Melih Akman; Taekwondo Sporunun Geleceğinin Parlak Olduğunu Açıkladı

Melih Akman Taekwondo sporunun geleceğinin parlak olduğunu açıkladı

Milli hakem, 1. Kademe Antrenör ve Taekwondo Federasyonu Uşak İl Temsilcisi Melih Akman, Uşak’ta Taekwondo sporunu geleceğinin parlak olduğunu açıkladı.

Akman, 2016 yılını Uşak’ta taekwando sporu açısından parlak bir yıl olarak geçtiğini belirtti. Akman, Uşak’a yeni atanan taekwando antrenörü ile daha başarılı olcakalrına inandığını da sözlerine ekledi.

“TÜRKİYE DERECELERİ YAPTIK”

Uşak’ta Taekwando sporuna olan ilgi her geçen gün artıyor.  Milli hakem, 1. Kademe Antrenör ve Taekwando Federasyonu Uşak İl Temsilcisi Melih Akman, son günlerini yaşadığımız 2016 yılını Taekwando spor açısından değerlendirdi. İşte Akman’ın değerlendirmeleri:

“Taekwondo sporu açısından 2016 yılı sevindirici bir yıl oldu diyebilirim. Olimpiyatlarda aldığımız 7 madalyadan 2’sini Taekwondo sporundan aldık. Herolimpiyat sonrası olduğu gibi federasyon başkanımızı yeniledik. Doç. Dr. Metin Şahin yeniden taekwando Federasyonu başkanı seçildi. Deneyimi ve başarılarıyla bu spor dalında önümüzdeki 4 yıla umutla bakmamızı sağladı.Uşak’ta 400 civarında lisanslı Taekwando sporcusu var. Bu sporcularımız arasında 2016 yılında Türkiye 2. ve 3. Çıkardık.

UŞAK ULUSLARARASI DERECEYE İMZA ATTI

Ayrıca geçtiğimiz Kasım ayında yapılan Uluslararası Boğaziçi Teakwando Turnuvasında Uşak’tan 3. çıkardık. Şu anda Uşak Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde ilk ve tek olarak bir taekwando antrenörü göreve başladı. Bu hocamızın katkılarıyla daha da başarılı olacağımıza inanıyorum. Arkadaşımız spor akademisi, mezunu. 3. Kademe antrenörü. Milli olmuş genç ve başarılı bir hocamız. İnşallah yaz okullarında yapacağı çalışmalarla Uşak Taekwandocularının daha başarılı sonuçlar alacağına inanıyorum. Aralık ayı içerisinde Antalya da gelişim seminerleri var. 2 bin antrenör katılacak. Uşak’tan 4 antrenör katılacağız.

LİSANSLI SPORCU SAYISINI İKİ KATINA ÇIKARMAYI HEDEFLİYORUZ

Gelen 2017 yılında hedefimiz lisanslı sporcu sayısını iki katına çıkarmak olacak. Başarı oranımızı yükselteceğiz. Uşak’ta 2, Eşme’de Tuğra Spor Kulübüne ait 1 adet Taekwondo salonu var. Önümüzdeki yıl Uşak’tan bir Avrupa şampiyonu çıkarmak için çalışıyoruz.Bu konuda Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürümüz Sayın Şakir Mercan bize çok destek oluyor. Uşak’ta Taekwandonun gelişerek devam edeceğini düşünüyoruz.  Taekwando sporunu jimnastik tabanlı yapacağız. Artık gençlerimizi ve çocuklarımızı jimnastik yaptırarak hazırlayacağız. Taekwondo da Uşak’ı söz sahibi a önemli bir merkez yapacağız”

Sayfa 7 melihakman (4)

705 toplam okunma, 1 günlük okunma

Yorum Yap