Korkmaz’dan Sonra Furtuna’da Ayrıldı

Korkmaz’dan Sonra Furtuna’da Ayrıldı

Uşak Belediye Başkan Yardımcısı Erol Korkmaz’ın, üniversitede akademik yaşamına devam etmek için ayrılmasının ardından, Özel Kalem Müdürü Seyfullah Furtuna’da ticaret yapmak isteği ile Başkan Cahan’dan izin alarak görevinden ayrıldı.

Furtuna için düzenlenen veda törenine, Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, yardımcıları, Hakan Uludağ ve Hüseyin Ufuk Uğur ile belediye daire müdürleri katıldı. Furtuna’ya hizmetleri için teşekkür eden Başkan Cahan, çiçek ve plaket vererek uğurladı.  Veda töreninde üzgün görünen Başkan Cahan, adaylık döneminden beri yanında olan Furtuna ile aralarında ağabey kardeş ilişkilerinin ve gönül bağlarının ebediyen süreceğini söyledi.

‘SADECE UŞAK VE UŞAKLIYA HİZMET İÇİN ÇALIŞTIM’

Uşak Belediye binasında düzenlenen veda töreninde oldukça duygusal sahneler yaşandı. Başkan Cahan’ın çiçek ve plaket vermesinin ardından bir açıklama yapan eski Özel Kalem Müdürü Seyfullah Furtuna, “Sayın Başkanımla adaylığı döneminde ve 3 yıllık başkanlık döneminden başlayan bir dostluğumuz ve mesai arkadaşlığımız oldu. Yaklaşık 4 yıllık süreçte sadece mesai arkadaşlığımız değil, dostluk ve sevgiye dayanan bir kardeşlik bağımızda oluştu. Gerek kendileri, gerekse yardımcıları sağ olsunlar şahıma güvendiler ve teveccühte bulundular. Ben de onların bu sevgi ve teveccühüne layık olmak için gece gündüz çalıştım. Ekip halinde başarılı olduğumuza inanıyorum. El birliği ile Uşak için güzel illere imza attık. Sadece Başkanımın güven ve teveccühüne layık olmak için değil, görev sürem boyunca, bu görevin Uşak halkı tarafından bana bir emanet olarak verildiğinin bilinci ile Uşak ve Uşaklıya hizmeti ilke edindim. İnşallah başarılı olmuşumdur. Takdir Uşak halkının dedi.

‘TİCARETLE UĞRAŞMAK İSTİYORUM’

Furtuna, Uşak Belediyesi özel Kalem Müdürlüğü görevinden neden ayrıldığını da şöyle ifade etti: “Kardeşim Abdullah Furtuna, geçtiğimiz Ocak ayında Uşak’ta doğalgaz ve kömüre alternatif katı yakıt üretimi imal eden bir pelet fabrikası kurdu. Bu işi birlikte yapmak istedik. Bu isteğimi Belediye Başkanımız Sayın Nurullah cahan’a açtım. Başta ayrılmamı istemedi. Ancak beni kıramadığı için ayrılmam müsaade etti. Beni kırmadığı için kendilerine çok teşekkür ediyorum.  Kendileri ile belediyedeki tüm mesai arkadaşlarımla ayrılsam da dostluklarımız baki kalacaktır. Tüm uşak halkından, başkanımdan ve mesai arkadaşlarımdan haklarını helal etmelerini istiyorum. Benden yana da helal olsun. Bana gösterilen ilgi ve teveccühe çok teşekkür ederim” şeklinde duygularını dile getirdi.

‘BANA ÇOK İYİ BİR YOL ARKADAŞI OLDU’

Özel Kalem Müdürlüğü görevini üstlenen Seyfullah Furtuna’nın sadece belediyedeki görevinden ayrıldığını  kaydeden Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan ‘da, “Kendisi aday adaylığı dönemi ve sonrasında beni hiç yalnız bırakmadı ve çok iyi bir yol arkadaşı oldu. Aramızda başkanlık ve müdürlüğün yanı sıra bir ağabey ve kardeş diyalogu da var. Gönlümüz bizimle çalışmaya devam etmesinden yanaydı, fakat ticaret yapmak istediğini belirtti. Bizimde sadece iş anlamında bir ayrılığımız var, gönül birlikteliğimiz ve dostluğumuz daimi olacak. Şahsım ve temsil ettiğim kurum adına, kendine teşekkür ediyorum. Ticari hayatta başarılar diliyorum. Umarım hedeflerine en kısa sürede ulaşır. Allah (cc) yar ve yardımcısı olsun. Belediyemize verdiği destekten dolayı teşekkür ediyoruz” şeklinde üzüntüsünü dile getirdi.

 HABER / SALİH KILINÇ

Seyfullah FURTUNA
Seyfullah FURTUNA

seyfullah (4)

 

960 toplam okunma, 2 günlük okunma

Yorum Yap