Lale Figürlü Aydınlatmalar Uşak-Muş Kardeşliğinin Simgesi Oldu

Lale Figürlü Aydınlatmalar Uşak-Muş Kardeşliğinin Simgesi Oldu

Kısa bir süre görev yapmasına rağmen Uşak halkının gönlünde taht kuran Muş Valisi ve eski Uşak Valisi Seddar Yavuz, Uşaklı işadamlarını Muş’a yatırım yapmaya davet etti.

Kısa süre önce Uşak’ın sokak aydınlatmaları için Uşak Belediyesi tarafından dikilen sokak lambaları da, laleleri ile meşhur Muş ile Uşak’ın kardeş şehri olmasının sembolü ilan edildi.

“SERAMİK HAMMADESİ BİZDE İŞÇİLİĞİ SİZDE”

Aralarında; Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, Mustakil İşadamları Derneği (MUSİAD) Muş Şube Başkanı Ferhat Uzel, Muş TSO Başkanı Murat Güresmer ve Muş OSB Müdürü Mehmet Aktaş’ında bulunduğu bir heyetle gelen Vali Yavuz, Muş’u Güneydoğu veya Doğu Anadolu’da değil Orta Anadolu’da bir kent olarak değerlendirmelerini isteyerek, seramik ve tekstil konusunda işadamlarının güvenle yatırım yapabileceğini söyledi.

Uşak’ta 20 ay kadar görev yaptıktan sonra Muş Valisi olarak atanan Vali Seddar Yavuz, Uşak Valiliği, Uşak Belediyesi, Uşak OSB ve MUSİAD Uşak şubesini beraberindeki heyetle ziyaret etti. Yavuz, şehit ailelerini de ziyaret etmeyi unutmadı.

MUSİAD Uşak Toplantısında konuklarını ağırlayan Başkan Nuri Arslan, “Sayın Valimiz Uşak’ta kendini sevdirdi. Sıcaklığı ve çalışkanlığı ile kalplerimize taht kurdu. Sağ olsunlar, bizi unutmamışlar. Uşak’a geldiklerinde ziyaretimize gelmiş. Bizde kendilerini çok seviyoruz ve takdir ediyoruz. Sayın Muş Belediye Başkanımız da İzmir MUSİAD Şubesi ile görüşerek, bizleri ziyaret etmek istemiş. Birazdan  kardeş Muş ilimize yapabileceğimiz yatırımlar hakkında bizleri bilgilendirecekler. kendilerine çok teşekkür ediyorum. Hoş geldiler” dedi.

“MUŞ-UŞAK KARDEŞLİĞİ TEMELİNİ ATMAYA GELDİK”

IMG_7697

Muş’un AK Partili Belediye Başkanı Feyat Asya da Uşaklı yatırımcıları Muş’a şu sözlerle davet etti. “Sayın Valimiz Uşak’tan Muş’a geldikten sonra, bizlere hep Uşak’tan örnekler vererek, neler yapabileceğimiz konusunda ufkumuzu açtı. Bilinçaltımıza Uşak’ı yerleştirdi. Uşak’ta olmaktan çok memnunum.. MUSİAD’ da olmakta ayrıca mutluluk veriyor. O 15 Temmuz tarihindeki hain darbe girişimi sırasında MUSİAD vatanımızın birliği ve beraberliğini göstermek açısından çok büyük işler başardı.

Sayın Valimiz Muş’a geldikten sonra, bir tekstil kent projesi geliştirdi. 6 bin metrekare kapalı alanda bulunan bu tekstil kente talep çok olunca ikincisini kurmak için çalışmalara başladık. Yeni çağrı merkezi kurarak 250 kişiyi iş sahibi yaptık. Bilindiği gibi Sayın Cumhurbaşkanımızı tarafından 23 ili kapsayan yeni teşvik paketinden yaralanacak iller içerisinde Muş ilimiz de yer alıyor. Bunun dışında DEKA Ajansı 6. Bölge yatırımları hakkında da arkadaşlarımız birazdan sizleri bilgilendirecek.

Muş’ta seramiğin hammaddesi bol miktarda var. Sizde de seramik işçiliği var. Burada gücümüzü birleştirebiliriz. Cam, çimento ve ilaç, kablo yapımında kullanılan barit madenimiz var. Rus-Kafkas azarları sürekli iletişim halindeyiz. Siz Değerli Uşaklı işadamları ve sanayicilerimizin Muş’ta yapacağı her türlü yatırıma destek olmaya hazırız. Biz, Uşak’a Muş-Uşak Kardeşliğinin temellerini atmaya geldik. Sizleri de Muş’a bekliyoruz.”

