatya, Hibiskus gibi C vitamini içeren veya C vitamini ağırlıklı olan bitkilerden oluşuna bir karışım. İçerisinde Çuha Çiçeği, Mersin Yaprağı gibi ek bitkiler de var. Bunun  dışında herkesin bildiği Adaçayı ve Ihlamur da var. Bunların hepsi birleştiğinde vücuda  inanılmaz derecede direnç veriyor. Dirençten kastımızı bağışıklık sistemimizin güçlendirilmesi ve buna bağlı olarak vücudumuzun hastalıklara karşı direncinin artırılması.”

Bu tür ürünlerin aslında yanlış kullanıldığını genelde hasta olduktan sonra akla geldiğini söyleyen Ölmez konu hakkında şu bilgileri verdi; “Aslında kış mevsiminin girmeye başladığında bu tür ürünleri kullanmaya başladığımızda vücudumuzun direncini hep en üst seviyede tutarız.  Buna bağlı olarak hastalık seviyemiz azalır ya da hastalığı çok hafif geçiririz. Bu tarz bir kullanımda en ağırlıklı kullanmamız gereke bitkiler Hibiskus, Zencefil,  Zerdeçal, Ekinezya, Kuşburnu ağırlıklı olmak zorunda. Eğer daha farklı bir  karışım yapalım diye uğraşıyorsak boşuna uğraşmış oluruz. Zaten artık şu anda piyasa şartları gereği bir çok firma  bu karışımı hazır yapıyor. Kendimiz yapmak yerine daha sağlıklı olduğu için ve daha kontrollü Tarım ve Gıda Bakanlığı tarafından  kontrolleri yapılarak üretilmesine izin verildiği için  hazır kış çayları almak daha mantıklı diye düşünüyorum.”

HABER / BAYRAM KELEŞ

Sayfa 2 Kış Çaylarını Hazır Almak Daha Mantıklı (2) Sayfa 2 Kış Çaylarını Hazır Almak Daha Mantıklı (3) Sayfa 2 Kış Çaylarını Hazır Almak Daha Mantıklı (4)

899 toplam okunma, 2 günlük okunma

Yorum Yap