MENTE’NİN İLK TOPLANTISI YAPILDI

MENTE’NİN İLK TOPLANTISI YAPILDI

Uşak Üniversitesi öğrencileri tarafından iki hafta önce  kurulan Düşünce-i Mente felsefe grubu ilk tanıtım toplantısını yaptı. Hafta sonu Kemalöz Mahallesinde düzenlenen tanıtım toplantısına katılım yoğun oldu. Tanıtım toplantısına, Uşak Üniversitesinden İş Sağlığı ve Güvenliği, Lojistik, Makine Mühendisliği, ve Yeni Medya başta olmak üzere birçok farklı bölümden gelen öğrenciler katıldı.

Grubun kurucuları Uşak Üniversitesi  Çağdaş Türk Lehçeleri ve Dilleri Bölümü 3. Sınıf Öğrencisi Göktuğ Erdoğdu Büyür ve Gazetecilik Bölümü 3. Sınıf Öğrencisi Yasin Gülcü Menteşizmi anlattı.

Toplantının açılışını 3. Sınıf  Makine Mühedisliği Bölümü öğrencisi Atahan Özver yaptı. Özver toplantının içeriği hakkında katılımcıları bilgilendirdi. Ardından sırasıyla grubun kurucularından Yasin Gülcü ve Göktuğ Erdoğdu Büyür söz alarak felsefe dünyasında ilk defa adı geçen düşünce-i mente hakkında katılımcıları bilgilendirdi. Toplantı boyunca konuşmacıları dikkatle dinleyen katılımcılar toplantı sonunda grubun kurucularına topluluk hakkında sorular sordular.

İKİNCİ TOPLANTI HAFTA SONU

Düşünce-i Mente kurucularından Göktuğ Erdoğdu Büyür ilk toplantıda bekledikleri katılımdan daha fazla kişinin geldiğini belirterek ‘ Biz bu kadar insanın geleceğini tahmin etmiyorduk. Grubumuz ve fikrimiz çok yeni. Bu kadar kalabalık olması açıkçası bizi sevindirdi. Grubumuzu ve menteşizmi tanıtmak için ikinci bir tanıtım toplantısı yapmayı planlıyoruz. Toplantı yine cumartesi olacak. Yer konusunu da katılıma göre kararlaştırmayı planlıyoruz ‘ diyerek yeni toplantı hakkında bilgi verdi.

TANITIM TOPLANTILARI BİTİNCE GRUP AKTİF HALE GELECEK

Grubun kurucuları tanıtım toplantılarından sonra grubun aktif hale geleceğini belirtti. Kuruculardan Yasin Gülcü toplantılarındaki amaca değinerek ;” Grubu okulda resmen kurabilmek için ilk önce tanıtım toplantılarına başladık. Erdoğdu’nun dediği gibi ilk toplantıdaki yoğunluk bizi şaşırttı. Buradan da biraz güç alarak ikinci toplantıyı yapma kararı aldık. Toplantılarda bize dahil olan açık fikirli insanlarla belirli bir sayı oluşturarak Uşak Üniversitesi bünyesinde bu grubu kesmen kurmak istiyoruz. Sonrasında aktif çalışmalara devam edeceğiz. Fakat bu grubu okul bünyesinde kurmayı başaramazsak böyle devam edeceğiz. Yaratıcı fikirlere sahip, bütün özgün insanları ikinci toplantımıza bekliyoruz. Toplantı hakkında bilgi almak isteyenler yasinn.gulcu95@gmail.com adresinden yada sosyal medya hesaplarından bize ulaşabilirler ” diyerek ikinci toplantının amacı hakkında açıklama yaptı.

‘ DİĞER GRUPLARDAN TAMAMEN FARKLIYIZ ‘

Göktuğ Erdoğdu Büyür Düşünce-i Mente felsefe grubunun diğer gruplardan farkına vurgu yaparak ” Bizim grubumuz diğer düşünce gruplarından ayıran belirli özellikler bulunuyor. Öncelikle menteşizm felsefi akım olmaktan öte bir yaşam tarzıdır. Kişinin hayata dair düşünce ve sorunlarını kapsar. Yüzsel bir yaklaşım değildir. Menteşizm bireyin ömrü boyunca karşısına çıkacak sorunlarını salt özgür aklıyla çözmesini öğütler. Ayrıca bizim grubumuz diğer bir çok grupta olduğu gibi güldürü, eğlence veya sevgili bulma yeri değildir,  olamaz. Grup için de bir ciddiyet, katılmıyorum ama saygı duyuyorum ilkesi hakimdir ” diyerek grubun diğer gruplardan farklarına örnek gösterdi.

HABER / BAYRAM KELEŞ

IMG_0028
Gazetecilik Bölümü 3. Sınıf Öğrencisi Yasin Gülcü
IMG_0043
Çağdaş Türk Lehçeleri ve Dilleri Bölümü 3. Sınıf Öğrencisi Göktuğ Erdoğdu Büyür

IMG_0058

560 toplam okunma, 1 günlük okunma

Yorum Yap