“LALELİ AYDINLATMALAR KARDEŞLİĞİMİZİN SİMGESİ OLSUN”

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Çağan yaptığı açıklamada”Sayın Valimiz bir buçuk yılda çok güzel hizmetler yaptı. Muşlu konuklarımızı Uşak’ta ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. Bu ziyaret Uşak-Muş kardeşliğinin temeli oldu. En kısa zamanda Muş’a iade-i ziyaret de bize vacip oldu. Sayın Valimiz Muş Valisi olduktan sonra Muş’un lalelerinin meşhur olduğunu öğrendik. Bizler de lale motifli sokak aydınlatmaları ile Uşak’a Uşak-Muş kardeşliğinin sembolünü bilmeden dikmiş olduk” dedi.

“UŞAK’I UNUTMAM MÜMKÜN DEĞİL”

IMG_7682

Uşak’ın valilik yaşamında ilk göz ağrısı olduğunu ve unutmasının mümkün olmadığını belirterek sözlerine başlayan Vali Yavuz, “Çok kısa bir sürede Uşak’ta görev yapma olanağı oldu. Takdiri ilahi böyleymiş.Öncelikle Aşıklar Diyarı  ve benim ilk göz ağrım olan Uşak’ta bulunmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum. Ülke olarak çok zorlu bir süreçten geçtik. Çok şükür şimdi iyiye doğru gidiyoruz. Riskler, Uşak, Muş, İstanbul her yer için devam ediyor. Burada birlik ve beraberliğimizi muhafaza etmemiz, saflarımız sıklaştırmamız ve sorunlarımız doğru bir minval üzerinde çözmemiz çok önemli.Terör örgütleri vekalet savaşları üzerinden ülkemizi diz çöktürmeye çalışyor. işin daha da doğrusu vekalet savaşları dünya savaşlarına dönüşmüş durumda. burada bizim nasıl davranacağımız çok önemli. Bir başak deyişle ekonomimiz önemli.. Üretmeyen toplumların ayakta kalma şansı yok. Bu nedenle İzmir’de bir toplantı yaptık.Cazibe merkezleri ile ilgili 23 ili kapsayan programı hazırladık.  Fizibilite raporundan arsa tahsisine, anahtar teslimine kadar her konuda yardımcı oluyoruz. Cumhuriyet tarihinin en kapsamlı kalkınma paketi uygulanıyor. yatırım yapmak isteyen işadamları için bulunmaz fırsat. İzmir’de Ege İhracatçılar Birliği ile yaptığımız görüşme de 1 milyar 200 bin TL değerinde yatırım yapabileceklerini anlattık.

Yanlış anlaşılabilir ama benim bir beklentim yok. Ben Uşak’ı çok sevdim. Yerleşmeyi düşündüğüm kentlerin başında gelir. keza Muş’u da çok sevdim. Kimse alınmasın ama ben sadece Eskişehir’de doğdum. Gönül bağım Uşak’ta. Bu mesleği yapmayan kişilere bunu anlatamazsınız. Dün Uşak’a girdim, Lale figürlü aydınlatmaları gördüm, battı çıktıları gördüm. çok memnun oldum. Bu işin duygusal boyutu ama bunu ekonomik boyuta da taşımamız gerekiyor.

“MUŞ’U ORTA ANADOLU KENTİ KABUL EDİN”

Ziyaretimizi elbette bundan ibaret değil. Elbette dostluklarımızı da geliştirmek gerekir. sayın valimizi ile yaptığım görüşmede Uşaklı öğrencilerin Muş’a giderek Malazgirt ve Ahlat’ı görmeleri konusunda mutabık kaldık.Muş’tan kardeşlerimizin de gelmesini ve Uşak’ı tanımalarını istiyoruz. Muş’u tipik bir Güneydoğu ve Doğu Anadolu şehri değil, Orta Anadolu kenti olarak tanımlayabiliriz. Seramik madenleri bizde fazlasıyla var. Buradaki seramikçiler de Muş’a yatırım yapabilir. Burada olmaktan çok mutluyum” dedi.

Toplantı sonunda Uşak MUSİAD Şube Başkanı Nuri Arslan Vali Yavuz’a lale figürlü plaket sundu.

IMG_7687

Muş heyeti daha sonra Uşak OSB’ye hareket ederek burada sanayicilere Muş’a yapacakları yatırımlar hakkında bilgi verdi.

HABER / SALİH KILINÇ

IMG_7665 IMG_7693 IMG_7696 IMG_7659

954 toplam okunma, 2 günlük okunma

Yorum Yap